• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

nezávislý Renovace kůže Ostrava - nepříjemná zkušenost

mellda

výkonný člen KLANu
439
Rád bych se podělil o nepříjemnou zkušenost s renovací kůže u Ostravy, aby někdo nedopadl stejně, jako já.

Po 5-ti letech bylo potřeba v mojí mazdě dát lak na kožené sedačky, protože ten původní už slezl. Už před nějakou dobou jsem si vyhlídl borca z Ostravy, jehož stránky se mi na facebooku jednou zobrazily a zaujala mě jeho práce, tak jsem ho sledoval. Jednalo se o tyto stránky:

https://www.facebook.com/1profesionalclean/

Kontakt na něho je 723330672.

Byli jsme domluvení, že mi sedačky nalakuje a následně naimpregnuje. Lakování mělo předcházet odmaštění, jinak by tam ten lak předpokládám moc nechytl. A protože jsou sedačky bílé, tak se samozřejmě musely napřed vyčistit, protože je nesmysl tam zalakovat špínu, kterou už pak nikdo nevyčistí. Ještě jsem mu dal instrukce, kde vedou dráty od osvětlení zespod sedaček a od zadní palubní kamery, aby to při vydělávání sedaček z auta někde neutrhl.

Auto jsem tam dovezl minulý pátek dopoledne. Odpoledne napsal, že už to má nalakované a že si pro to můžu v sobotu dopoledne přijet. Spokojený jsem mu dal za to domluvené 4k a něco málo navíc.

Doma jsem na to mrknul pořádně a co jsem nezjistil! Plasty kolem kůže neoblepil páskou, takže nalakoval i ty. Bylo to všude, kde na kůži navazoval plast. Naštěstí šlo tohle relativně snadno a bez následků vyčistit. Nedalo mi to a podíval jsem se pak na kameru, co s tím autem vlastně dělal. Zjistil jsem, že odmašťování a čištění všech 5 sedaček trvalo jen půl hodiny. To je samozřejmě nesmysl. Zřejmě to jen pošudlal odmašťovačem a na pořádné čištění vůbec nedošlo. Prostě tam tu špínu pak zalakoval. Naštěstí jsem to měl celkem udržované, tak to nejde moc poznat. Ale někde jdou vidět jemné mapy, které by jinak šly vyčistit, kdyby to nezalakoval. Teď už mám smůlu.

Co mě ale naštvalo nejvíc - lakování stříkací pistolí dělal přímo v autě! Vůbec se neobtěžoval sedačky vytáhnout ven. Takže jemný poprašek je všude kolem. Ty lesklý černý plasty na středovým panelu u řadící páky (M3 2014) jsem čistil tou nejjemnější mikrovláknovou útěrkou, co jsem sehnal, ale protože to šlo dolů blbě, musel jsem to chvilku třít a samozřejmě jsem to tím poškrábal. Poprašek je i na displeji od klímy, na tlačítkách atd. Hodně z těchto míst je tak malých, že už to vyčistit nepůjde. Předtím auto působilo nově (předchozí majitel se o to očividně staral a moc nenajezdil a já se o to staral jseště víc), teď už ty plasty budou takové ošuntělejší.

Dál jsem zjistil, že na impregnaci se taky vykašlal. Vůbec to nenaimpregnoval. Práce mu trvala cca 3 (když hodně 4) hodiny, vzal si za to 4k a sedačky a interiér z části znehodnotil.

Po tom všem jsem se ho zeptal, jestli to impregnoval. Říkal, že ano. Ptal jsem se ho v kolik, když lak dodělal odpoledne a ten musí 12 hodin schnout. Prý že ráno. Ptal jsem se v kolik. Prý že v 8:00, takže očividně si na to vzpomínal dobře, když věděl i čas. Řekl jsem mu, že to neimpregnoval. Pořád si stál za svým, tak jsem mu řekl, že jsem viděl záznam z kamery a že ráno to auto ani neotevřel. Najednou že má prý okno a nevzpomíná si. Pak to uznal a řekl, že na to prý zapomněl, což byla samozřejmě lež. Na dotaz, proč sedačky nevytáhl z auta, když to stříkal a že mám všude jemnej poprašek a že zasral plasty kolem kůže, protože se vykašlal na oblepení páskou, mi řekl, že to prý potom utřel, takže to nevadí.

No uznejte sami. Je tohle profesionální práce? A to se chvástal, jaký má zkušenosti a jak to dělá dlouho. Za mě velký špatný. Nakonec mi nabídl kompenzaci v podobě 50% slevy na příští návštěvu, což je směšný, protože bych k němu už nešel ani zadarmo. Mrzí mě, že je tak těžký najít spolehlivý lidi, kteří svoji práci odvedou dobře.
 
Mno moc pekny. Melldo, to mas to same, jak s tim nastrikem podvozku a dutin....jde si to taky nechat delat za 3ku, ale jak to bude vypadat?
 
Nikdy nechápu jak můžou existovat lidi kteří sem půjdou: https://www.idnes.cz/onadnes/zdravi...ozujici-zdravi-soud.A190910_131314_zdravi_bib.

Nyní už tu ale rozumím. Ty úkony co jsi pozadoval, by žádný soudný člověk neudělal za tu částku co uvádís, protože by na tom nemohl nic vidělat, oproti času který by na tom stravily když by to měl dělat poradne. Domnívám se tedy, že zde není důvod kritizovat vysledek, který je samozřejmě tristní. Za tu cenu můžeš být rád tě ti to auto nezapraail ještě víc.
 
Back
Top