• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Smrad benzinu v kabině při studenem startu

Janjs

nový člen
5
Dobrý večer, Je normlani ze u studeného motoru v cca -3 stupních je uvnitř kabiny citit benzin ? Po par metrech už není citit nic a děje se to jen u studeného motoru během jízdy také není citit nicx
 
Normální to určitě není, v autě benzín nesmí být cítit. Leda by sis výfukové plyny pustil dovnitř při nastupování nebo je při couvání nasaje ventilátor.. je pravda že moje auto je dost cítit po benzinu při studeném startu než ohřeje katalyzátor..
 
No prave když se to ohřeje tak nic citit není pro startu a ikdyz se do kabiny při studenem startu něco dostane ujedu 10 metru a už není citit nic ..někde jsem četl ze v zimě je prave bohatší směs a citit to byt muže
 
Citit to byt muze leda tak z koncovky vyfuku, kdyz by se ti nejakym zpusobem nasalo do interieru. Pokud to tak neni, bude se jednat o nejakou zavadu (netesnost).
 
Takže zkontrolovat první výfuk ? A poté hadice k benzinu ?

Citit to byt muze leda tak z koncovky vyfuku, kdyz by se ti nejakym zpusobem nasalo do interieru. Pokud to tak neni, bude se jednat o nejakou zavadu (netesnost).
A není to pří každém startu jen první 2 starty dokud se neohreje motor poté už nic
 
Nejsem mechanik, na to tu budou jini, ale kov se tepelnym pusobenim roztahuje, takze pri studenem muze byt nekde netesnost, ktera po zahrati zmizi.

Ja akorat pri studenem startu zasmradim garaz, jak je ta smes bohata, ale ze by mi slo neco do interieru, kdyz nastartuji venku, to vubec.
 
Já bych jako první prolezl palivový hadice (netěsnost ve spojích, koroze, jestli není nahrazená nějakou zahradní hadicí,....). Začal bych od motorovýho prostoru. Čistě jen z bezpečnostního hlediska.

Pokud tohle bude v pohodě, tak by nemělo hrozit že někde vzplaneš a budeš na TV Nova ve zprávách.
 
Já bych jako první prolezl palivový hadice (netěsnost ve spojích, koroze, jestli není nahrazená nějakou zahradní hadicí,....). Začal bych od motorovýho prostoru. Čistě jen z bezpečnostního hlediska.

Pokud tohle bude v pohodě, tak by nemělo hrozit že někde vzplaneš a budeš na TV Nova ve zprávách.
No v týdnu to jede na zvedák tak to rychle zkouknu .. teď jsem si všiml ze prdi trochu výfuk tak to muže byt i tím, ale spotřeba ne stejná a pod autem ani kapka
 
Back
Top