• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Benzín - výfuk duplex

Zdar chlapi, chci se taky pochlubit, že ode dneška má moje GH nové laufy.
Po projetí tohoto vlákna jsem nakonec vybral ulter Sport. V rozhodování taky pomohlo videjko od @no_hits ?. Zvuk mě hodně mile překvapil. Je to hlubší, ale zároveň decentní. S výměnou tlumičů a V- trubky se dávala i nová středová trubka ( bosal) . Ta se řízla těsně před rozdvojením, ale nakonec se musela cca 5 cm nastavit, aby obě koncovky tlumičů vyčuhovaly stejně.
 
No a fotka je kde?? Já už jsem objednal ULTER, ale mají dovolenou, tak že nevím kdy dojde?‍♂️
 
Tak jsem taky vstoupil do klubu shnilych zadnich tlumicu vyfuku. Uz pri nakupu pred 4mi roky vyfuk "šustil" ale neresil jsem ....ted uz ale dost neprijemne prdí, takze se chystam na vymenu. Ted se jen nemuzu rozhodnout, jestli koupit jen zadni tlumic od Bosalu ( viz obrazek) a nebo jit do nejakeho duplexu. Urcite by se me libil alespon trosku sportovnejsi zvuk, protoze seriovy zvuk je proste otresnej, ale mam desny strach abych si pak nenadaval, ze jsem za blbce s rourou od kamen (kterym se vždy chechtám) a rusim pul ulice , kdyz budu rano vyjizdet z garaze.Koukal jsem na nekolik videi ohledne origose a duplexu.

Ceho se taky dale desim, je montaz.
To vazne neexistuje duplex, ktery je 100% kompatibilni na moje auto ? (GH combi 2.5 rv2008) Vyfuk bych si rad namontoval sam , ale neco nekde rezat a svarovat urcite nechci a ani to neumim.

V sobotu chci menit zimni kola tak poradne ocihnu, jestli je to opravdu tlumic a nebo kde to vlaste uniká. A jestli bude potreba menit oba zadni tlumice a nebo by stacil jen jeden. Rekl bych, ze jsou tam jeste originaly...

Jinak jestli jsem to spravne pochopil, tak hatch, sedan a kombi maji vyfuk uplne stejny ?
A par stranek jsem se docetl ze by snad mel byt i fuk, jestli je to 1.8, 2.0 i 2.5 ?

1636033977411.png
 
Poslední úprava:
Tak jsem taky vstoupil do klubu shnilych zadnich tlumicu vyfuku. Uz pri nakupu pred 4mi roky vyfuk "šustil" ale neresil jsem ....ted uz ale dost neprijemne prdí, takze se chystam na vymenu. Ted se jen nemuzu rozhodnout, jestli koupit jen zadni tlumic od Bosalu ( viz obrazek) a nebo jit do nejakeho duplexu. Urcite by se me libil alespon trosku sportovnejsi zvuk, protoze seriovy zvuk je proste otresnej, ale mam desny strach abych si pak nenadaval, ze jsem za blbce s rourou od kamen (kterym se vždy chechtám) a rusim pul ulice , kdyz budu rano vyjizdet z garaze.Koukal jsem na nekolik videi ohledne origose a duplexu.

Ceho se taky dale desim, je montaz.
To vazne neexistuje duplex, ktery je 100% kompatibilni na moje auto ? (GH combi 2.5 rv2008) Vyfuk bych si rad namontoval sam , ale neco nekde rezat a svarovat urcite nechci a ani to neumim.

V sobotu chci menit zimni kola tak poradne ocihnu, jestli je to opravdu tlumic a nebo kde to vlaste uniká. A jestli bude potreba menit oba zadni tlumice a nebo by stacil jen jeden. Rekl bych, ze jsou tam jeste originaly...

Jinak jestli jsem to spravne pochopil, tak hatch, sedan a kombi maji vyfuk uplne stejny ?
A par stranek jsem se docetl ze by snad mel byt i fuk, jestli je to 1.8, 2.0 i 2.5 ?

Zobrazit přílohu 37527
No Podívej já měl vysypaný jen levý tlumič. Před půlrokem jsem to začal řešit, protože šustil. Taky jsem řešil, jestli bláto od Bosalu, nebo koupit něco lepšího.... Sjel jsem si net, výrobce, videa co a jak a jak ty výfuky zní. Pak jsem kouknul pod auto a zjistil, že v místě, kde se potrubí rozděluje na duplex je to chycené liškou a tak volba byla jasná. Výrobce jsem volil ULTERSPORT, tvar ovál a od rozdvojeni dal. Cena byla tuším někde okolo 8 tis. Odvezl jsem mechanikovi a ten sice trochu brblal, ale do hodiny to měl vyřešené a v pohodě. Je třeba jen pořádně vycentrovat koncovky v otvorech a prodloužit asi o 10cm trubku. Vzhled pěknej a zvuk opravdu velmi decentní dunění... Po par jízdách jsem to přestal vnimat až jsem myslel, že mi je někdo vzal?. Tydle teda můžu doporučit a to i přes to, že to jsou poláci a ty rád fakt nemám. Bosal za litr budeš ale řešit na přesrok znova.
PS: Mám teda 2.5 Liftback. A kulaté vypadají taky fajn

20210806_111840.jpg 20210806_111858.jpg
 
Přesně ten mám i já ;) i s odstupem času jsem hodně spokojen. Zvuk je opravdu decentní až bych řekl že v otáčkách by mohl být i ostřejší ;)
Viz zde
 
Diky za reakci. Chtel jsem to zvladnout sam doma, ale takle to vypada, ze to asi budu muset nechat na odbornicich. Mam kousek od domu firmu co dela jen vyfuky, ale netusim jak je to s cenama.
Kupoval jsi teda neco takoveho ? https://www.ultersport.cz/ULTER-SPO...DUPLEX-L-P-2x-koncovka-kulata-90-mm-d2875.htm
Jj, jako v odkazu? sice ten je kulatý a na 2.0, ale ultersport. cz má rozděleno dle motorizace, karoserie a tvaru koncovky, tak to si tam vyhledáš... asi by to šlo udělat doma no, ale potřebuješ to fakt zvednout celé, nebo aspoň na nájezdy, flexu, svářečku a trochu delší gumy na uchyceni tlumičů za naraznikem (abys to dobře vystředil do otvoru v narazniku), ale jako dokázat by to šlo ? mě to ale za tu drbačku nestálo a radši jsem dal mechanikovi litr a šel na kafe než to sfoukl ?
 
Jj, jako v odkazu? sice ten je kulatý a na 2.0, ale ultersport. cz má rozděleno dle motorizace, karoserie a tvaru koncovky, tak to si tam vyhledáš... asi by to šlo udělat doma no, ale potřebuješ to fakt zvednout celé, nebo aspoň na nájezdy, flexu, svářečku a trochu delší gumy na uchyceni tlumičů za naraznikem (abys to dobře vystředil do otvoru v narazniku), ale jako dokázat by to šlo ? mě to ale za tu drbačku nestálo a radši jsem dal mechanikovi litr a šel na kafe než to sfoukl ?
Akorat , ze na 2.5 combi tam nemaj..ale co jsem se docetl, tak je to fuk...vemu proste na 2.5 sedan a bude po ftákách
 
Na 2.0 combi tam taky není. Vzal jsem normal na sedan 2.5 plus jsem koupil středovou trubku od Polom a riznul ji podle délky kterou jsem potřeboval. ;) Jednodušší a hlavně rychlejší než navarovat. A cena je cca 700,- za středový . Ale jak se tu píše, je třeba trošku si s tím pohrát s tím ulterem, aby to pasovalo do otvoru pro výfuky, ať to máš rovné. Párkrát se pozohybaly držáky výfuku a bylo. Cca 1h prace. Hodně štěstí. ;)
IMG_20210916_192729.jpg
 
Poslední úprava moderátorem:
Na 2.0 combi tam taky není. Vzal jsem normal na sedan 2.5 plus jsem koupil středovou trubku od Polom a riznul ji podle délky kterou jsem potřeboval. ;) Jednodušší a hlavně rychlejší než navarovat. A cena je cca 700,- za středový . Ale jak se tu píše, je třeba trošku si s tím pohrát s tím ulterem, aby to pasovalo do otvoru pro výfuky, ať to máš rovné. Párkrát se pozohybaly držáky výfuku a bylo. Cca 1h prace. Hodně štěstí. ;)Zobrazit přílohu 37581
A mohl bych poprosit o link na tu stredovou trubku? pred chvili jsem na to koukal a ta stredova trubka je dost rezava taky....jinak spony uz jsou jedna velka hrouda rzi...
 
OK. Diky. Udelam to stejne. Tak ted uz jen asi koupit ty gumy na kterych to visi a mozna nejakou objimku....no a pak nejvetsi problem, sehnat nejaky servis, co by to udelal...
No gumy plus možná těsnění mezi přední části a středovou. J sem koupil ale dodalii špatnou tak mi tam zůstala stará. A vůbec nemusíš servis. Pokud mas zvedák co v servisem nebo jamu tak to udělás sám. Je fakt že ležet pod tím nechceš. :) hodně štěstí.
 
Tak vše objednano. Tak jsem zvedavej :) snad to nebude vrčet jako ten deravy vyfuk, co tam mam ted :D
 
Back
Top