• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Výměna žárovek za LED u Mazda6 GJ/GL

@Petr Ú ano je to ok. Když koukneš blíž, tak tak v segmentu vlevo neuvidíš led chip - nemá co svítit ;)
Je to kvůli výrobě/designu - stejný počet segmentů na obou stranách.
 
Minuly týden v rámci péče o lak proběhlo u Robina i kompletní oledkovani interiéru, osvětlení RZ + zpátečky.
Potvrzuji co píší ostatní, obrovský rozdíl oproti původnímu osvětlení. Při couvání světlo jak ve dne a v kufru je konečně něco vidět :).
Za mě velká spokojenost!
 
Natural: uvažuji také o oledkování své Magdy, ale trochu mám obavy, aby při nedostatečném chlazení nedošlo k začouzení světel zevnitř. Pár lidí už podobný problém mělo, když si sami vyměnili ledky místo žárovek... Před pár dny mi i doma v lustru začala smrdět jedna ledka OSRAM. Sice furt svítila, ale smrděla i když bylo světlo celý den vypnuté. Musel jsem ji vyhodit.
 
Tak to chce asi volit střízlivý počet správných čipů vs. vhodné chlazení...

Odesláno z mého MI 9 pomocí Tapatalk
 
Skvělé to rád slyším ;)
Ano, je třeba použít kvalitní led s chlazením :cool:
Na druhou stranu doporučím kouknout na to, co ve světlech dělají vlákové žárovky. Například takové natavené plastové patice osvětlení RZ, nebo očouzený prostor stropního osvětlení rád předvedu při osobní montáži, popřípadě koukneš u montáže sám :)

S kouřícími led jsem nikdy problém neměl, a jistě to potvrdí pár stovek majitelů oledkovaných šestek :innocent:

Ovšem nepopírám, že se takové led nedají koupit. Stačí zadat na youtube heslo led burn, popřípadě jsem z aut par takových výtvorů tahal viz.: https://facebook.com/mazdaLEDosvetleni/photos/a.1446679292048227/2855097134539762/?type=3&source=54 :bomb:
 
Tak ty natavené plastové patice u vláknových žárovek u osvětlení RZ znám z vlastní zkušenosti ze své C5 (X7). A k tomu navíc shnilé objímky. Docela pakárna to dostat ven. Taky jeden z důvodů proč jít do LED :). Jestli jsem dobře pochopil, měníš vše kromě blinkrů? A co zadní mlhovka?
 
To je přesně vončo ;) Není problém vyměnit úplně vše co se osvětlení týká. Jenom blinkry a pozičky nechávám montovat přímo mechaniky/elektrikáře. U zadní mlhovky mi pouze přijde zbytečné ji měnit vzhledem k tomu, jak dlouho za životnost vozu svítí. Měníme hlavně u předělávek anglických světel kvůli symetrii: Naturalova 6 GH Lilac Silver ;)
Posílám do SZ aktuální info ohledně led osvětlení na GL :cool:
 
Tak hlásím, že mám oledkováno. Zpátečka, RZ, kufr a kastlík. Interiér jsem nechtěl kvůli barvě světla (studená bílá), vyhovuje mi současný stav. Jinak rozhodně doporučuji výměnu žárovek za LED, především zpátečku a také osvětlení kufru. Je to opravdu znatelný rozdíl. S Robem každopádně výborná komunikace, LEDky zaslal obratem po obdržení platby. Na mé, někdy možná až otravné dotazy ohledně montáže, odpovídal ochotně a trpělivě. Mohu jen doporučit. Díky moc.
 
Konecne je oledkovane. Interier, dvere, RZ, zpatecka. Vsetky od @Natural. Vyborna domluva. LEDky prisli okamzite. Uz funguju nejaku dobu, za mna maximalna spokojnost. Zpatecka ale po 6 mesiacoch vypadla z patice :grinning: ( musim naucit rodinu zaobchadzat jemne z fukrom :) ). Pozn.: Zpatecka na foto neni
IMG_4090.JPG IMG_4092.JPG
 
Skvělé foto, díky moc za spolupráci a jsem rád, že spokojenost. Couvačku vyřešíme novým typem, který už v patici drží jako přibitý viz. předchozí příspěvky ;) :cool:
 
Skvělé foto, díky moc za spolupráci a jsem rád, že spokojenost. Couvačku vyřešíme novým typem, který už v patici drží jako přibitý viz. předchozí příspěvky ;) :cool:
Já už mám ten nový typ nebo mám počítat s tim, že za čas vypadne:)?
 
Jak jste si jistě mohli všimnout na srazech, tak každý nový člen jde poznat podle toho, že nemá oLEDkovanou Mazdu :rolleyes:
Ze srazů většinou všichni už odjíždějí komplet LED osvětlení ;)

Tady takový malý seznam patic, které se v 6ce objevují:

Patice T10: osvětlení RZ 2x, osvětlení dveří 2x
Patice T20: zpátečkové světlo 1x
Sufit 31mm: stropní osvětlení 4x, osvětlení kufru WAGON 1x
"Pojistková žárovka" osvětlení slunečních clon 2x

Rozhodně doporučuji na stropním osvětlení pracovat s plastovým nářadím.
Kdo by měl jakýkoli postřeh nebo dotaz, směle do toho :)
Jinak se těším na další LEDkování na srazech :hungry:

EDIT: Přidávám další foto z této diskuze. Další fotky určitě budou přibývat ;)
Zobrazit přílohu 7083 Zobrazit přílohu 7084 Zobrazit přílohu 7085 Zobrazit přílohu 7086


Ahoj

Napsal by si prosim seznam patic na výměnu blinkrů

Diky
 
Back
Top