• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Stahování oken

Tb201

nový člen
9
Mám problém se stahováním okna Mazda 5 prave zadní okno.Nefunguje odskočení a automatické stahování dolu a nahoru.Naprogramuju stahování, jak je popsané, vše funguje, ale druhy den se chová jako že naprogramované není. Udrží se v paměti pár hodin. Kde hledat problém, bude to v motorku nebo v páčce?
Diky moc
 
Ahoj, mne blbne prave zadne okno na GH uz dlhsiu dobu. Z miesta vodica s nim vobec nemozem pohybovat a z miesta spolujazdca to ide velmi sporadicky.
 
tak mám taky příhodu, z ničeho nic přestalo fungovat ovládání okna u řidiče, ostatní okna šla ... jediný co jsem vypátral bylo ještě a mazdaclubu že když tam je hodně prachu/pylu tak může být problém s odtrhnutím toho okna nebo co, že to ten motorek neutáhne, tak jsem zkusil tedy zvenku trochu zatlačit na okno aby šlo od té gumy dole a ejhle, fakt to pomohlo, hned to šlo stáhnout a vytáhnout, přeprogramovat a už zas funkční ...
 
Mazdar. Nechci zakládat nové téma v jiném modelu, ale mám dotaz..
Dokážete mě někdo poradit?
Dnes jsem zjistil, že mě na domáčknutí tlačítka okna nejdou automaticky otevřít ani zavřít okna u spolujezdce a zadní okno za řidičem. U řidiče a pravé zadní, když domáčknu, tak samo celé sjede a opačně i samo vyjede, ale tyhle dvě nejdou...Nějaká rada?
Díky
 
Poslední úprava:
@zed stačí znovu "naprogramovat" dojezdy oken u kterých to blbne.
1) zapalování na ON (klidně může být i nastartovanej motor)
2) okno který blbne tak ho stáhnout cca do poloviny
3) potom hned oknem vyjet až nahoru (úplně okno zavřít) a tlačítko i po zavření okna cca 3-4 vteřiny pořád držet v pozici jako by jsi chtěl okno pořád zavírat
4) pustit tlačítko a užívat si funkce autatických dojezdů oken :)

Tohle udělej u všech oken kde dojezd nefunguje.
U tvýho auta to můžeš udělat tlačítkama/ovládáním z řidičových dveří (starší modely třeba GG to musí dělat tlačítkama na jednotlivých dveřích zvlášť)
Tohle se ti stane když se z nějakýho důvodu odpojí napájení oken (odpojena baterie, prasklá pojistka, vytáhnutí konektoru z řidičovýho panelu)
To že to nefunguje jen u dvou dveří má jednoduchý vysvětlení. Zřejmě jsis to nevědomky už naprogramoval (nebo vzadu spolujezdec) při běžným používáním okna - to sjetí okna do poloviny není zas až tak nutný a i ten interval držení tlačítka 3-4 vteřiny může být taky trochu kratší aby se to "samo" chytlo.
 
Poslední úprava:
Super. Opravdu to pomohlo.Díky...To bude to odpojení baterky, jak si @shr3k nahrával ŘJ a blbl senzor ABS :)
 
Poslední úprava:
Back
Top