• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika BOSE audio - problémy

Díky za radu...teď jsem přejel přes hrb a přestalo to, ale nejede žádný audio, takže buď bude ticho, a nebo oprava za trojku :(
 
Ahoj! Mám smysl opravovat Bose zesilovač za 3 000 u STB nebo je lepší koupit jiný v relaci do 10 000?
Případně prosím doporučte za jaký.

Díky!

PS: má někdo zkušenost s Sinus Live SL-A8005D nebo Renegade RXA1500? Musí se tam něco ladit nebo stačí jen připojit?

 
Poslední úprava:
Ahoj! Mám smysl opravovat Bose zesilovač za 3 000 u STB nebo je lepší koupit jiný v relaci do 10 000?
Případně prosím doporučte za jaký.

Díky!

PS: má někdo zkušenost s Sinus Live SL-A8005D nebo Renegade RXA1500? Musí se tam něco ladit nebo stačí jen připojit?

ještě mě zaujal tenhle https://www.ahifi.cz/jbl-club-a5055.html
 
Renegade i sinus jsou odpad a jbl takovej jednookej mezi slepýma. Chceš 4 kanál nebo 5 kanál i pro basak?

No a jestli má smysl opravit, za mě ne, radši sehnat jetej zesilovač co vleze pod sedačku místo něj, on je to docela shit, na druhou stranu auta se prodávaly od 2007 takže technologicky to bude odpovídat roku 2004 cca kdy zas tolik možností nebylo
 
Renegade i sinus jsou odpad a jbl takovej jednookej mezi slepýma. Chceš 4 kanál nebo 5 kanál i pro basak?
Ahoj! Chtěl bych 5 kanál, v zásadě mi stačí cokoli co bude hrát alespoň tak jako to Bose, ale nechám si poradit :)
 
A cenovej strop? Mimochodem ten renegade, sinus a jbl se pod tu sedačku nevlezou
 
Tak počkej na podzimní black friday -30% a kup Audison SR 5.600 co jsem měl já. Teď stojí 11800, tak s tou slevou bys byl na svým rozpočtu a pak není co řešit.
Kdybys hledal dřív prodával jsem svůj za 6ku přes čtvrt roku a nikdo ho nechtěl.

Pod tou sedačkou je limit 31cm na šířku
 
Ahoj.Dotaz.Po odhlučnění zavazadlového prostoru mám problém asi s audiem.Po otevření auta zapraská v reprakách a rozjede se rachot jak sviňa.Je jedno,jestli je nastartováno či ne.Stačí otevřít dveře.Máte s tím někdo zkušenost?
 
Odešel bose zesilovač pod sedačkou spolujezdce, běžná věc, oprava okolo 3000 v Ostravě nebo tam dát rovnou něco lepšího viz stránky zpět
 
Odešel bose zesilovač pod sedačkou spolujezdce, běžná věc, oprava okolo 3000 v Ostravě nebo tam dát rovnou něco lepšího viz stránky zpět
Že tak z ničeho nic.Auto jsem měl 2 dny rozebraný a tlumil kufr.Když vyndám ten zesik na opravu, můžu s autem normálně jezdit?Není to s něčím spojený?
 
Že tak z ničeho nic.Auto jsem měl 2 dny rozebraný a tlumil kufr.Když vyndám ten zesik na opravu, můžu s autem normálně jezdit?Není to s něčím spojený?
To se stava, nemat nejakou sovislost. Ten obvod co to způsobuje zkratka odchází postupně. Je tam špatně udělena napájecí smyčka která rozděluje napětí pro DAC a předzesilovač. Jak řekl No_hits but nechat opravit pokud neches měnit BOSE nebo pokud jsi zručný tak objednat součástky z Ali.
Nebo potom změna Audia se zesilovačem.
Pokud vydělat zesilovač u spolujezdce se da normálně s autem jezdit. Nemá to na nic vliv.
 
Zdarec,

mám dotaz kolem Bose audia v GH. Již delší dobu pociťuji, že levá strana hraje méně než pravá. Myslel jsem, že by problém mohl být v tom, že si sám "stíním" levému reproduktoru a proto mi pocitově přijde, že pravý hraje více. Nicméně nastavení vyváženosti zvuku je v defaultním režimu. Tak jsem dnes změřil mobilem dB u každého předního reproduktoru. Levá strana hraje v průměru o 5 dB méně než pravá. Viz screen. Setkal se s ním někdo? Mohl by to být náznak odcházejícího zesilovače? Dělá to jak u hudby z telefonu, tak z CD. Když jsem nastavil vyvážení hodně na levou stranu, tak už jsem měl pocit prostorově vyváženého zvuku.
FL.jpgFL.jpgFR.jpg
 
Poslední úprava moderátorem:
Pokud to mas u reproduktory tak vetsinou to naznačovalo odchazejici předzesilovač jeho součást je v BOSE zesilovací. Problem muže byt ale i v napájení al to by byl utlum lineárních pro všechny repro. Ze by odešel jen jeden koncový zesilovač je možné take am s menši pravděpodobnosti. to by jsi musel tu hudbu fakt solit hodne často naplno.
 
Většinou to auta mají naopak na řidiče. Je taky důležitý při jaké frekvenci to měří. GH ma na levým středobasu obrovskej propad od cca 300 do 600 Hz, nejvíc na 450 Hz o vic jak 10dB - má to většina aut díky tunelu, volantu a nohám řidiče, ale v GH je to abnormální velkej a širokej propad. Částečně se mě to povedlo eliminovat reproduktorama s kovovým špičatým vrchlíkem (už je nemam) např Blam Relax.

Zes to spíš nebude, ten se buď vypne nebo střílí do repra (bose)
 
Jelikož ty zesilovače odchází, mohlo by to být tím, že bude pomalu umírat.

Měřil jsem to při hudbě. Měřil jsem vždy stejný úsek hudby. Takže by tam těch frekvencí mělo být více. Chtěl jsem, aby to bralo všechno, aby to bylo trochu objektivní.
 
Neumírá to pomalu, prostě to jednoho dne umře.
Nepochopil jsi, co jsem myslel, ten měřák hluku na mobilu to měří na určité frekvenci nebo v určitým úzkým spektru a to může být matoucí.
Spíš je nějak chycenej reprák a nebo odchází rádio, často i u nových aut bývá asymetrie. Když měřím jednotlivý repro při nastavování DSP tak je to poznat, nejčastěji KIA, hyundai
 
To je mi jasný, že jednoho dne to prostě zdechne. Chtěl jsem tím říci, že to může být začátečnický projev.
jak můžeš měřák hluku měřit na určité frekvenci. Pokud měřím dB, měří to v celém rozsahu, co mu dovolí mikrofon. V mém případě zaznamenával data od cca 65 Hz do 15 kHz. Kdyby mikrofon fungoval jen v určitým spektru, zvuk, resp. hlas při hovoru by byl dost zkreslený, což úplně není. Pokud se nebudeme bavit o telefonu z roku 2000. Samozřejmě to nelze srovnat s profi vybavením, ale pro základní představu a zjištění jestli je někde problém, by to mělo stačit.
Pokud by byl rozdíl mezi repru cca 1-2 dB, asi bych to neřešil. To může být odchylka přístroje i měření.
Btw. dokonce mám záznam grafu frekvencí, které to zaznamenávalo.
 
Já měl na mysli že používáš některou z obyč aplikací, pokud je to jak říkáš, je to o to divnější, tipuju to na jednotku radia
 

Podobná vlákna

Back
Top