• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Zabezpečení auta proti odcizení - alarmy, GPS, firmy na ochranu

Rád bych se Vás tady zeptal, jaké by jste doporučili zabezpečení proti odcizení pro Mazdu CX-5 (KF)? UŽ jsem si toho o zabezpečení dost přečetl, ale zajímaly by mě Vaše názory a zkušenosti konkrétně u CX-5. Já bych sázel spíše na mechanické zabezpečení řízení (konkrétně ZEDER),ale jsem od toho ze strany výrobce odrazován...bylo mi naznačeno, že pokud by nastala porucha s tímto nějak spjatá,dají od toho ruce pryč a neuznají mi záruku.
 
Mně v prodejně nabídli Medvěd, nechal jsem si to namontovat ještě před převzetím nového auta. CX-5 KF, automat.
 
Mně v prodejně nabídli Medvěd, nechal jsem si to namontovat ještě před převzetím nového auta. CX-5 KF, automat.
U automatu s medvědem plně souhlasím, ale u manuálu je to takové polovičaté - sešlápnou spojku a auto mi stejně odtáhnou.
Chtěl jsem to také nainstalovat u prodejce, ale ZEDER může instalovat jen autorizované středisko a k medvědu se mi vyjádřili stejně jakou u ZEDERU - čili pokud bude v budoucnu s tímto nějaký problém, dá od toho Mazda ruce pryč.
 
Že od toho dají ruce pryč to docela chápu. Nastane problém na zabezpečení,tak ať si to vyřeší prodejce/servisní středisko co to prodává/montuje. Já nebo rodina na všechny auta montujeme medvěda nebo konstrukta (automat i manuál), ale je to jen čistě z důvodu snížení ceny pojistky. Proti odcizení (že s tím někdo odjede), používám raději svoje fintičky.
 
Překvapivě se krade stále víc a víc mazd, není snad jeden týden kdy by se přes HAKA ( více zde ) nehlásila ukradená Mazdy.
Máte zkušenosti s dodatečným zabezpečením aut našich aut( nejen Mazda ), o které podle dealerů nemají zloději zájem?
Mám namysli lidové funkční řešení, třeba levnější GPS sledování např Helmer .
Nebo skryté start tlačítko, bez kterého zloděj auto nenastartuje i v případě že překoná Keyless systém?
 
Mazdy pokud vím se momentálně kradou převážně na Slovensku.
V principu ti nepomůže žádná ochrana. Jediná ochrana je dobra pojistka.
 
Ani ten ZEDER nepomůže .... přijede Odtahovka a normálně ti auto nabere a soused jim ještě pomůže, protože si bude myslet že ho máš pokažené .... nejlepší je to Rádiové zabezpečení, ale rádiové, protože klasické GSM normálně zaruší.
 
Ani ten ZEDER nepomůže .... přijede Odtahovka a normálně ti auto nabere a soused jim ještě pomůže, protože si bude myslet že ho máš pokažené .... nejlepší je to Rádiové zabezpečení, ale rádiové, protože klasické GSM normálně zaruší.
Viděl jsem na prodej rušičky GPS do auto zapalovače, ale že už by šlo vyrušit i GSM jsem netušil, to je jako volně prodejný? :eek:
 
Tusim za 30€ komplet rušička. (zvažuji, že bych to koupil a zapomněl někde na dílně, to by byl kvikot, že si v pracovní době nemůžou pracovníci hrát, no je to nezákonné)!
Dnes neexistuje žázdná ochrana. V principu chráníš auto pouze před tím, aby si nějaký trouba nesvezl prdel o dědinu dál.
Pokud ti auto chtějí ukrást, tak ho ukradnou.
Jediný fungující systém je Sherlog, ale běžný spotřebitel si jejich ceny nemůže dovolit.
A dobra pojistka, ideálně na začátku GAP.
 
Známej si koupil na novýho forda tu botičku co dávaj městský policajti a nechal si udělat zamykání převodovky, to už by mohlo zloděje odradit. Přeci jen málokterý zloděj se bude chtít zdržovat s mechanickým zabezpečením.....
 
Ja som skúšal rôzne kovové krabíčky-nič to tak neclonilo ako obyčajný alobal:) a používam to keď som na rybách ďalej od auta:cool::D.
 
Čo ten VAM. Poslednou dobou majú pomerne veľa reklám.
@viki53 raz dávno som si pod kryt Nokie 6300 alobal z kalsickej žuvačky a divil som sa že nemám signál :D
 
Ja som chcel VAM, ale v Mazde povedali, že môže byť problém so zárukou. Zatiaľ teda chránim moju Mazdu s kalibrom 9x19 luger...

Odoslané z F8331 pomocou Tapatalku
 
Však ja viem. Ale preplatia mi oni opravu keby niečo?!

Odoslané z F8331 pomocou Tapatalku
 
Me taky nejvice zaujal VAM,
Na M3 SDN 2017 mi udelali nabidku 420 € bez DPH za zakladni modul VAM R1 s montazi.
.... ale jelikoz mam jeste GAPko, tak to budu resit az po jeho skonceni.
 
Back
Top