• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Výměna žárovek za LED u Mazda3 BM/BN

No, já se na to dnes teda vrhla.. Parkuju na hlavní, takže to bylo super divadlo pro kolemjdoucí ?
Interiér supr.. V kufru LEDka nesvítí ani po výměně, takže problém bude někde jinde.
Žárovka zpátečky nechtěla pustit, takže si dám opáčko, až budu na jiném místě, bez svědků ?? a dodělám to i se zbytkem (SPZ, mlhovky..)
IMG_20221024_161112.jpg
Tak prozatím jen takto ?
IMG_20221024_161313.jpg
 
Hlavne POZOR na "Žárovku zpátečky" - je tam taká "poistka" (plastový tyčka). Žiarovku je potrebné najprv otočiť, potom vytiahnúť (alebo tak nejako). Tyčka sa môže ľahko zlomiť :cool: (priznám sa bez mučenia, že som ju zlomil :innocent: a potom prilepil - DRŽÍ ako nová ?)
 
Hlavne POZOR na "Žárovku zpátečky" - je tam taká "poistka" (plastový tyčka). Žiarovku je potrebné najprv otočiť, potom vytiahnúť (alebo tak nejako). Tyčka sa môže ľahko zlomiť :cool: (priznám sa bez mučenia, že som ju zlomil :innocent: a potom prilepil - DRŽÍ ako nová ?)
No toho jsem se bála, ať se ta tyčka nezlomí ? otočila jsem žárovkou, a stejně nechtěla potvora ven... Ale nevzdám se ?
 
tusim otocit a odpojit konektor...
ale ja uz mazdu koupil s obema ulomenyma a asi to nicemu nevadi :cool:
 
Někdo si při instalaci neodpojil světlo od kabelu a zajiskřil si. A odpálil koncový tranzistor v RBCM.
Áha, tak to je možné. Předchozí majitel tam měnil žárovky (za zelené LED), když jsem auto kupovala, tak už to tam nesvítilo..
 
tusim otocit a odpojit konektor...
ale ja uz mazdu koupil s obema ulomenyma a asi to nicemu nevadi :cool:
presne - ODPOJIŤ konektor - to je správne riešenie ? Ja som málo "koumal" :(.
Plast svetla dobre drží sekundovým lepidlom ;). Ale drží to aj bez toho. Tyčka je iba vo funkcii poistky - aby to nevypadlo a prinútilo majiteľa zamyslieť sa, ako to vymeniť. Ja som v teste PREPADOL :worried:
 
Pokud to není "klasická" chyba BM, kdy Mexičani zapomněli zapojit konektor a ten se válí v podběhu, tak při předchozí výměně někdo zajiskřil, jak píše Shrek.
Couvačku nejdřív odpojit od konektoru a potom až pootočit a vytáhnout patici ;)
 
Dnes konečně zbytek.. Zpátečka, mlhovky, SPZ..

Akorát, teď mi k LEDkám zase moc neladí teplota xenonů ? naštěstí ten rozdíl není nijak radikální, sluší to tomu autu určitě víc takto.

Ještě jednou díky @Natural ?

GridArt_20221106_144255215.jpg
 
Poslední úprava:
Taky bych rád touto cestou poděkoval @Natural za oledkování, předčilo to mé očekávání ve všech směrech. Robovi jde práce od ruky a ještě si skvěle pokecáte, takže všem doporučuju.

Krom interiéru a SPZ jsme měnili parkovačky, potkávačky a zpátečku. U předních světel mě krom svítivosti překvapil i vizuální dojem, kdy auto opravdu o dost omládlo, takže není o čem přemýšlet. U zpátečky jsem prý jeden z prvních, kdo má novou výkonnější ledku, a musím říct, že je to čirá radost, protože jsem ještě neseděl v autě, co by dozadu svítilo tak dobře. Oproti stock zpátečkové žárovce nebe a dudy. Jakmile bude čas, nahodím foto z couvání.
 
I já díky za skvělou spolupráci a jsem moc rád, že spokojenost ;)

Ano jen doplním, že se u zpátečky jedná o novinku pro nadcházející rok a naměřené hodnoty jsou následující:
(Původní LED cca 3x více světla oproti vláknové žárovce. Nová led potom cca 10x více světla) :cool:
 
I já díky za skvělou spolupráci a jsem moc rád, že spokojenost ;)

Ano jen doplním, že se u zpátečky jedná o novinku pro nadcházející rok a naměřené hodnoty jsou následující:
(Původní LED cca 3x více světla oproti vláknové žárovce. Nová led potom cca 10x více světla) :cool:
Konečně po dlouhé době posílám slíbené foto zpátečky svítící ve tmě... Je to fakt paráda, zařadíš a z noci se najednou stane den :) Jen to teda chce v rámci možností myslet na ostatní účastníky provozu, protože světlo poměrně dost oslňuje.

P_20230319_190148.jpg
 
Ahoj,
I moje Mazda už je na Ledkách. Tímto bych chtěl poděkovat Robovi za skvělou spolupráci a rychlou komunikaci. Ledky jsem si montoval sám podle jeho návodu. Výměna 10-ti žárovek mi trvala necelou hodinku ;) Šlo by to i rychleji, ale většinu času jsem jen zíral, jak krásně to svítí :laughing:
 
Zdravim,
Vopred sa ospravedlnujem za moju nevedomost. Ak moje otazky niekoho urazaju, tak prosim nereagujte.

Ale, chcel by som vediet:
Ako poznam (z foto), ze sa jedna o mazdu3 (BN/BM) s prednymi LED svetlami? Boli to nejake konkretne vybavy?
Oznacil som spravne led svetla na obrazku nizsie? Boli LED svetla na M3 aj v mieste horneho svetlometu?
Co je to za doplkove svetlo, ktore je oznacene otaznikmi na obrazku? Jedna sa tiez o ledky?
Na dvoch hornych obrazkoch su modely BN, no jeden ma "doplnkove svetlo" a iny nie. O co sa jedna (je to led?)
Na spodnych dvoch obrazkoch su BM modely, no ten vpravo ma taktiez nejake svetlo navyse. (je to led?)
Za odpovede vopred dakujem.

1688842430357.png
 
V horních svetlometech má BN výhradně led.
Pokud se bude jednat o nejnižší výbavu tak má denní svícení žárovkou a to snad poznáš. Ta výbava je challenge myslím.
Spodní světla jsou mlhovky.
U BN jsou to vždy led a u BM žárovky.
Jinak BM má i v nejvyšší výbavě pouze Xenon.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Zdravim,
Vopred sa ospravedlnujem za moju nevedomost. Ak moje otazky niekoho urazaju, tak prosim nereagujte.

Ale, chcel by som vediet:
Ako poznam (z foto), ze sa jedna o mazdu3 (BN/BM) s prednymi LED svetlami? Boli to nejake konkretne vybavy?
Oznacil som spravne led svetla na obrazku nizsie? Boli LED svetla na M3 aj v mieste horneho svetlometu?
Co je to za doplkove svetlo, ktore je oznacene otaznikmi na obrazku? Jedna sa tiez o ledky?
Na dvoch hornych obrazkoch su modely BN, no jeden ma "doplnkove svetlo" a iny nie. O co sa jedna (je to led?)
Na spodnych dvoch obrazkoch su BM modely, no ten vpravo ma taktiez nejake svetlo navyse. (je to led?)
Za odpovede vopred dakujem.

Zobrazit přílohu 46720
No polsonside ti asi neodpověděl úplně , zkusím doplnit. Světlo v otazníku by mělo být denní svícení u nejnižší výbavy challenge. Attraction už má myslím variantu vlevo. Led v hlavním světle je ten proužek a kruh kolem toho kulateho bixenonu a slouží jako denní svícení. Dole ty kulaté jsou mlhovky a ty mam na své BM v halogenu, na led budu muset přejít sám. Nevím jestli Revolution nebo revolution TOP výbavy mají mlhovky v LED.
 
Back
Top