• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Zpevnění sedadla řidiče tlačí do zadku - je to normální?

Ahoj, já mám také problém s posezem, mám najeto cca. 2300km a pořád nemůžu najít optimální nastavení sedačky. Měřím 190cm a 92kg. V minulém autě Ford Kuga jsem tento problém neměl, tam jsem klidně po 400km vystoupil neotlačený a bez bolesti v zádech. Nicméně se mě Mazda natolik líbí, že věřím, že se to nějak poddá;) Již mě napadlo, dát na sedadlo nějaký polstr, protože když jedu v bundě, tak se mě zdá, že se sedí lépe. To by ale vypadalo hrozně, takže parádo trp:mad:
 
No u toho řidiče to ještě jde, může se různě nastavit sedák. Protože je sedák krátký tak já, i když měřím 183 cm, musím dát sedadlo dost vysoko, abych měl ty nohy v dobrém úhlu...
... problém vidím spíš u spolujezdce, kde nejde nastavit náklon sedačky, tj. předek sedačky zvednout a člověk jakoby padá dopředu, prostě se tam nejde posadit a uvolnit, je to ale jen můj pocit...
dovolená to otestuje po všech stránkách...
zdravím
sg
 
Nechcem zakladat novú temu tak sa opytam tu. Vcera som si všimol ze mam v prednej laktovej opierke normalne vytlacenu priehlbinu od lakta. A to mam auto iba rok (23000km). Nevsimli ste si tiez take nieco? Zda sa mi to trochu skoro. Nie je to hned vidno ale je citit ze tam ten molitan alebo co to je, uz skoro ani nie je. Hmm.. :(
 
Nechcem zakladat novú temu tak sa opytam tu. Vcera som si všimol ze mam v prednej laktovej opierke normalne vytlacenu priehlbinu od lakta. A to mam auto iba rok (23000km). Nevsimli ste si tiez take nieco? Zda sa mi to trochu skoro. Nie je to hned vidno ale je citit ze tam ten molitan alebo co to je, uz skoro ani nie je. Hmm.. :(
Příští týden jdu s tím do servisu. Neuznali to jako reklamaci, ale vymění čalounění v rámci dobrých vztahů se zákazníkem. Najeto mám 23K jako ty.
 
Nechcem zakladat novú temu tak sa opytam tu. Vcera som si všimol ze mam v prednej laktovej opierke normalne vytlacenu priehlbinu od lakta. A to mam auto iba rok (23000km). Nevsimli ste si tiez take nieco? Zda sa mi to trochu skoro. Nie je to hned vidno ale je citit ze tam ten molitan alebo co to je, uz skoro ani nie je. Hmm.. :(

Myslíš čalounění dveří?
 
Na mém to mám vytlačené a půjčené Mazdě 3, která měla asi 30 k to bylo taky vytlačené. Chtěl jsem si to nechat opravit, ale zatím na to nedošlo :)
 
Pre upresnenie.. Ja píšem o tej stredovej medzi sedadlami vpredu. Na dverach som si to nevsimol.
 
Středová opěrka OK, tam se ten tlak rozloží, takže by to mělo vydržet, na mém hodně ojetém autě je výplň v podstatě jako u nového auta. Pouze kůže je taková "odřená", ale nic hrozného.
 
...TIEZ SA PRIDAVAM K TEME O TLACENI SEDACKY VODICA V CX -5 ke. NEVIETE NIEKTO PORADIT,CI NEPASUJU POHODLNEJSIE SEDADLA Z INEHO MODELU ?
 
Tak se sedačkou začínám taky nějak bojovat :( Mám 183cm a 100kg, a ta sedačka je prostě nějak divně úzká.. Cítím pod stehny na vnější straně, že na ně něco tlačí.. Jen když sedím s nohama úplně u sebe, není ten tlak cítit - ale tak se řídit nedá :confused:
 
Pridavam i muj postreh, i ja mam presne s timhle problem. Na delsich trasach me zkratka sedak tlaci do vnejsi strany stehna. Vice to citim u pravho stehna, tedy na strane smerem ke stredove konzoli. A to nejsem zadna tezka vaha, vyska 185cm, vaha 80kg, nemyslim, ze bych byl nejaky obr... :(
 
Myslel jsem, že tim trpí jen KF, ale dnes vedle mě před obchodem parkoval postarší pán s první generaci CX-5, dali jsme se chvíli do řeči, okukoval moji Mazdu a když přišla řeč na pohodlí, stěžoval si na to samé i u svého auta o_O

Jinak mě zase víc tlačí levé stehno :rolleyes: záleží hodně na posezu a jak se člověk v sedadle "vycentruje" :D.
Zatím se mi nejvíc osvědčilo narovnat se, zavrtat zadek co nejhlouběji do sedadla a pak se mírně uvolnit :D.. Ale tyhle manévry mě teda fakt nebaví a u auta za 900k+ bych problémy takového typu hlavně vůbec nečekal :(
 
Pro zajímavost, jaký máte sedačky? Kožená je podle mě horší než látková, právě na to tlačení do stehen.
 
Back
Top