• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Zabezpečení auta proti odcizení - alarmy, GPS, firmy na ochranu

VAM je pouze rozpojeni nekolika elektronickych obvodu ( muzeme rikat imobilizer ). Soucastka kterou nosite u sebe je pouze " spinac " ktery tyto okruhy opet spoji ve spravne " sestave ". Obdobne ochrany lze dosahnout i bez VAM - domacim resenim a to bez privesku na klice a nutnosti nekam neco strkat. Domaci reseni ale pojistovna neuzna jako slevu na pojisteni.
 
Poslední úprava:
Ahoj, nemáte někdo zkušenost se zabezpečením auta WAM-em? Ve fóru se mi nepodařilo nic najít...
 
Dotaz na tý, kteří VAM mají:
Jak jste vyřešili jeho montáž stran záruky? Já na dotaz do dealerství dostal odpověď, co už tu byla: Jde o zásah do elektrického systému vozidla = ztráta záruky. Dal jsem to neřešil, ale musí být nějaká cesta, jak tohle zařídit. Z odpovědí bylo jasné, že z toho nadšení nejsou, ale že bych si mohl namontovat imobilizér až po skončení záruky mu přijde dost nepraktické a rozhodně nejsem první, co tohle řeší...
Díky za případné sdílení zkušeností!

Odesláno z mého SM-G975F pomocí Tapatalk
 
Je to směšné, když je ten VAM certifikovaný .... je to stejné jako s TAŽNÝM třeba, taky nemám originál MAZDA a o žádné záruky nepřicházím, i když se zasahuje do mechaniky vozidla. To samé když ti montují MEDVĚDA, taky zasahují do mechaniky vozidla a najednou jim vadí když se zasahuje do elektriky vozidla, když de facto ti jen jakoby odpojí baterii ....
 
Dotaz na tý, kteří VAM mají:
Jak jste vyřešili jeho montáž stran záruky? Já na dotaz do dealerství dostal odpověď, co už tu byla: Jde o zásah do elektrického systému vozidla = ztráta záruky. Dal jsem to neřešil, ale musí být nějaká cesta, jak tohle zařídit. Z odpovědí bylo jasné, že z toho nadšení nejsou, ale že bych si mohl namontovat imobilizér až po skončení záruky mu přijde dost nepraktické a rozhodně nejsem první, co tohle řeší...
Díky za případné sdílení zkušeností!

Podle mě to bude jako u různých jiných zabezpečení, kde přijdeš o záruku od Mazdy na věci, do kterých se zasahovalo, ale zároveň odpovědnost za tyhle věci přebírá výrobce zabezpečení.

Kdysi jsem se zrovna na VAM ptal v Aspektě a bylo mi řečeno, že kompletní záruka se neztrácí, problém by byl pouze v případě, kdy by to bylo prokazatelně způsobeno montáží zabezpečení. A od toho je tu záruka od výrobce zabezpečení.
 
pytal som sa na zaruku v pripade nainstalovania VAM a bolo mi povedane, ze zaruka nepadá, ale ak by bol problém s elektrinou, tak sa problému začnú venovať až potom ako bude auto v povodnom stave.
 
Ahoj, mate nekdo zkusenosti s nejakou firmou ci produktem? Premyslim ze bych to nechal do nove mazdy nainstalovat pro klidnejsi spani ... koukam na ruzne produkty nebo nabidky firem a tak by me zajimaly recenze

Nechci platit raketu mesicne na druhou stranu alarm za 200kc asi nema moc smysl :))))

Zaujalo me napriklad: https://www.pandora-alarm.cz/reseni-pro-auto/

Diky za tipy a info
 
to ze se mazdy nekradou moc vim :) co je GAP ?

Jinak u te pandory se mi libi i moznost dalkoveho ovladani (chlazeni v lete, vyhrati v zime) ... ten VAM vypada zajimave - diky
 
GAP ti po celou dobu pojištění drží kupní cenu vozu, při krádeži nebo totálce



https://www.epojisteni.cz/aktuality-pojisteni-gap-co-to-je/
 
to se ale asi nevztahuje na "zanovni" auta dotazena z Nemecka - nebo se pletu?
 
Mazdy se celkově moc nekradou a u nové je nejlepším alarmem GAP ?. Po ukončení GA
to ze se mazdy nekradou moc vim :) co je GAP ?

Jinak u te pandory se mi libi i moznost dalkoveho ovladani (chlazeni v lete, vyhrati v zime) ... ten VAM vypada zajimave - diky
Pu bych možná řešil alarm

Mazdy že se nekradou ?? Zrovna současná verze CX5 je jedno z nejkradenějších aut současné doby v přepočtu na prodané auta ve střední evropě. Všechy končí ma východě. VAM je dobrý nápad ale nepraktický. Stejně efektivní a daleko pohodlnější na použití je skrytý spínač.
 
V bazaru nabízím jednotku Carlokator, kdyby někdo chtěl nechám za mrzký peníz ?
 
Ahojte, rád bych zvýšil zabezpečení svého auta ze skoro 0 na něco co v rozumném čase zabrání zloději odjet a ideálně mi to dá notifikaci. Napadla mě kombinace alarmu s notifikací SMS a tajného vypínače ukrytého místo jednoho z tlačítek, které nepoužívám / nepotřebuju. Máte někdo zkušenost s tím tajným vypínačem popř. se spotřebou tohoto? https://eshop.flajzar.cz/cs/elektronika/zabezpeceni/gsm-micro-autoalarm-ema2-s-klicenkou.html? Montoval někdo do M3 BM zámek převodovky - případně na kolik to vyšlo? Díky moc za rady
 
Back
Top