• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda 3 (BM) - obecně

Mate nekdo zkusenost s temi zapustenymi? Docela se mi to libi...
Tak třeba.. Moje zkušenost.

Jedu na pumpu dofouknout kola. K zapuštěným ventilkům potřebuješ adaptér, aby jsi nasadil hadici, půl hodiny hledám v kufru malou zakutálenou kokotinu, kterou když najdu, tak při druhém kole mě spadne z ruky a zajel přímo do kanálu.
 
Jestli taky už nevymejšlí svět kokotiny se zapuštěnejma ventilkama. Má to jako nějakej vliv na aerodynamiku nebo co? :p
 
@M3grey Když užs to nakous, tak jsem momentálně ve fázi, že sháním plotter, abych si vyříznul vlastní. Když se zadaří, pochlubím se i podělím o zkušenosti i cut data. Už jsem měl v košíku krátkou verzi Rokblokz zástěr, ale nehodlám platit víc za dopravu než za produkt...
 
Tak když už tady řešíme takové detaily u kol, tak jsem si tuhle všiml, že i středové pokličky jsou prostě lepší ty přímo od Mazdy ačkoli je nikdo za ty peníze nekoupíme. Respektive za cenu sady těch, co někdo zřejmě tiskne na 3D tiskárně mám sotva 2ks těch originál. Jenže ty originál mají to logo vlisované kdežto ty napodobeniny mají to logo na takových kolíčkách a má mírnou vůli. Na druhou stranu ty originál mají dost tenké stěny a rádi se lámou, kdežto napodobenina má ty stěny silnější a snesou více. Mě je totiž velmi často dolámal pneuservis v dobách kdy mě neustále vyvažovali vibrující kola.
 
Těsnění víka ventilů PE01-10-235
doporučuji Victor Reinz 71-10137-00

Těsnící kroužek hydraulickýho ventilu PE01-10-2D5
s největší pravděpodobností ho seženeš jen v Mazdě za cca 840Kč

Tmel na motory doporučuji Victor Reinz REINZOSIL - stačí to nejmenší balení

Pokud by prosakoval přímo ten hydraulický ventil tak kód je PE01-14-420A
tam mám vyzkoušenou náhradu NTY EFR-MZ-003

Tak idem to objednať kedže sa to bude robiť nakoniec.

Mám otázku ohľadom toho tesnenia veka - 0110235 vs Victor Reinz. Neni lepsie zobrat original diel hoc drahší? Tých pár eur človek už nerieši, či?
 
Čau lidi tak o víkendu si jedu po dálnici hezky to valím a najednou takový křik z výfuku 🤣 všichni najednou uhýbali do pravého pruhu a jelo se líp až na ten řev a doma kouknu upadla mi trubka z koncovky výfuku 😁 naštěstí mám náhradní střední díl z nerezu a koncovku jsem objednal rok 2013 Mazda 3bm
IMG_20240323_183940.jpg
 
Zrovna sem prodal jeden koncový výfuk co též uhnil po deseti letech v tom samém místě. Též to byla BM 2013.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Zrovna sem prodal jeden koncový výfuk co též uhnil po deseti letech v tom samém místě. Též to byla BM 2013.

Samsung S22 256GB Tapatalk
Koukal jsem na to v diskuzích asi to bude častější že po 10-12 letech upadne používáním zahříváním atd ale co beru to jako zlepšení koupím laděný výfuk střed už mám koupený nerezový tak snad to brzy přijde ať nemusím jezdit s tímto 🤣
 
Back
Top