• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Bluetooth (handsfree a přehrávání) - problémy

Dobrý den, mám Mazdu 2 Emotion. Je to funglovka 2022 ale zkoušel jsem podle návodu a zkratka mi to neustále píše na infoteimenru hlasove ovládání není podporované. Nevíte někdo co s tím ? Mám nastavenou češtinu a po připojení Apple CarPlay tlačítko na volantu vyvolá siri ale přes Bluetooth to jen napíše není podporované ?
Děkuji za rady.
 
Přes BT se používá vestavěné hlasové ovládání v CMU, které nepodporuje češtinu.
 
Zdravím
koupil jsem 6ku 2010 z Itálie, mám problém propojení radia s BT / Po zmáčknutí ´´telefonu´´ hlasové ovládání nenaběhne. Akorát 1x při změně jazyka na Aj, následně snaha o postup podle návodu na fóru a manuálu byla více než marná./ taktéž propojení telefonu přes Aux s Bluetooth audio přijímačem /Telefon připojím na přijímač, pustím hudbu v YTMusic, zmáčknu na radiu Media a nic se neděje stále jede pouze rádio na FM.
Budu rád za pomoc jelikož po 5h projíždění googlu, fóra a následného zkoušení jsem již zoufalí.
 
To vypadá jako by byl odpojený bt modul. Díval jste se za kastlik spolujezdce jestli tam je?
 
Mám takisto 6 GH 2010 (pred FL), koncom minulého roku som menil BT modul. Proste zrazu umrel a koniec. Občas sa chytil a chvíľu fungoval (rádovo minúty). Ale väčšinu času bol mrtvý, ako keby tam ani nebol.
 
Hlavní problém je v tom že nejde spustit ani hlasové ovládání prostě nic. Když jsem s rozhodl že na to seru a koupím BT přijímač tak pro změnu to nebere AUX.
 
Jo to je on. Aux jde přímo do rádia. Navíc pokud mate vozidlo před FL, tak z telefonu ani hudba streamovat nepůjde - to umí až vozidla po FL
 
Poslední úprava:
Ja som si nechal v rádiu na AUX pripojiť bluetooth príjmač a hudbu z mobilu/tabletu si púšťam takto.
 
Android radio
Již mi došlo ale mám problém s připojením. Do rádia zapojím pouze power kabel, jeden mám ještě navíc a není kde zapojit. Po nastartování se připojím atd.. ale nejde zvuk ani ovládání volantem. Takže má otázka zní, jsem idiot a koupil jsem na hovno rádio nebo lze zachránit redukcí nebo tak něco ?

obrázek_2023-06-01_164152399.png obrázek_2023-06-01_164159982.png
 
Vše je několikrát popsáno v TOMTO tématu včetně schémat. Ten menší konektor je na aux port v loketce a u neoriginálního rádia se nepoužívá, co místo něj do původní pozice použít je v tom tématu také ;)

Dále pokračovat prosím jen ohledně originální Bluetooth výbavy
 
Poslední úprava:
Back
Top