• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

představení Co vás baví a mrzí na Mazdě 6 GL

Zkuste se pozeptat v Mazdě, mi ty tecky na kapotě, A sloupcích a hraně nad čelním sklem Mazda bezplatně přelakovala.
 
Zkuste se pozeptat v Mazdě, mi ty tecky na kapotě, A sloupcích a hraně nad čelním sklem Mazda bezplatně přelakovala.
Díky a omlouvám se případně za hloupý dotaz předem..., jakože přejeli lakem celou haupnu plus částečně stříkali jisté ohraničené plochy sloupků atp., anebo jen "tečkovali" sami?
 
Díky a omlouvám se případně za hloupý dotaz předem..., jakože přejeli lakem celou haupnu plus částečně stříkali jisté ohraničené plochy sloupků atp., anebo jen "tečkovali" sami?
Cela kapota a sloupky, horní hrana nad oknem do zastriku. Ted jde vidět, ze je tam vetsi a tvrdsi vrstva a po cca 30 000km od opravy tam neni takova katastrofa jako po prvních 30 000km.
 
Těžko říct, jestli některé barevné kombinace jsou odolnější, ale já mám na trojce eternal blue. Jsou ji téměř 4 roky, nájezd malých 35 000km a na celém autě po voskovani napocitam tak 7 pozkozeni od kaminku. Na kapotě cca 4. Takže na pohled paráda. Ale je fakt že se nelepim na prdel, jezdím málo dálnice a málo místa, kde se sterkuje. ca406979a81c5899c77f14a3b7920b2c.jpg

Mazda 3 BN
 
Když to tak čtu, fakt toho celopolepu za 62.000 Kč nelituji, mám najeto skoro 20K a na autě nenajdete ani tečku nebo škrábanec. Každopádně já mám 191 cm, a sedačku úplně dole nemám, naopak je mi nepohodlné mít ji úplně dole a spíš mě mrzí, že si ji nemůžu dát nahoru ještě víc, protože pak už se mlátím hlavou o strop při přejezdu retardérů :D

Těch věcí co člověka na autě baví je spousta, zejména oceňuji, že například moje 2.5 ještě nemá ani turbo (tátovi se zrovna rozbilo, Ford - půl roku po záruce, 80K najeto), ani filtr. Design zvenku i zevnitř je nádherný. Jízdní vlastnosti parádní. Je to prostě fajn auto a jsem moc rád, že ho mám, ale samozřejmě se i tak najde několik věcí, co si tak člověk říká, že se daly udělat lépe:

ASISTENTI:
- Adaptivní tempomat neumí být jen tempomat, bez adaptivnosti.
- Rozlišení parkovacích kamer je opravdu tristní, zaplať pánbůh že tam jsou, ale...
- Lane Assist nezvládne žádnou středně složitou zatáčku, a je dost přísný na to, jak dlouho nemůžete mít ruce na volantu.

POHON
- Automat je super a mám ho moc rád, i když je to "jen" hydrodynamický měnič momentu, jen si někdy říkám, jestli nemohl mít i sedmý stupeň na vyšší dálniční rychlosti.
- To prokleté vypínání dvou válců... ať si to tam klidně je, ale ať to taky můžu vypnout, nebo alespoň ať vím, kdy je to aktivované (moje GL to ještě v infotainmentu nemá).

PROSTOR
- Místo na nohy na zadních sedačkách je u tak velkého auta opravdu výsměch... ale chápu, Mazďácká atmosféra holt potřebuje volně dýchat a taky větší rozvor by zhoršil jízdní vlastnosti.

INFOTAINMENT
- Ten infotainment samotný, přijde mi, že vypadá jak z o generaci staršího auta... myslím, že GL FL už by si zasloužila ten systém z nové trojky co hned na to uvedli.
- Navíc je dost chudý na to, Vám o tom autě něco říct... když už to musí mít ty proklatě drahé ventilky s měřením tlaku, tak by mi to taky mohlo uráčeně říct, jaký ten tlak je, aniž bych na to potřeboval použít OBD port. Pak bych třeba nejezdil se třemi atmosférami, jak mi to nafoukali hoši v servisu a nedivil se proč je to najednou jak kostitřas :D

...jo a auto skoro za mega v plné výbavě z roku 2019 a u kombi vzadu jsou v blinkrech klasické žárovky, i když jednotka umí LED, to jako fakt Mazdo? To bych přirovnal k šetření ala neumím stáhnout nebo zavřít všechny okýnka dálkou.
 
..jo a auto skoro za mega v plné výbavě z roku 2019 a u kombi vzadu jsou v blinkrech klasické žárovky, i když jednotka umí LED, to jako fakt Mazdo?
V podstatě se vším souhlas i s těmi blinkry. Ty jsem si taky hned nechal vyměnit. Ale rozhlídni se třeba po Volvech zhruba z téhož roku - auta ještě min. o polovinu dražší a taky mají v blinkrech žárovky.
Automat je super a mám ho moc rád, i když je to "jen" hydrodynamický měnič momentu, jen si někdy říkám, jestli nemohl mít i sedmý stupeň na vyšší dálniční rychlosti.
Mně těch šest kvaltů vyhovuje, i otáčky při dálničních rychlostech. Jsem toho názoru, že obzvláště u tohoto typu měniče by vyšší počet převodů vedl k výrazně čatějšímu řazení a tudíž ke ztrátám při každé změně převodu. Koneckonců od toho je motor dostatečně pružný a nemusí pracovat v úzkém rozsahu otáček.
 
@Atronoss Pod celý text bych se klidně podepsal. ;)

Co se týká převodovky, tak mi nevadí 6 stupňů, ale ten obrovský propad mezi 4. a 5. stupněm. To mě vždycky dokáže na dálnici, hlavně v DE, úplně vytočit. :/
 
@mabu Tady jsem našel jednu fotku z května (tzn. po 2 a půl letech/80 tis. km), moc to na té šedé není vidět, ale všechno to bílé jsou tečky s chybějícím lakem. Je to fotka čerstvě po dokončení ručního mytí a navoskování a vyleštění. Naštěstí, jak jsem psal, Machine grey má tu výhodu, že jakmile auto není dokonale čisté, už to trochu zakryje.

Zobrazit přílohu 38099
Nejezdím tolik dálnici, takže po 90 tis. km je moje haubna celkem v poho. Jednou za čas to po umytí detailněji projdu a ťukance s pomocí párátka a originální barvy se štětečkem retušuji. Samozřejmě, že to není jako nové, ale lepší jak bílá tečka a z metru to není vidět.
 
Kde se da sehnat originalni barva? Treba na koncernove vozy se da koupit takova korekcni tuzka, ale na Mazdu sem nic takoveho nenasel...
 
Dik! Ja se ptal v mazda-servisu a tam o tom nic nevedeli (nebo mozna spis nechteli vedet?)...
 
Dik! Ja se ptal v mazda-servisu a tam o tom nic nevedeli (nebo mozna spis nechteli vedet?)...
Spíš nechtěli vědět, protože ty originální korekční tužky (s logem Mazdy) se dají běžně koupit v autorizáku byť teda za docela velkej peníz.
Já je kupoval přes eBay - ale neoriginály (origo pouze jednou když jsem měl BM)

U těch originálů, ale doporučuji nepoužívat ten štěteček co mají ve víčku, protože se to s ním dělá pěkně na prd... Já si raději koupil zvlášť hodně jemný štěteček v modelářství.
 
Ty lahvičky s hrotem z prvního odkazu jsou taky šikovné ale ta naše Red Soul Crystal je "tvrdohlavá" anebo já nešikovný.
Každá korekce dostupná očím prostě není dokonalá :oops:
Kromě štětečku jak píše @Max6 jsou ještě takové korekční tyčinky dle velikosti škody... ale ani těmi to prostě originál nevykouzlí :rolleyes:

Korekční tyčinky pak třeba zde.
 
Jak jsem už psal, tak stačí jen obyčejné párátko, na které se tím štětečkem nanese kapička barvy a pak se nanáší do „kráteru“. Je lepší dávat méně a akci klidně po zaschnutí opakovat. Ten korekční lak jsem kupoval originál u Mazdy a mám ho už několik let a stále slouží.
 
Myslím že to tehdy doporučil @Natural. Ve Kbelych jsou vynikající barvy laky. Dělají přesné odstíny Mazdy a lahvička má hrot. Mám koupeno a používám při každém voskovani.


Mazda 3 BN
 
Akorát by mě zajímalo, pokud je opravná lahvička stará cca 2-3 roky, zda je lepší koupit novou nebo to ničemu nevadí?
 
Já si vždy nechal v autolakovně za 150 Kč barvu na auto namíchat. Barva vždy vypadala jako originál. Dostanu to v lahvičce ze štětečkem a v lahvičce je nějaká kulička na promíchání. Barvu mám celou dobu co auto a po pořádném proštěrchání je barva pořád stejná.
 
Retuše se tu rozjely, tak jen zkusím do fóra obecný dotaz… mluvím o 46V Soul Red Crystal.
Ta je v prodejně Kbely (Color index s.r.o.) prodávána ve dvou lahvičkách (hroty, štětečky – detail).
Jedna obsahuje „metalízu“ na doplnění „vrypu“ a pak i opticky rudý „lak“, který s odstupem 10-15 min má přijít jako krytí.

Originál Mazda má taky dvě lahvičky a pokud obrázky nejsou jen ilustrativní, tak jedna obsahuje opět „metalízu“ a druhá již jen čirý „lak“.
Nezkoušel někdo porovnat či netušíte, jestli výsledek retuše bude rozdílný pro zdánlivě jiné náplně?

Sám mám set ze Kbel a pořád mi připadá, že to ve výsledku není ono.
M6 má nyní 39kkm a pohled zejména, nikoli výlučně, na kapotu po 3/5 zimy je k pláči.
"Zbrojím" na jaro, na další kolo retuší a proto se ptám :rolleyes:
 
Back
Top