• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Vestavěná navigace TomTom/Fuji/NB-1 (starý typ - „2DIN“)

shr3k

správce
Člen týmu
6 222
O všem, co se týká navigace s navigačním jádrem TomTom vestavěné v 2DIN multimedální jednotce se čtečkou připojenou přes USB a umístěnou vlevo pod volantem u modelů Mazda CX-5 KE a Mazda 6 GJ do faceliftu.
 
Našel jsem zajímavý doplněk na CX-5
https://a.aliexpress.com/_mtgSc5b , předpokládám, že jde i na šestku. Ale na to abych to zkusil je to předražené. Třeba ale někoho zaujme natolik, že si pořídí. :)

Odesláno z mého Redmi 5 Plus pomocí Tapatalk
 
Aha. Já myslel, že v palubovce byly vestavěný jen NB1. Tak to pardon za zavádějící informaci. :)

Odesláno z mého Redmi 5 Plus pomocí Tapatalk
 
Ahoj kolegové, mohu zveřejnit fungující návod na aktualizaci a aktivaci map pro NB1. Osobně odzkoušeno, nyní mám aktuální mapu verze 1080 a premiové kamery pro Evropu. Bude-li zájem napište a zveřejním.
 
Ahoj kolegové, mohu zveřejnit fungující návod na aktualizaci a aktivaci map pro NB1. Osobně odzkoušeno, nyní mám aktuální mapu verze 1080 a premiové kamery pro Evropu. Bude-li zájem napište a zveřejním.
Ahoj, zájem by byl. Právě jsem zjistil, že jsem člen nižší kategorie... :cool:
 
Každý, kdo se zaregistruje, holt nemůže být hned VIP.

Odesláno z mého Mi 10 pomocí Tapatalk
 
Kolik by stála aktualizace map?nejde mi to otevřít,jsem člověk nižší kategorie.
 
Ahoj,
návod, na který odkázal shr3k 20. 1. 2022 (https://www.mazdaklan.cz/threads/aktualizace-map-u-tomtomu-nb-1.3132/) taky nemohu otevřít. Ale nevadí mi to.
Přibližně ve stejnou dobu jako GrimpoCZ jsem se s aktualizací map TomTom v NB1 pral taky. Upřesňuji, že šlo o placené aktualizace nahrávané na SD kartu programem TomTom HOME. Vadilo mi na nich, že na originální kartu Mazda 4 GB se nevešly aktualizované mapy celé Evropy. TomTom HOME nabízí pro takový případ stažení map jen některých států, ale ne podle výběru majitele NB1. TomTom HOME umožňuje majiteli jen vybrat si jeden z asi pěti hotových souborů map. Jsou tak šikovně volené, že v každém z nich chybí něco důležitého. Stačí, aby tvoje zahraniční cíle zahrnovaly takové exotiky jako Rakousko, Německo, Řecko, Chorvatsko, Polsko, Španělsko a Francii včetně Korsiky, a nevybereš si. To je pro majitele auta, které stálo nové bezmála milión, docela překvapení.
Asi rok pokusů (s přestávkami samozřejmě), dvě neúspěšné placené aktualizace pomocí TomTom HOME a nakonec vyčerpávající komunikace se zákaznickou podporou TomTom, která zprvu taky nevědela, co mi poradit, a jen kličkovala, mne dovedly k cíli:
Items on device screen of TomTom HOME with map box checked.png
Kdyby byl zájem, mohu postup zde zveřejnit. Někdo ze správců by se měl napřed vyjádřit, jestli bych tím náhodou neporušil nějaká pravidla fóra (to nechci).
 
Back
Top