• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

nezávislý Auto Palkovice - Frýdek-Místek

Jakou máte zkušenost s Auto Palkovice ?


  • Celkem voličů
    32
Maxi, ty kladky co píšeš, se teda mění s rozvodovovým nebo klínovým řemenem. Jde mi o model M6 GH r.v 2008. Musím totiž vyměnit klínový, ten ktery vidim pod kapotou. Diky, Tom.
Jestli máš benzín tak na rozvodech (řetězových) ani kladky nemáš. Tam je napínací lišta, napínák a vodící lišta.
Pokud budeš měnit klínový řemen (ano ten co je z venku vidět) tak je naprosto samozřejmé že se mění i s kladkama (napínací a vodící). Ty kladky se tam budou zase X tisíc km točit nebo spíš X let a ty ložiska to opravdu nemusí dát. Je to investice na cca 120000km/6let klidný jizdy a navíc se to tak vždy dělalo (zřejmě je dnes doba jiná :bookworm::confused:)
 
Asi ideální kombinace. Řemen Gates (Mazda je používá i jako originál) a kladky SKF.
 
Tak včera proběhla návětěva u pana Mikuše, vyčištění sání od karbonu a výměna převodového oleje. Obojí na 1. Servis pracuje opravdu na vysoké úrovni, mechanici ví, co dělají. Cena přiměřená kvalitě. Za mě super.
 
Pokud budeš měnit klínový řemen (ano ten co je z venku vidět) tak je naprosto samozřejmé že se mění i s kladkama (napínací a vodící). Ty kladky se tam budou zase X tisíc km točit nebo spíš X let a ty ložiska to opravdu nemusí dát. Je to investice na cca 120000km/6let klidný jizdy a navíc se to tak vždy dělalo (zřejmě je dnes doba jiná :bookworm::confused:)
Opravdu doporučuji všem držet se @Max6 ovi rady ohledně výměny kladek společně s řemenem. Díky tomuhle tématu jsem začal zjišťovat kdy byl v mém autě měněn řemen (najeto 184000, mám všechny faktury od nova z autorizáku a následně i z Palkovic), zjistil jsem, že měněn nebyl.
Rozhodl jsem se objednat řemen i s kladkami, včera se dívám pod kapotu zda zvládnu výměnu sám když mám teď díky viru více času. Řemen se mi zdál trošku ohlazený, tak jsem nastartoval a koukám, že napínací kladka se netočí a řemen o ni drhne. Takže mám 184 tkm najeto a kladka se teď někdy zadřela. Díly včera objednány, tak snad dojdou do pátku ať se na to o víkendu můžu vrhnout :)
 
Tak po delší době musím zase něco napsat. Tento týden jsem byl v Palkovicích na pravidelnou výměnu oleje a filtrů. K tomu čištění a doplnění klimatizace.
Co se týče oleje, tak mechanik přešně ví, co dělá, uvolnil i silentblok motoru a natočil olejovou vanu tak, aby vyteklo co nejvíce oleje. Za mě opět perfektní přístup a výborně odvedená práce.
 
Hmm. To musím zkusit navrhnout v servise kam jezdím já, jestli by taky povolili silentblok .
 
A nestačí prostě jen zvednout přední nápravu auta a stane se to stejný, než zbytečně povolovat uchycení motoru ?
Předpokládám že povolí spodní uchycení motoru, pak na motor/vanu zatlačí směrem k chladiči, aby se motor v bočních silentblocích nahnul (zbytečně se na ně vyvíjí stres) a líp to teče z výpustný díry.
 
to @ajfel . No k tomu by nemělo dojít, u každého servisu jsem osobně, pro klid duše a po špatných zkušenostech z jiného autorizáku ;)
 
to @ajfel . No k tomu by nemělo dojít, u každého servisu jsem osobně, pro klid duše a po špatných zkušenostech z jiného autorizáku ;)
Rozumím, ale ze zkušenosti: co funguje, na to nešahat. Tohle prostě není standardní postup, něco mechoše rozhodí a máš problém. Já i kdybych u toho stál, tak nepoznám, co navíc kde povolil.:)
 
@Max6 Ano, přesně takhle to dělají. A myslím si, že by fungovalo stejně, zvednout nápravu, akorát nevím, jak by to na zvedáku provedl. Nevím o tom, že by šlo zvednout přední část více...zvedá se to přece stejnoměrně.
@aifel Vzhledem k tomu, že jsem byl i druhého auta se shodným motorem, tak musím říct, že v Palkovicích je to standartní postup.
 
Nabírají teď Palkovice? Předloni jsem dostal košem :( od té doby furt sháním
 
Dneska v palkovicích měněn olej v převodovce, desinfekce klimatizace, doplneni. Super práce, maximalni spokojenost :)
 
Back
Top