• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Výměna žárovek za LED u Mazda6 GJ/GL

Tak som si všimol, že mi osvetlenie v kufri akosi stále svieti. Proste sa automaticky nevypne. Skúšal som auto zamknúť a vrátil som sa po 35 minutách a stále bolo osvetlenie v kufri zapnuté. Čiže to mam vypnuté a keď potrebujem zasvietiť proste musím osvetlenie zapnúť. Či mi to robilo aj pred výmenou za led netuším, auto mám mesiac.... Samozrejme som skúsil dať späť pôvodnú žiarovku a správa sa to úplne rovnako.
Neviete kde by mohla byť zrada ?
 
Nejspíš načatá RBCM jednotka nebo mikrospínač pátých dveří. Můžeš být rád, že to vůbec stále svítí a nevyplo to úplně. Záleží na použitých LED a kde nastal zkrat u výměny (častá chyba na modelech GH a KE).
Kontrolka otevřených dveří na palubovce svítí stále nebo nesvítí? Žárovka vybije baterku klidně za noc, takže předpokládám, že před výměnou to fungovalo normálně.
Na stovkách vyměněných GJ/GL se mi to ještě nepovedlo, tak blíže bohužel neporadím.
 
Ahoj, tak na palubovke to ukazuje správne. Keď je kufor otvorený otvorené, keď zavriem zavreté. Mikrospínač sa mi zdá že reaguje tiež bezchybne.
Pri výmene som to odpálil vlastnou nešikovnosťou, keď sa mi podarilo tým chladičom vzadu na led-ke spojiť obe poli (+ -) na pätici v aute, proste som spojil + a - a ešte ako bonus som menil žiarovku keď bol spínač v polohe on , čiže pod prúdom (to som menil osvetlenie vo vnútri auta). Taka debilná chyba, tiež som to už menil veľakrát v rôznych autách a nič take som nikdy nespravil :)
 
Tak chlapi, žárovku v zadním světle si snad už dokážete vyměnit sami (po přehození nastavení FBCM u mě). :)
Zobrazit přílohu 22087
Zdravím, chápu to tedy správně tak, že v mazde 6 wagon GL rv 2018, koupeno 2019 je možno vyměnit jen původní obyčejné žárovky zadních blinkrů za led variantu? Či je ještě k tomuto potřeba nějaký další zásah do vozu - odpory, software...?
 
Je potřeba změna nastavení ve FBCM - tzn. software úprava ;)
Díky za odpověď! Děláte to take v rámci oledkovani ? Měl bych o to zájem,ať mám komplet zadek v led ( to zní hrozně ).
Akorát mám auto na firmu a v záruce, nemůže to způsobit nějaké potíže v případě uplatnění záruky? kdybych něco náhodou do budoucna nedejbože řešil.
 
V tom případě video zde:

Koukám staré 5050 chipy. Dal bych tam radši něco trvanlivějšího, ať je nemusíš pořád měnit ;)
klucííí dík za to video, já od včerejška přemýšlel jak to vyndat na CX-5 2018, už jsem chtěl vyndat i tapic :D;)
 
Zdravím, ještě jeden dotaz k nastavení FBCM jednotky za účelem použití led blinkrů v Mazda6 wagon, zjistil jsem, že to dělá shr3k zde z fora, ale mám objednané zimní komplety v Mazdě, takže tam stejně pojedu. Chtěl jsem se proto zeptat, zda si do někdo ze zdejších mazdařů nechával upravit dělat přímo v Mazdě?
 
Tam ti s 99% pravděpodobností řeknou, že to nejde a pokud si to necháš udělat, tak přijdeš o záruku...
 
Tak díky moc shr3kovi za úpravu mazdicky na led blinkry práce profíka byla velmi rychlá, respekt.
Navíc ještě zpřístupnění comming home automatickeho ponechání rozsvícení světel po zastavení auta a vypnutí motoru v menu.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ahoj, jak se prosím dostanu na žárovku ve sluneční cloně? Dá se ten plastík nad žárovkou zespoda či zvrchu, jak jsou ty maličké drážky, odklopit? Dnes se mi tam nepodařilo nacpat plastové nářadí a nechci si ten plast poškrábat šroubovákem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za mě určitě doporučuji LED zpátečku od Naturala. Dnes jsem namontoval a rozdíl oproti (ne uplně špatně svítící LED z ALI, avšak s nejistou spolehlivostí) to je opravdu markantní rozdíl.
 
Akorát tu LED zpátečku je dobré nějakým tmelem zafixovat do objímky neboť při zavírání kufru nebo víka dochází k vypadnuti LEDky(je těžší i delší).Stávalo se mi to jak u GH tak GJ.(sedan)
 
Akorát tu LED zpátečku je dobré nějakým tmelem zafixovat do objímky neboť při zavírání kufru nebo víka dochází k vypadnuti LEDky(je těžší i delší).Stávalo se mi to jak u GH tak GJ.(sedan)

Dík za tip. Mně se zdálo, že drží celkem stabilně, ale je pravda, že je daleko těžší a jak se rumpne kufrem, tak ty síly budou větší...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Akorát tu LED zpátečku je dobré nějakým tmelem zafixovat do objímky neboť při zavírání kufru nebo víka dochází k vypadnuti LEDky(je těžší i delší).Stávalo se mi to jak u GH tak GJ.(sedan)
Tohle je minulost, která se stávala pouze u sedanů (menší páka, rychlejší zavírání vrat). Nyní už doba pokročila a montuji jiné LED, které drží i u sedanů ;)
Za mě určitě doporučuji LED zpátečku od Naturala. Dnes jsem namontoval a rozdíl oproti (ne uplně špatně svítící LED z ALI, avšak s nejistou spolehlivostí) to je opravdu markantní rozdíl.
Perfektní, jsem moc rád, že spokojenost. Já to říkám pořád, že není LED jako LED :)
Mimochodem ledka opravdu nevypadne. Když tahle vypadne, tak máš u mě víno dle jakéhokoli výběru :cool:
 
Žárovka v přihrádce spolujezdce svítí celou dobu během jízdy, když jsou zapnutá světla?
Měnil jsem si tam tu T10 žárovku za led a zkoušel to mobilem, který jsem v rámci nahrávání videa zavřel do přihrádky a pak zkouknul to nahrané video a žárovka v přihrádce pořád svítila i po zavření přihrádky.
 
Back
Top