• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek 18palcová kola

Ondra_85

nový člen
7
Zdravím všechny,

Mám Mazdu 6 GJ 2015 na 17palcových kolech a uvažuji o větších. Rád bych 18tky, protože 19tky už mi přijdou moc velké a těžké.

Problém je, že v TP mám zapsány právě jen 17tky a 19tky. Existují vlastně vůbec originální 18palcová kola pro Mazdu 6 GJ po FL, tedy rok 2015? Když jdu na Mazdu.cz, tak v nabídce kol mají právě jen 17tky a 19tky.

Při koupi kol od jiného výrobce s typovým listem by to ale problém být neměl, je to tak?

Moc díky
 
Originály nejsou, stačí vybrat alternativu s typovým listem a potom zajít dodatečně dopsat do TP.
 
@shr3k Prosimtě ještě dotaz, jestli můžu. Jaký zális pro 18palcová kola? Šířka je jasná, v techničáku je pro všechna kola 7,5J, ale zális je u 17palcových jiný než u 19tek. U 17tek je 50 a u 19tek 45. Co zvolit u 18tek? Stejný jako u 19tek nebo jako u 17tek? Díky
 
@shr3k Prosimtě ještě dotaz, jestli můžu. Jaký zális pro 18palcová kola? Šířka je jasná, v techničáku je pro všechna kola 7,5J, ale zális je u 17palcových jiný než u 19tek. U 17tek je 50 a u 19tek 45. Co zvolit u 18tek? Stejný jako u 19tek nebo jako u 17tek? Díky
Zvol takový, na jaký budou papíry ke kolu. Záleží na jejich šířce. Typický je rozměr 8J18, jdeš do konfigurátoru výrobce, vyfiltruješ 18 s ABE a vidíš třeba https://www.borbet.de/konfigurator#296652331!B471578
klikneš na Gutachten a vidíš, co můžeš namontovat za pneu. https://gutachten.bmf-application.com/ga/B04/RA-000934-021-D0-18b-1-001.pdf
 
Nezáleží co máš v TP, budeš tam za 50 Kč nechávat zapisovat to, co koupíš a co má na tvoje auto schválení.
 
Jo jo typový list pro tyhle kola by neměl být problém (přes Elektrony.cz), takže to vypadá, že do nich asi půjdu. Jen budu přemýšlet jestli šedé nebo stříbrnou klasiku, to bude oříšek :)
 
Back
Top