• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika TPMS - systém sledování tlaku v pneumatikách

Já auto kupoval u jiného dealera na orig. dodatečně u Mazdy zakoupených zimních zároveň s vozem (letní 18" orig. mi dali zvlášť).

Dnes mi v Aspektě tvrdili, že je Mazda 3 nemá vůbec a využívá snad těch z ABS + tlačítka na sezmáčknutí.

Jenže podle výbavy Revolution to vypadá , že tam je TPMS.

Právě to co řeším je, že auto hlásilo chybu (žlutá varovná hláška - http://www.mpneu.cz/img/obrazky/4deefb9fb275eb5111e6ca0aa9f7c2b8.jpg), ale podruhé až pár měsíců po přezutí (poprvé jsem to tehdy potvrzoval ze zvyku téměř hned po několika ujetých km po změně letních za zimní) se to objevilo samo od sebe znovu.

Jak budu v autě, tak se podívám jestli tam je manuální tlačítko SET. Vůz využívá zejména drahá polovička, takže to v hlavě nemám.
 
Přezouval jsem zimní na orig.disky, takže jsem viděl, že tam u ventilků žádné snímače tlaku nemám. Kontrolka se rozsvítila asi po 40km, po resetu tlačítkem už se neozvala. Takže u mé M3 r.v. 2018 - výbava Attraction je TPMS nepřímé - snímané z ABS snímačů. Dost pochybuji, že by to u vyšších výbav bylo jiné.
 
Nebudu tedy asi dále řešit a pítrat, ale počkám jestli se objeví znovu po 2 potvrzeních, resp. stejně budu za měsíc přezouvat.
 
Tak dnes na mne opět zasvítila žlutá ikonka tlaku pneu. Zřejmě tam bude nějaký problém a budu s tím muset znovu do servisu, nebo neustále mačkat tlačítko "SET".
 
Doporučuji zkontrolovat tlak v pneumatikách,případně dofouknout.
Postavit auto někam na rovinu a podržet tlačítko SET.
Pokud bude problém přetrvávat,pak servis.
 
Tohle už se právě dělalo několikrát.

Roční servis při kterém to kontrolovali byl teď ve čtvrtek, kde přeměřili znovu tlak - všude stejný a mačkali SET.

Já dnes postavil na rovinu a už po 3 v pořadí (od přezutí) zmáčkl SET, tzn. celkově min. 4x pokud beru "sezmáčknutí" provedené v servise.

Už jsem do Aspekty psal kdy mají čas na servis. Může být vadné čidlo, které to snímá z ABS a nechtěl bych to dokud je auto v záruce "nechat vyhnít".
 
Ano hlásit ti to má jen když je chyba a pokud máš tlak OK a dělal si SET vícekrát, tak musí být vadné některé čidlo od ABS .. ale vadné nebude, jinak by hlásila chybu i ABS ....
 
magic - Ahoj, najdi si moje příspěvky ohledně Mazdy 6 a TPMS. Svítilo mi to denně, v servisu nejdřív tvrdili, že mám čidla (nemám) potom že přeprogramují jednotku ABS ( u mě nelze) a nakonec že to vyresetovali tlačítkem u volantu. A že dobrý. Vydrželo to na cestu domu....
 
Ahoj, díky - prošel jsem si dané vlákno. Pouze vypnutí TPMS nepovažuju za řešení problému, ale až krajní řešení příčiny. Resp. neberu jako problém tu žlutou ikonu na přístrojové desce, ale spíše to, že znázorňuje chybový stav něčeho dalšího a tímhle bych to nevyřešil, nýbrž potlačil.

Tzn. budu tlačit na servis a pokud dají ruce pryč, tak na druhý servis v Pardubicích přímo od prodejce, aby to opravili v rámci záruky.

Pokud by došlo na vypínání, tak bych chtěl kompenzaci a adekvátní slevu z kupní ceny. To už ale není na diskuzi pro tohle spíše technické vlákno.
 
Ale samozřejmě, to není řešení problému. Mě šlo spíš o to, že to ten problém dělá. V tvém případě je postup v rámci nového auta a záruky jasný.
 
...zdravim....chcem sa opytat, mam Mazdu 5, kontrolka na tlak v pneumatikach mi stale svieti , lebo ventilky su menene za obycajne....avsak of dnes mi kontrolka zacala non stop blikat....neviete mi poradit, co to znamena...,?...alebo aspon, co urobit, aby, to prestalo blikat ?..dik
 
Dnes jsem byl s Mazdou 3 2018 znovu na záruční opravě.

Vyřešili to aktualizací firmware ŘJ. Na zakázkovém listu je mmj. diagnostika ŘJ (vč. výmazu chyb) a reprogramace CMU.

Doufám teda, že problém opravili a ne jen vypli (potlačili).

Jako vedlejší efekt aktualizace to teď na head up displeji ukazuje jízdní pruhy a navigaci :). Tak alespoň kvůli tomu se cesta zdá se vyplatila.

Uvidíme co to udělá po pár dnech a přezutí na letní 18".
 
Mimochodem, nevite jak ma resene TPMS nova sestka (2019) a CX-5 (2019)? Jestli je to porad jen ten ABS snimac, nebo jestli uz maji ty predrazene aktivni ventilky...
 
@Ondrej K Nejnovější Mazda 6 má TPMS ventilky (bohužel). Kdyby byla ochotná se o ty čísla aspoň podělit v palubním počítači, tak neřeknu, ale takhle, to tam mohli rovnou nechat z toho ABS.
 
Myslim, ze dle narizeni EU musi uz mit nova auta prime monitorovani tlaku v pneu, takze uz jen TPMS.
 
Mimochodem, nevite jak ma resene TPMS nova sestka (2019) a CX-5 (2019)? Jestli je to porad jen ten ABS snimac, nebo jestli uz maji ty predrazene aktivni ventilky...

CX-5 má tiež drahé ventilky (ale vraj sa v nich dá meniť baterka, to sa v niektorých nedá a treba po pár rokoch nové kusy), pri poklese tlaku len napíše že poklesol tlak, ale nevie v ktorom kolese,..
 
Myslim, ze dle narizeni EU musi uz mit nova auta prime monitorovani tlaku v pneu, takze uz jen TPMS.

Ale driv to bylo pomoci toho ABS, a taky to (imho) splnovalo narizeni EU, ne? Jinak jste me teda nepotesili... takze na podzim musim myslet na to, ze budou muset zout zimaky ze starsi sestky, aby vymenili ventilky kvuli novy sestce, ach jo :(
 
Přímé měření senzory v pneu je tam kvůli tomu, že je třeba zjistit menší únik a rychleji než jak to jde udělat s ABS.
 
Back
Top