• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Rozměry kol

Chci koupit nove alu disky pro M6 GH 88kW benzin, ale rozmery 7J x 17 ET60 215/50 ani 7.5J x 18 ET60 225/45 (dle technicaku) zadne nejsou v eshopech (krome originalnich). Muzu vzit ET50-55? Muze vzniknout problem pri technicke kontrole pripadne pri pojistne udalosti? Potrebuji novy rozmer zapsat do technicaku?
Omlouvam se za hodne amatersky dotaz.
 
Nová kola kup nějaká s typovým listem pro tvůj model auta a nechej zapsat do techničáku, bez zápisu na nich auto technickou neprojde pokud si toho technik všimne..
 
Máte někdo zkušenost s koly https://www.nejkola.cz/35456912/borbet-y-bronze-8x18-5x114,3-et48-bronzovy/ ? Případně se zápisem do TP. po přečtení několika vláken z toho pořád nejsem moudrý. díky
(mazda 6 gh, 2.5 mzr, eibach pro kit)
Viz předchozí příspěvek. Máš-li typový list, kde je uvedena pro ty disky tvoje Mazda, tak je vše dobré a můžeš s ním a s koly na STK. Postup na STK je tu popsán několikrát. Nemá cenu to opakovat. Pokud tam tvoje auto vypsané není, tak to ani nezkoušej.
 
Viz předchozí příspěvek. Máš-li typový list, kde je uvedena pro ty disky tvoje Mazda, tak je vše dobré a můžeš s ním a s koly na STK. Postup na STK je tu popsán několikrát. Nemá cenu to opakovat. Pokud tam tvoje auto vypsané není, tak to ani nezkoušej.
Díky
 
Já jsem si třeba vybral kola Ronal u jednoho slušného prodejce, ale výběr jsem dělal na konfigurátoru Ronalu - ten byl opravdu kvalitní, tedy vypsal právě jen ty typy disků s rozměry pro přesně můj model, které pak byly v Gutachten, resp. typovém listu. A to včetně variantních rozměrů pneu - tam už je ale vhodné si přepočítat průměr či obvod pneu, protože tě nechá vybrat i o několik procent menší gumy. Byly tam i poznámky, na který rozměr jdou přidat i řetězy - byla to zimní kola. Ale myslím, že zdaleka ne každý konfigurátor výrobce disků je tak důsledný a přesný - tedy finální kontrola musí ukázat, že ten rozměr je v typovém listu pro tvůj model auta.
 
Poslední úprava:
Dikes....no 200,- by byla lepsi cena no :D
Jestli ji nepotrebujes hned tak pockej, neco se objevi, nebo zavolej do Prostejova na MazdaGentlemen, ten jich tam ma hafo urcite.
 
Chci koupit nove alu disky pro M6 GH 88kW benzin, ale rozmery 7J x 17 ET60 215/50 ani 7.5J x 18 ET60 225/45 (dle technicaku) zadne nejsou v eshopech (krome originalnich). Muzu vzit ET50-55? Muze vzniknout problem pri technicke kontrole pripadne pri pojistne udalosti? Potrebuji novy rozmer zapsat do technicaku?
Omlouvam se za hodne amatersky dotaz.
Na et peč!!! mám taky kola kde mám Et o 10 nižší než dle techničáku. Základ je dodržet velikost kol a pneumatik dle techničáku. Na stk jezdím s originál zimákama.
 
Chci koupit nove alu disky pro M6 GH 88kW benzin, ale rozmery 7J x 17 ET60 215/50 ani 7.5J x 18 ET60 225/45 (dle technicaku) zadne nejsou v eshopech (krome originalnich). Muzu vzit ET50-55? Muze vzniknout problem pri technicke kontrole pripadne pri pojistne udalosti? Potrebuji novy rozmer zapsat do technicaku?
Omlouvam se za hodne amatersky dotaz.
v eshopech je dostatečný výběr, já kupoval disky značky dezent na alcar.cz, ale na cx5...jsou tam zálisy od 48, přes 50 atd
do techničáku můžeš dopsat to, co je výrobcem schváleno, nikoliv co si kdo přeje
na technické prohlídce s neschváleným zálisem poletíš na 30 dnů
tím nechci vyvracet názory jiných, u kterých to technik neřešil...zákon mluví jasně, pokud vozidlo neodpovídá provedením TP, musí být EK vždy nevyhovující a TP zkrácena na 30 dnů...také dle dle instrukcí pro STK má technik povinnost platnost TP zkrátit...jinak tady je velký prostor pro korupci
 
Poslední úprava:
koukám na ten alcar.cz a na mazdu 6 v rozmerech kol 17" tam neni ET vyšší než 53, takže nevim cos tam teda koupil. Psal jsem,M že na stk jezdím s originál zimákama, kde je ET SPRÁVNÉ.
 
v eshopech je dostatečný výběr, já kupoval disky značky dezent na alcar.cz, ale na cx5...jsou tam zálisy od 48, přes 50 atd
do techničáku můžeš dopsat to, co je výrobcem schváleno, nikoliv co si kdo přeje
na technické prohlídce s neschváleným zálisem poletíš na 30 dnů
tím nechci vyvracet názory jiných, u kterých to technik neřešil...zákon mluví jasně, pokud vozidlo neodpovídá provedením TP, musí být EK vždy nevyhovující a TP zkrácena na 30 dnů...také dle dle instrukcí pro STK má technik povinnost platnost TP zkrátit...jinak tady je velký prostor pro korupci
Co si kdo preje tam muzes dat, kdyz to projde statni zkusebnou, lze i poslat fotky online, nebo ti to promeri na stk technik K. Pak na urade ti to zapisi do technicaku.
 
koukám na ten alcar.cz a na mazdu 6 v rozmerech kol 17" tam neni ET vyšší než 53, takže nevim cos tam teda koupil. Psal jsem,M že na stk jezdím s originál zimákama, kde je ET SPRÁVNÉ.
STK je jedna věc, ale když se naboříš, nebo někdo naboří tebe, tak potom přijde likvidátor pojišťovny a začne se zajímat o to jestli obě auta byla způsobilá pro provoz na pozemních komunikacích. A v tu chvíli máš průser ;), protože se jim nebude chtít platit.
 
Co si kdo preje tam muzes dat, kdyz to projde statni zkusebnou, lze i poslat fotky online, nebo ti to promeri na stk technik K. Pak na urade ti to zapisi do technicaku.
státní zkušebny neexistují, dnes máme cca 8 technických zkušeben, všechny soukromé...protokol z technické zkušebny k pneumatikám nebo k posouzení kol může vyjít na 2500,- Kč bez DPH a víc....pokud jsou kola homologovaná, zkušebna najde a rozklíčuje homologaci a vystaví k tomu posudek....technik obyčejné STK nemá ze zákona takové oprávnění...

koukám na ten alcar.cz a na mazdu 6 v rozmerech kol 17" tam neni ET vyšší než 53, takže nevim cos tam teda koupil. Psal jsem,M že na stk jezdím s originál zimákama, kde je ET SPRÁVNÉ.
můžeš podívat i na autokelly nebo jiné shopy , osobně bych zůstal u německých značek....i když některé už také vyrábí kola v číně...na bazoši je velký výběr levných čínských kol ( nových) i na mazdu, deklarovaných jako originály, bohužel jsou to číny z méně kvalitného měkkého materiálu...podobné jako vejce vejci na různé značky s tím že se liší jen středovou krytkou s logem...pokud to neprodává oficiální dovozce a nedá k tomu české schválení, je nutné zajet do technické zkušebny pro posouzení...
 
Pánové, chápu, že vás baví o tom diskutovat. Ale přece jen, není jednodušší si přečíst, co už tu bylo o odchylkách ET a jejich rizicích a o schvalování jiných rozměrů, jejich kontrole na STK a jejich zápisu do TP opakovaně napsáno?
 
Pánové, chápu, že vás baví o tom diskutovat. Ale přece jen, není jednodušší si přečíst, co už tu bylo o odchylkách ET a jejich rizicích a o schvalování jiných rozměrů, jejich kontrole na STK a jejich zápisu do TP opakovaně napsáno?
Tak já to ukončím.... (sbírka zákonů 211/2018) částka 106, vyhláška o technických prohlídkách), příloha číslo1, bod 0.3 - neshoda údajů - 0.3.1.1 (změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci.....( EK NEVYHOVUJÍCÍ) - závada typu "B"...
 
Back
Top