• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Zpevnění sedadla řidiče tlačí do zadku - je to normální?

KE byla pohodlnější než KF, ale i tak si nestežuji se svými 185cm a cca 110kg... V obou případech kožené sedadla.
 
Ještě jsem vypozoroval, že taky záleží na převodovce. Asi to může být divný, ale když šlapete na spojku, máte nohy blíž k sobě a sedačka z boku tolik netlačí. A automatu tam sedím rozcabenej a to tlačí.
 
Jak jsem tu psal v únoru že to jde kvůli sedačce do servisu, tak "prej" vyměnili sedák a za cca 500 km to bylo to samé. Dnes v tom sedím jako v lavoru
 
Jak jsem tu psal v únoru že to jde kvůli sedačce do servisu, tak "prej" vyměnili sedák a za cca 500 km to bylo to samé. Dnes v tom sedím jako v lavoru
Rozmyslal som, ci nevie niekto poradit vymenu sedadla z iného modelu.......ale pravdepodobnost kompatibility je tam asi velmi malá, či ?
 
Možná kdyby byla změna v MY2020, ale zatím podle dostupných informací to na nějaké změny v interiéru moc nevypadá... Co jsem četl, tak je změna u turbo motoru (což se nás stejně netýká) a pak nějaká nová konzrola trakce alias offroad režim :rolleyes:
 
Jinak já zvažuju návštěvu autočalouníka, protože to jak to tlačí, mě nehorázně štve. Celé dopoledne jsem pročítal US fóra a spousta amíků to řeší úpravou těch bočnic za nějakou měkčí pěnu. Asi nám ve finále taky nic jiného nezbyde..
Skoro by to možná stálo za nějakou hromadnou objednávku :)
 
Ahoj. Dejte tomu čas :) Konečně se mi podařilo donutit Mazdu ČR řešit sedačku řidiče. Na žádost Mazdy jsem přistavil svoji CX5 a byl mi vyměněn pomačkaný potah a byl odeslán do Japonska na přezkum kvality. Také musím zmínit,že velkou zásluhu má V-group Kladno.
 
Tak to klobouk dolů, že si je donutil to takhle řešit!
Ale tys řešil jen ten zkrabacenej potah, ne (ten už mám mimochodem taky, najeto 1100km...)? Nebo i tvrdost sedáku?
 
Co jsem si tak vsiml u novych ceniku, od verze Takumi tam jsou sedadla s umelou kuzi,tak mozna nejaka zmena. Taky je tam o 1" vetsi LCD, od Revolution projekcni Head Up napr.
 
Jinak já zvažuju návštěvu autočalouníka, protože to jak to tlačí, mě nehorázně štve. Celé dopoledne jsem pročítal US fóra a spousta amíků to řeší úpravou těch bočnic za nějakou měkčí pěnu. Asi nám ve finále taky nic jiného nezbyde..
Skoro by to možná stálo za nějakou hromadnou objednávku :)
ta hromadna objednavka sa mi paci..............nech mi nikto netvrdi,ze mu netlaci lava strana sedacky do stehna,,,,,ked sa chcem pohodlne usadit...tlaci....ked chcem aby netlacilo, uz to neni pohodlne sedenie....zlaty tiguan
 
@PETO no @Mirek73 mě zase trošku přibrzdil v rozletu :D ale pokud by se to nějak nechtělo hnout z místa, zkusím to zařídit. Napadlo mě rovnou pořešit celé boky - ne jen sedáku, ale i opěráku, a dát jim trochu boční vedení. Máme přímo v Liberci týpka (http://www.autocalounictvipagac.cz/), který se tím zabývá už léta letoucí, tak s ním zkusím dát tak jako tak výhledově řeč.
 
ta hromadna objednavka sa mi paci..............nech mi nikto netvrdi,ze mu netlaci lava strana sedacky do stehna,,,,,ked sa chcem pohodlne usadit...tlaci....ked chcem aby netlacilo, uz to neni pohodlne sedenie....zlaty tiguan

Ja si nestezuji, a cesta napr. Praha-V.Tatry v pohode ;)
 
Jinak já zvažuju návštěvu autočalouníka, protože to jak to tlačí, mě nehorázně štve. Celé dopoledne jsem pročítal US fóra a spousta amíků to řeší úpravou těch bočnic za nějakou měkčí pěnu. Asi nám ve finále taky nic jiného nezbyde..
Skoro by to možná stálo za nějakou hromadnou objednávku :)

Přijdeš o provětrávanou sedačku
 
To samozřejmě nechci. Ale vážně to hrozí při úpravě boků?
Chceš vycpat boky?
Tak nejspíš budeš muset přetáhnout celý sedák...
Logické je vyzdvižení středu aby jsi tolik nezapadal - výš se to rozšiřuje.
 
Poslední úprava:
Neříkám, že to tak nemůže být. Tohle je mimo můj záběr, neviděl jsem tu sedačku "vevnitř", ani neznám možnosti byť sebeschopnějšího řemeslníka.
Pokud by to znamenalo přijít o funkci ventilace, je to samozřejmě pasé. Jen jsem se snažil najít co nejméně invazivní způsob řešení tohoto problému, který mě s každým dalším dnem nasírá víc a víc a mám chuť kvůli tomu auto poslat ze skály :mad:
 
Neříkám, že to tak nemůže být. Tohle je mimo můj záběr, neviděl jsem tu sedačku "vevnitř", ani neznám možnosti byť sebeschopnějšího řemeslníka.
Pokud by to znamenalo přijít o funkci ventilace, je to samozřejmě pasé. Jen jsem se snažil najít co nejméně invazivní způsob řešení tohoto problému, který mě s každým dalším dnem nasírá víc a víc a mám chuť kvůli tomu auto poslat ze skály :mad:

Teď jsem se vrátil z cesty cca 400 km tam a z5 350 . Ta moje jela posledních 50 km. Jako spolujezdec sem si chrochtal. Ale co jsem vychytal: při spuštění ohřevu sedačky podprdelní čast měkne a propadnu ještě víc
 
Back
Top