• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Bluetooth (handsfree a přehrávání) - problémy

Dělalo mi to právě u starého a Teď nový a to stejné.
Mne to robí to isté, cca po 30s to na chvíľu prestane hrať, asi na 1s a potom skladba pokračuje ďalej. A to sa opakuje každých 30s. Bude to tým modulom? Kde ho nájdem vo FL verzii?

Vyriešil si už ten problém s prerušovaním BT? Ak áno, mohol by si sa podeliť so spôsobom odstránenia problému? Ďakujem vopred.
 
Poslední úprava moderátorem:
@Mizu Zaměřil bych se na mobil, momentálně (po aktualizaci na novou verzi androidu) mě taky BT přehrávání blbne, dokonce se mobil připojí jen jako telefon a ne jako přehrávač medií. Se starým mobilem funguje OK.
 
@Mizu Zaměřil bych se na mobil, momentálně (po aktualizaci na novou verzi androidu) mě taky BT přehrávání blbne, dokonce se mobil připojí jen jako telefon a ne jako přehrávač medií. Se starým mobilem funguje OK.
Mám iOS, tak neviem. Skúsim zajtra s firemným mobilom a dám vedieť. Ako zistím, či sa môj mobil pripojil ako prehrávač médií, alebo iba ako telefón?
 
na displeji nad radiem (vpravo nahoře) se rozsvítí dvě malé ikonky jedna tel. a druhá jakoby noty.
 
Tak jsem po nákupu GH zjistil, že nefunguje bluetooth... trochu naslepo jsem koupil bluetooth modul na bazoši, podle návodu zde jsem to i jako naprostý laik a dřevák vyměnil a voila, spárování i telefonování najednou funguje :D Docela mě teda irituje, že se bluetooth neobjeví jako source v menu (mám navi), ale musím nastavovat přes hlasový příkazy, pokud chci něco změnit, ale to není podstatný.

Akorát teda druhá strana hlásí, že mě slyší s ozvěnou. To se asi nedá v autě nikde nic nastavit? Nastavením v Androidu to není, v jiných autech funguje krásně čistě. A taky teda nevím, jestli jde separátně nastavit hlasitost hovoru od hlasitosti třeba toho voice. Hovor je hrozně tichý, ale když to zesílím, tak je pak hlasitý i všechno ostatní.
 
Chlapi,telefon normálně spáruju s bt,vše pak funguje. Ale když příště vlezu do auta se zapnutým bt v telefonu,tak se spolu samy nespojí. Musím pře hlasové příkazy. Je to ok,nebo je někde chyba?
 
Ne, o hudbu mi nejde, tam je to jasný. Myslel jsem, že se BT objeví v menu kvůli nastavení telefonu. Nebo fakt je jedinou možností ovládání hlasem? To je trochu na palici :D Obdivuju Mazdu, že v roce 2008 měla spolehlivý ovládání hlasem, ale nepřijde mi to teda moc komfortní a rychlý :D
 
Oukej :) Stejně jsem to trochu přechválil, po prvním podařeném telefonickém pokusu (v garáži) jsem o pár hodin později při jízdě vyzval manželku, ať mi zavolá a napodruhé to bylo dost neslavné, musel jsem dát hlasitost na naprosté maximum (asi 50), aby šlo z repráku aspoň trošku hlasu a bylo něco málo rozumět... načež po ukončení hovoru samozřejmě zůstala MAX hlasitost nastavena i pro ostatní věci a skoro jsem vyskočil z kůže, když se ozval nějaký systémový zvuk na max. hlasitost :D No nic, ještě budu zkoušet, ale ono asi není co kde nastavit. Jedině jestli jde nějaký update firmware u GHček v autorizáku, což jsem nevygoogloval.
 
Chlapi,telefon normálně spáruju s bt,vše pak funguje. Ale když příště vlezu do auta se zapnutým bt v telefonu,tak se spolu samy nespojí. Musím pře hlasové příkazy. Je to ok,nebo je někde chyba?

Mělo by se to samo automaticky připojit, alespoň tak to funguje u mě (před FL, bez navi s BOSE). Jednou se mi také stalo to co popisuješ, a to když jsem laboroval s bluetooth nastavením v telefonu. Pomohlo odstranit veškeré registrace zařízení v autě (pomocí hlasového ovládání) a také odstranit zařízení (auto) z telefonu. Po opětovném spárování mi automatické připojení funguje.

Oukej :) Stejně jsem to trochu přechválil, po prvním podařeném telefonickém pokusu (v garáži) jsem o pár hodin později při jízdě vyzval manželku, ať mi zavolá a napodruhé to bylo dost neslavné, musel jsem dát hlasitost na naprosté maximum (asi 50), aby šlo z repráku aspoň trošku hlasu a bylo něco málo rozumět... načež po ukončení hovoru samozřejmě zůstala MAX hlasitost nastavena i pro ostatní věci a skoro jsem vyskočil z kůže, když se ozval nějaký systémový zvuk na max. hlasitost :D No nic, ještě budu zkoušet, ale ono asi není co kde nastavit. Jedině jestli jde nějaký update firmware u GHček v autorizáku, což jsem nevygoogloval.

Zkus během hovoru nastavit hlasitost na telefonu, možná máš sníženou hlasitost pro bluetooth zařízení.
 
Mělo by se to samo automaticky připojit, alespoň tak to funguje u mě (před FL, bez navi s BOSE). Jednou se mi také stalo to co popisuješ, a to když jsem laboroval s bluetooth nastavením v telefonu. Pomohlo odstranit veškeré registrace zařízení v autě (pomocí hlasového ovládání) a také odstranit zařízení (auto) z telefonu. Po opětovném spárování mi automatické připojení funguje.



Zkus během hovoru nastavit hlasitost na telefonu, možná máš sníženou hlasitost pro bluetooth zařízení.
Díky za odpověď.Zkusím postupovat jak píšeš. Paměť sice byla prázdná,zřejmě po výměně autobaterie,ale smáznu se teda a zkusím se spárovat znovu. Mám Bose bez navi a co jsem zkoušel volat,tak zvuk mi šel stejně hlasitě a čistě jako rádio. Ne jak kolega co má problém se zvukem.
 
Díky za odpověď.Zkusím postupovat jak píšeš. Paměť sice byla prázdná,zřejmě po výměně autobaterie,ale smáznu se teda a zkusím se spárovat znovu. Mám Bose bez navi a co jsem zkoušel volat,tak zvuk mi šel stejně hlasitě a čistě jako rádio. Ne jak kolega co má problém se zvukem.
Jinak jazyky nevládnu,takže to zas bude porod spárovat.Návod do ruky a tak půl dne v autě jak poprvé :eek:o_O
 
Mělo by se to samo automaticky připojit, alespoň tak to funguje u mě (před FL, bez navi s BOSE). Jednou se mi také stalo to co popisuješ, a to když jsem laboroval s bluetooth nastavením v telefonu. Pomohlo odstranit veškeré registrace zařízení v autě (pomocí hlasového ovládání) a také odstranit zařízení (auto) z telefonu. Po opětovném spárování mi automatické připojení funguje.



Zkus během hovoru nastavit hlasitost na telefonu, možná máš sníženou hlasitost pro bluetooth zařízení.

mám to při telefonování stejně, musím dát hlasitost při telefonování na telefonu skoro na max abych nemusel zvyšovat hlasitost na rádiu a jde v pohodě
 
ještě jeden dotaz na majitele GH po faceliftu - funguje přes BT i přehrávání hudby v základu? řeším, jestli by to šlo u před FL obejít výměnou rádia z verze po FL a z telefonu by šla i hudba... nebo se musí vyměnit i BT modul? našel jsem na netu několik verzí tohoto modulu, tak jestli je funkce vázaná na něj nebo na rádio...
 
Poslední úprava:
Podle vzhledu to bude mít základ v tomto typu http://www.aliexpress.com/item/4000265129360.html, IMO to stejně nepodporuje přeskakování skladeb AVRCP pomocí volantu/rádia, jako pokročilejší emulátory changerů jako Yatour YT-M06 MAZ1/MAZ2 a Yatour YT-BTM.
To je sice moc pěkný ale nechci mít dráty po voze a někde mačkat další tlačítka. Myslel jsem, že prostě vyměnil BT modul za jinačí, který zvládne jak přehrávat i volat z rádia pomoci mobilu. Jelikož mám jabko tak nemám možnost si rozdělit funkce jak u Androida.
 
Back
Top