• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Automatická světla

mi se to stávalo dopoledne, odpoledne i večer .... jak jsem jel autem cca proti slunci silnému i večer trochu omezenému lehkým mrakem ... tak jsem to reklamoval. První rok to nedělalo a druhý to začalo, třeba i 5x za den a když jsem jel po dálnici zrovna proti slunku, tak prostě furt KO. Mám taky výbavu REVOLUTION. Takže mi to technik seřídil, je na to nějaký SW a ubral citlivost .... pak to udělal ještě jednou, ale už méně a tehdy tuším ráno jako tady všem a tak to ještě ubral na minimum, níže už to nejde a teď s tím jezdím a zatím OK, ale slunce bylo až dnes :) Je vidět že @AlesM
 
Dle te servisni instrukce co jsem pochopil jsou dve podminky musi byt VIN v rozmezi JMZ GL **** ** 500015 - 528523 a pak jeste musi byt zavada zapsana v pameti... pak ti vymeni ten modul, pokud ne tak asi se to dela jenom tim snizenim intenzity

Jinak pres den se mi to nestalo ani jednou....pouze rano kdyz bylo slunce tesne nadobzem a ja jel proti nemu...
 
Hehe. Mám JMZGL******511426 a potvrzuji, že při jízdě proti slunci a nebo v Blance mi svítí půlka přístrojovky oranžově. Line assist, sledování únavy apod. Jen jsem si myslel, že je to vlastnost a ne chyba. No nic, pořeším v servisu a uvidím, jak se k tomu postaví.

To tak to je vtipné. Myslel jsem, že když je to dělá i přítelkyni v M3 ( 3MZBN******310105 ), tak je to normální a ta servisní informace se jí týká také.
 
Poslední úprava moderátorem:
Hehe. Mám JMZGL******511426 a potvrzuji, že při jízdě proti slunci a nebo v Blance mi svítí půlka přístrojovky oranžově. Line assist, sledování únavy apod. Jen jsem si myslel, že je to vlastnost a ne chyba. No nic, pořeším v servisu a uvidím, jak se k tomu postaví.

To tak to je vtipné. Myslel jsem, že když je to dělá i přítelkyni v M3 ( 3MZBN******310105 ), tak je to normální a ta servisní informace se jí týká také.
Je to tak...urcite to pores...za kontrolu a optani nic nedas...
 
Ano je to chyba, přesně mi to dělalo v tunelech v Praze po chvíli cesty a jednou v Klimkovicích na konci, má jen kilometr. je to chyba KAMERY, protože v popisu funkce je že ji vadí jen špinavé sklo a zamlžené, nikoliv slunce nebo žluté výbojky v tunelu.

Dle te servisni instrukce co jsem pochopil jsou dve podminky musi byt VIN v rozmezi JMZ GL **** ** 500015 - 528523 a pak jeste musi byt zavada zapsana v pameti... pak ti vymeni ten modul, pokud ne tak asi se to dela jenom tim snizenim intenzity

Jinak pres den se mi to nestalo ani jednou....pouze rano kdyz bylo slunce tesne nadobzem a ja jel proti nemu...

Jo a já jsem koukal a moje nebylo v tom VINU myslím a v paměti chyby byla .. tak štelovali zatím.
 
Poslední úprava moderátorem:
Tady je ten dokument ktery jsem dostal od servisu...
 

Přílohy

  • R046-17CCS.pdf
    744,3 KB · Zobrazení: 35
Ok tak pokud Vám to dělá denně, je to jasně chyba. Moje VIN není v rozmezí (začíná na 53) takže snad okej.
 
Chtěl bych se zeptat: když M6 FL tuším 2015 začala používat v hlavních světlech místo xenonů ledky, verze Attraction přišla o automatické přepínání dálková/potkávací. Nevíte někdo, jestli se ta možnost dá nějak sw zapnout, nebo tam prostě není ten hw (kamera?) Díky.
 
Chci se zeptat Vás,kolegů,když zapnete parkovačky nebo provozní světla bez nastartovaného motoru,jak máte osvětlené budíky?Mě svítí jen otáčkoměr a rychloměr,pravý budík s info je úplně potmě.Po startu se zobrazují informace,tak,jak májí.Všiml jsem si toho až dnes,když jsem čekal za tmy na kolegu a nechal svítit jen parkovačky
 
Poslední úprava moderátorem:
Chci se zeptat Vás,kolegů,když zapnete parkovačky nebo provozní světla bez nastartovaného motoru,jak máte osvětlené budíky?Mě svítí jen otáčkoměr a rychloměr,pravý budík s info je úplně potmě.Po startu se zobrazují informace,tak,jak májí.Všiml jsem si toho až dnes,když jsem čekal za tmy na kolegu a nechal svítit jen parkovačky
Me se na info budiku objevi hlaska ze jsou rozsvicena svetla...mel jsem otevrene dvere...se zavrenyma dverema je myslim info budik tmavy bez hlasky
 
Chci se zeptat Vás,kolegů,když zapnete parkovačky nebo provozní světla bez nastartovaného motoru,jak máte osvětlené budíky?Mě svítí jen otáčkoměr a rychloměr,pravý budík s info je úplně potmě.Po startu se zobrazují informace,tak,jak májí.Všiml jsem si toho až dnes,když jsem čekal za tmy na kolegu a nechal svítit jen parkovačky
Na GJ pár vteřin svítí hláška "Headlights On" a potom nic (resp. například signalizace otevřených dveří) ;)
20181025_135900.jpg 20181025_135903.jpg
 
Děkuji za reakci,takže porucha se nekoná,ale připadá mi to voľako čudné,2 trouby svítí a třetí ne.
 
To není čudné, je to správně ... ty dvě trouby jsou laicky jakoby klasické ANALOGOVÉ a ta třetí je novátorská DIGITÁLNÍ ...
 
Nase xenony sem fakt nepatri
Souhlas, už končím. Já se jen snažil rozklíčovat problém: jsou ty propastné rozdíly v hodnocení dány:
1. světelným zdrojem (nakonec asi ne, viz např. Vitus a moje maličkost, oba xenony),
2. nastavením ŘJ světel (a lze ji vůbec seřizovat?),
3. psychikou řidiče?
Když tak to přehoďte do nějakého obecného tématu, díky.:)

edit Vitus: přesunuto do správné kategorie
 
Poslední úprava moderátorem:
nevím jestli je to rozdílým nastavením čehokoliv nebo prvkem mezi sedačkou a volantem, ale tuhle funkci prostě nenávidím, protože funguje úplně jinak než by měla (než bych si představoval, jak by měla). Takže v okamžiku, kdy jedu někde kde je třeba často přepínat dálkové, vypnu na páčce světel automatiku a přepínám si podle svého po "staru", eventuálně používám "světelnou houkačku" pro krátkodobé použití dálkových světel.... standardně samozřejmě jezdím s automatickým zapínáním světel, které funguje až na extrémní podmínky skvěle.
 
Back
Top