• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Sněhové řetězy

Není to ani jedno, ani druhé.:) Jak vyplývá z obrázku, jedná se o maximální povolenou hodnotu navýšení rozměru kola v obou osách.

Bere se *maximalni* navyseni polomeru a poloviny sirky pneumatiky (tudiz sirka pneumatiky naroste o 2x tuto hodnotu, a prumer taky o 2x). A toto navyseni rozmeru je rovno vnejsi sirce jednoho oka retezu (ta mensi hodnota, pokud se berou oka retezu tvaru "0").

V idealnim pripade kdy by oka retezu lezely pod uhlem 45 stupnu by to bylo mene, jenze retez na kole muze byt vselijak pokroucenej, proto se bere ta nejhorsi moznost. Pewag to ma na svem webu uvedeno nazorne:

Piktogramm_Freiraum_12mm.jpg
 
Zdravim vespolek. Dnes mi prisly snehove retezy König k-summit k44. Kola mam origo mazda 17” na zimu na Mazde 6 GL. Za zadnou cenu nejsem schopen ten stredovy nastavec dostat na tu matku. Pouzivaji se na mensi rafky mensi matice? Mate nekdo zkusenost?

 
Tak je hoď do šrotu a kup si normální, když neuneseš pravdu, Asi jsi ušetřil na nesprávném místě, přiznej si to...............
 
Rekl bych, ze o setreni zde asi neslo, vypadaji ze patri k tem drazsim. Proc ale maji tak komplikovane nasazovani, to nechapu. Ani po shlednuti videa na jejich webu nechapu, jak to ma vlastne drzet na tom sroubu...
 
Tak je hoď do šrotu a kup si normální, když neuneseš pravdu, Asi jsi ušetřil na nesprávném místě, přiznej si to...............
Nebudu si nic přiznávat, když protistrana nemá ani zájem se podívat, co to je za řetězy. Nepřijde mi, že řetězy za 10k jsou šetření na nesprávném místě. Trochu jsem čekal, že na tomto fóru jsou normální lidi a ne hlupáčci s napoleonským komplexem. Taky potom, že by tu mohli být fanoušci mazdy, kteří se rádi podělí o tipy či rady.

Rekl bych, ze o setreni zde asi neslo, vypadaji ze patri k tem drazsim. Proc ale maji tak komplikovane nasazovani, to nechapu. Ani po shlednuti videa na jejich webu nechapu, jak to ma vlastne drzet na tom sroubu...
když se to nasadí ne ten šroub, tak dotažením se to zatáhne, zajede to do toho čepečku, tím pádem se to utáhne a drží to. Chtěl jsem řetězy, které nemusím dávat za kolo, tzn až budu někde v hnusu tak se celý nezadělám.
 
Nebudu si nic přiznávat, když protistrana nemá ani zájem se podívat, co to je za řetězy. Nepřijde mi, že řetězy za 10k jsou šetření na nesprávném místě. Trochu jsem čekal, že na tomto fóru jsou normální lidi a ne hlupáčci s napoleonským komplexem. Taky potom, že by tu mohli být fanoušci mazdy, kteří se rádi podělí o tipy či rady.


když se to nasadí ne ten šroub, tak dotažením se to zatáhne, zajede to do toho čepečku, tím pádem se to utáhne a drží to. Chtěl jsem řetězy, které nemusím dávat za kolo, tzn až budu někde v hnusu tak se celý nezadělám.
Ahoj, vidím to sice prvně, ale omrknul jsem pro zajímavost a našel i tohle. Nebude v tom třeba ukryta odpověď? Jakože moje 6ka měla originální 21ky matky a BORBET kola pak 19ky... (?)
 
Ahoj, vidím to sice prvně, ale omrknul jsem pro zajímavost a našel i tohle. Nebude v tom třeba ukryta odpověď? Jakože moje 6ka měla originální 21ky matky a BORBET kola pak 19ky... (?)
To bohužel je jenom jiný adaptér. Mám v balení 17mm, 19mm a 21/22mm. Tzn to, co odkazuješ, tak já vlastně už mám. Problém je IMHO v té velikosti matky vs tou dírou v kole. Zatím totiž pokaždé, co jsem vyzvedával přezuté auto, tak jsem servisu reklamoval, že mi je poškrábali ořechem, takže origo 21mm matky možná budou tím zdrojem průseru :D.

Konzultováno teď s prodejcem, vyráběly se matice 17mm, ale byla na to svolávačka, že se prý kola uvolňovala, takže se vrátili na 21mm. Takže budu muset vyměnit řetězy za jiné.
 
To bohužel je jenom jiný adaptér. Mám v balení 17mm, 19mm a 21/22mm. Tzn to, co odkazuješ, tak já vlastně už mám. Problém je IMHO v té velikosti matky vs tou dírou v kole. Zatím totiž pokaždé, co jsem vyzvedával přezuté auto, tak jsem servisu reklamoval, že mi je poškrábali ořechem, takže origo 21mm matky možná budou tím zdrojem průseru :D
Ano, tam jsem mířil svou domněnku... jakože existence adaptérů míří na matice.
 
Chci se zeptat na řetězy.

Volili by jste spíše klasické s manuálním utáhnutím například Thule/König model CD-9

Nebo ty s automatickým dotahnutim jako CG-9

Neplanuji je používat nějak často, spíš je mít pro jistotu a strýčka příhodu a hlavně kdybych se přes zimu vydal třeba do Rakouska.

Takže ono ujet kousek zastavit a dotáhnout by nemělo nijak vadit, šak jsem to dřív taky dělal, ale to samodotáhnutí vypadá lákavě, jen nevím nakolik se tomu dá věřit a zda po letech nebude funkčnost omezena a zda prostě stará blbuvzdorná klasika není spolehlivější.
 
Zkušenosti s tím žádný nemám, ale moc se mi to nelíbí. Jestli sháníš názory, za mě radši klasiku.
 
No já toho s řetězy moc nenajezdil ale vždy sem je právě docela utahoval silou a na videu to vypadá jak nějaká guma a ,,navyjáček” nebo jak to popsat a hlavně ze to vytahuje velice snadno tak si říkám tohle asi řetěz žádnou větší silou nestahne tak aby držel opravdu fest a nesmeknul se mi po ráfku a poškrábal ho.
 
Já měl vybrané ty k-summit, ale jelikož jsem nebyl schopný to napasovat na kolo, tak jsem nakonec skončil u König Thule Easy-fit CU-9.
 
Já měl vybrané ty k-summit, ale jelikož jsem nebyl schopný to napasovat na kolo, tak jsem nakonec skončil u König Thule Easy-fit CU-9.
Což je asi to samé jak to CD-9 jen na jiné auto ne?
A spokojenost? Ty krytky pomáhají před poskrabanim disku?
 
Což je asi to samé jak to CD-9 jen na jiné auto ne?
A spokojenost? Ty krytky pomáhají před poskrabanim disku?
No ne úplně.. já jsem právě vůbec nechtěl řešit nějaké brutální se natahování za auto. Bohužel úplně pro mne nejlepší k-summit se mi nevlezl do ďoury na matku, tak aspoň toto. Asi záleží, co mám info od kolegů, tak mi všichni potvrdili, že řetězy nasazovali v tom nejhnusnějším možném počasí, za tmy, takže ikdybych to měl nadoživotí jenom vizot v autě a použít dvakrát, tak jsem upřednostnil toto :D.

A jak říkám, ještě jsem s tím nejel, takže reálně nevím, jak to bude nebo nebude chodit po tom kole, ale zatím to vypadá v pohodě.

 
Jo tyhle aha já je nehledal.
Nasazení vypadá super jen si nejsem jist jestli bych tomu věřil víc než těm s tím automatickým dotahnutim ?

Jako vše tam asi bude držet nejde o to ze bych se bal zuti to ne jde mi čistě o možný pohyb řetězu při záběru aby neposkrabal kola.
 
Back
Top