• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor CX-5 KF Spotřeba - pochlubte se, za kolik jezdíte

Ja se jich otevrene bojim.. precijen s necim byl ten motor navrzeny a testovany - tolerance, tvar komory, palivove cerpadlo, vstriky, svicky...
 
Vůči těmto "zázračným" přípravkům mám jakousi nedůvěru, ale třeba má zrovna tento něco do sebe a nějak funguje
Ako plne súhlasím a bral by som to ako
“Placebo efekt” ale do čerta čísla nepustia dlhodobá spotreba mi klesla na 6 litrov ...
JA NETVRDÍM ŽE JE TO SUPER VEC ..píšem len moju skúsenosť potvrdenu číslami (fotkami stavu tie čísla tam nezmeníš nijako) jednoznačne šla dole spotreba a motor vôbec nepočuť..to sú moje skúsenosti zatiaľ ...či sa to zmeni po 7-10 tis km ...som zvedaví
 
Kdysi jsem toto nalil do Felicie a můžu potvrdit, že se motor dost ztišil(při cca. 25000km) a šel jakoby lépe do otáček, ale spotřebu jsem neměřil. Jo a měl jsem tam řídící jednotku od CIMBU.
 
Ešte napíš, že aký olej máš práve v motore, ten nový Supra-X 0W20? Ja som po výmene oleja za Supra-X tiež spozoroval zaujímavý pokles spotreby...
Neviem ti povedať aký olej tam išiel ...menili mi ho v Mazde ..
 
Já na ty aditiva taky moc nejsem - teda ne že bych na to nevěřil (z praxe od kolegy a klienta vím, že to prostě funguje), ale jsem spíš línej to tam lít :innocent: ...
Kolega mě ale donutil tam nalít BG 2026 (https://www.red-rider.cz/246-bg-2026-supercharge-ii-sc-177-ml.html) a taky mě to dost překvapilo, ale spotřeba šla okamžitě z 9,8 na 8,9... stejný styl a stejná trasa, kterou jezdím každý den. Nechápu...
Od té doby už jsem cca 4x tankoval bez aditiv a spotřeba jde s každou novou nádrží vždy o 0,1-0,2 l nahoru.
Schválně do další nádrže zase to BG naliju, co to udělá.. jestli to byla náhoda, nebo zázrak...
 
Já na ty aditiva taky moc nejsem - teda ne že bych na to nevěřil (z praxe od kolegy a klienta vím, že to prostě funguje), ale jsem spíš línej to tam lít :innocent: ...
Kolega mě ale donutil tam nalít BG 2026 (https://www.red-rider.cz/246-bg-2026-supercharge-ii-sc-177-ml.html) a taky mě to dost překvapilo, ale spotřeba šla okamžitě z 9,8 na 8,9... stejný styl a stejná trasa, kterou jezdím každý den. Nechápu...
Od té doby už jsem cca 4x tankoval bez aditiv a spotřeba jde s každou novou nádrží vždy o 0,1-0,2 l nahoru.
Schválně do další nádrže zase to BG naliju, co to udělá.. jestli to byla náhoda, nebo zázrak...
Ještě jednou po cca 15 000 km kombinovat s tímto https://www.red-rider.cz/248-bg-208-44k-power-enhancer-325-ml.html a je to taková alchimie. Četl jsem, že to lidi kombinují s VIFem, cca každou 4tou nádrž dávají BG 2026 mezitím VIF a po cca 15.tis km BG 208. Ale z toho už by jeden zpitoměl :joy:
 
@vladas75 jo, tak přesně to samé mi radí kolega co do toho jakože fest dělá.. akorát teda teda tu 208 prý radši po 10 tis. km, ale jinak shoda :) ale jak říkáš - je to alchymie..
 
@Jarred tak tu alchimii asi zkusím :blush: VIF mám doma , objednám BG2026 a BG208-tu můžu nalít hned, mám najeto 13 500 km
 
Neviem ti povedať aký olej tam išiel ...menili mi ho v Mazde ..
Takže som presvedčený, že asi ti dali už tiež olej Supra-X 0W20 tak ako mne (údajne majú najnovší pokyn od Mazdy a povinne začali dávať tento nový olej do nových áut), lebo po jeho výmene aj mne klesla dosť výrazne a pozorovateľne spotreba... A keďže si náhodou práve v tom období dal aj ten "zázračný" keramický prípravok, výsledok zníženej spotreby pripisuješ jemu :) To je môj názor po mojej skúsenosti po výmene oleja za Supra-X 0W20... ;)
 
Tábor - Praha, priemerná rýchlosť 74km/h, celkom fajn výsledok.. A to tam ešte 100m pred fotkou bolo 6,4.. :)

IMG_20200829_210536.jpg
 
Neviem ako to je možné ale ja mám dlhodobý priemer 5,8 a na okrskách mi dáva takéto hodnoty
D0301FB7-976F-4D38-A41E-5A255A482380.jpeg
 
G165 FWD man.
Olomouc - Hradec Králové jednou 7,4l průměr, jednou 6,0l, jednou 7,9l, jednou 6,4l.
Olomouc - Moskva průměr 7,4l. :) Studený motor město pojížďky ala 4km s klimou v létě 7,8l-8l-9l.
 
Alebo by bolo dobré asi vidieť na vlastné oči, akým spôsobom LAZLO jazdí, či motor nedusí stále pri otáčkach okolo 1000 a jazdí len do max 80-90 km/h :) Ťažko to takto posúdiť...Veď ak bude nejaký Mazda zraz a LAZLO by prišiel, prišli by sme na to v čom je "háčik" že má zázračnú spotrebu 4,7 l :) Ja osobne teraz (po výmene oleja za Supra-X 0W20) mám spotrebu okolo 6,5-7 litrov...Predtým s olejom 5W30 okolo 7,5-8 litrov... Ale mám 4x4 s automatom a 2,0 liter...
 
Back
Top