• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Bluetooth (handsfree a přehrávání) - problémy

Luken

nový člen
16
Ahoj,

Mám problém s parováním telefonu a auta. Auto nechce vůbec vyhledávat telefon - podle různých návodu by se buď po zmáčknutí tlačítka rozeznáni hlasu nebo příjem / položení hovoru měl rozeznít pipnuti a tím se dostanu do fáze párování, jenže tam se mi prostě ještě nepodařilo dostat... Nevěděl by někdo v čem může být problém?
 
Po zmáčknutí tlačítka rozeznání hlasu zadej povel "SETUP" potom "PAIRING OPTION" dále "PAIR" potom uvidíš na telefonu se zapnutým bluetooth zařízení Mazda potom tě auto vyzve k zadání párovacího kodu, ten zadáš, potvrdíš na telefonu a je to :):) to platí pokud máš na radiu nastavenou angličtinu. Jinak pokud povel zadáš špatně spustí se nápověda, takže vyslechnout a zopakovat. Já jsem nejvíc bojoval s přehozením němčiny do angličtiny :rolleyes: ale jde to spárovat i pomocí tlačítek na rádiu... Poprvé jsem si s autem povídal a přemlouval ho asi půl dne :( podruhé už je to otázka pár sekund. Ještě asi záleží na typu rádia, osobně mám BOSE po faceliftu
 
Myslím že jsem to udělal tak že v menu rádia jsem najel na BT potom jsem dal unpair jakože aby to odparovalo telefon bývalého majitele a pak až spojit s mojím pomocí toho kódu atd..
 
Taky mám Bose po fl. Co jsem pochopil z návodu tak právě po zmáčknuti rozeznání hlasu by auto melo vyzvat pipnutim možnosti setup/pair atd, ale u mě žádné pipnuti neproběhne.
 
Tak mě to určitě pípne a pokud nereaguji tak se spustí nápověda a nabídne co chci dělat, můžeš zkusit manuálně tlačítky na radiu BT setup.
 
Myslím že pravým tlačítkem jak jsou výšky hloubky balance.. je i Bluetooth. Nejsem teď u auta,jak budu tak na to mrknu.
 
Nemáš dodělávaný nějaký USB/SD/iPod/... adapter jako například Yatour nebo XCarlink?
 
Menu kde jsou basy atd, jsem projížděl a tam jsem nenarazil nic co by alespoň vzdáleně znělo podobně jak bluetooth. Dodělávané nic nemám. Přijde mi, jako kdyby v autě nebylo vůbec nahrané - přitom na volantu je normálně ovládání na rozpoznání hlasu, příjem / položení hovoru.
 
Zajímavé, že v českém návodu co jsem zde stáhl není vůbec zmínka o tady tom nastavení přes ovládání (končí to právě 9. možnosti REG) ale v origo německém JO (10. BT setup)
 
Tak to netuším ale stejně je divné, že ti nefunguje hlasové ovládání po stisknutí tlačítka na volantu. Asi bych se zastavil ve značkovém servisu a zkusil to napíchnout na diagnostiku.
 
Trochu obnovím téma
Nejdřív bych to zkusil upřesnit, předfacelift rádio jde spárovat jen přes hlas, facelift by měl mít i nějáký menu v rádiu.

Teď můj problém
Mám předfacelift, dostal jsem se do Setup - Pairing telephone - Pair - XXXX (pin) - Yes a v tuto chvíli mám na mobilu vyhledat zařízení s názvem Mazda, jenže telefon mě nic nenajde. U jiných zařízení nemá telefon problém, je to Mate 10 Pro (2017). Je možný, že rádio používá tak starou technologii BT, že ho telefon nenajde ?
 
Mam facelift, sparovani jde taky jen pomocí hlasu a dle navodu neni problem. Vyzkouseno na Huawei P9, P10. Zkus jiny mobil nebo delas neco spatne.
 
Trochu obnovím téma
Nejdřív bych to zkusil upřesnit, předfacelift rádio jde spárovat jen přes hlas, facelift by měl mít i nějáký menu v rádiu.

Teď můj problém
Mám předfacelift, dostal jsem se do Setup - Pairing telephone - Pair - XXXX (pin) - Yes a v tuto chvíli mám na mobilu vyhledat zařízení s názvem Mazda, jenže telefon mě nic nenajde. U jiných zařízení nemá telefon problém, je to Mate 10 Pro (2017). Je možný, že rádio používá tak starou technologii BT, že ho telefon nenajde ?
BT modul KO.
 
@sedvo to si právě myslím. Ve stropě svítí modrá LED ale při párování ne. Přemýšlím že to stejně budu kompenzovat xCarlinkem
 
@no_hits modrá LED ve stropě je ambientní osvětlení, rozsvítí se po zapnutí světel. "Mazda" by měla být vidět v telefonu se zapnutým bluetooth po zadání párovacího kodu v autě, který se následně potvrdí v telefonu. Musí se to provést poměrně rychle.;)
 
Aha takže to nesouvisí.
Vše jsem v autě zadal jak jsem měl a při neustálým vyhledávání na telefonu se nic neukázalo, podle mě je BT v háji
 
Zdravím příznivce Mazdy, mám Mazdu 6 r.v. 2009. Aktuálně řeším také problém s bluetooth, v posledních dnech se mi nedařilo spojit sparovany telefon s autem a nakonec přestalo fungovat i tlačítko rozpoznání hlasu. Po pár dnech rozpoznání hlasu fungovalo, ale jen na chvíli, ale absolutně se nepodařilo najít bluetooth v Mazdě. Je možné modul restartovat, nebo je na výměnu? Nemáte někdo podobnou zkušenost?
 
Back
Top