• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Výměna žárovek za LED u Mazda6 GJ/GL

Ahoj, chci se zeptat jestli nekdo nevite cim by mohlo byt, ze kdyz jsem si chtel vymenit vnitrni osvetleni za ledky tak vsechno krasne sviti, akorat ve dverich kufru mi ledka nesviti a predtim s obycejnou zarovkou nebyl nikdy problem. Kdyz zmerim napeti jde tam jen 8,5V vubec netusim kde se mohla stat chyba.
 
To jsem si procital, ale nevim co to presne znamena? (krom toho, ze by asi bylo vhodny ji vymenit) Vsechno ostatni na aute funguje uplne normalne.
 
No to nemusí být odpálená kompletně, jen ten jeden tranzistor, co řídí napájení světla v kufru. Rear body control module najdeš na levém zadním podběhu.

Odesláno z mého Mi 10 pomocí Tapatalk
 
Ano některé LED svítí i při 8.5 V, ale když už naměřil toto napětí je polarita celkem fuk, ten koncák je už načnutý.

Odesláno z mého Mi 10 pomocí Tapatalk
 
Ledka sviti, ale malo a puvodni zarovka vubec, takze to bude asi fakt ten nacnuty koncak jak pise shr3k. Diky vam za radu, ze jste me navedli na co se zamerit, protoze jsem byl trosku bezradny :) necham si ten koncak v praci vymenit a snad to bude ok. Podle vseho by to mel byt mosfet RJK0631.
 
dneska oLEDkoval @Natural moji magdičku a Vincente-máme radost :D A navíc jsne se tam potkali i s @pvmichal tak to byl takový příjemný legální minisraz... Dík moc!
 
Já díky za super setkání a jsem rád, že jsem mohl ukázat, že nejsou LED jako led a z původních ali nezůstala ani jedna ;) Přidávám pár foto, které mi uvízly v mobilu :cool:
20201217_191405.jpg 20201217_192634.jpg 20201217_183531.jpg20201217_175935.jpg 20201217_175952.jpg
 
Kde proběhlo setkání? Vidím autopalkovice :) A otázka pro @Natural, ty přední mlhovky nejsou v LED už od výroby? A máš k dispozici i zadní LED mlhovku?V nějakém inzerátu jsem četl, že ji někdo měl vyměněnou v autorizovaném servisu...
 
Při couvání vidím jako nikdy dříve, v interiéru světla jako za dne... Děkuji @Natural za výborně odvedenou práci a super pokec :innocent:
Nakonec si ještě dovolím přidat logo ve dveřích, které jsem montoval již loňský rok.
p.s. Fotky lepší nezvládnu, ale pro představu a pochlubení se cizí prací to postačí... :innocent::p
DSC_0024.JPGDSC_0027.JPGDSC_0032.JPGDSC_0030.JPG
 
Díky za skvělé foto a také za výborná vína :) Jsem moc rád, že spokojenost, tak ať to pěkně svítí ;)
 
Kdo si hraje, nezlobí :cool:;)
Porovnání různých LED zdrojů ve zpátečce na 6GL 2020 wagon.
Panoramaasmall.jpg

Naměřené hodnoty v pořadí - žárovka / LED (ano i LED může svítit méně než žárovka) / LED (Philips ZES)
aa.jpg bb.jpg gg.jpg

Více foto a info jsem rozepsal zde (mělo by to být veřejně viditelné i pro nepřihlášené ;) ):
Popř. zde:
 
Back
Top