• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Co vás naštvalo?

Jojo, vyměnil jsem napínák kterej se rozpadnul, řemen, vodící kladku, pro jistotu i vodní pumpu, všechny tlumiče a zprovoznil klimu, vyluxoval to, umyl to, fafrťála paprťála a už si drandim
IMG_20170704_1118029.jpg
 
tak máš aspoň plnohodnotnou náhradu za troječku..... ,-) a taťka má jistě taky radost
 
Tak teď ráno mě vyloženě nasral kamínek do skla :mad: docela pěkný pavouk dole u stěračů. Vidím to na výměnu skla, to mě docela děsí, aby to někde nedojebaly, neodřely sloupky nebo palubku, navíc tam jsou ještě senzory apod. Pojištění je v pohodě, ale nějaký slušný smluvní servis Uniqa v okolí Prahy, neměl byste někdo tip ???
 
Ja menil celni sklo na Uniqa HAV u Auto Jeremiasova a bez problemu.

Bud jsem si pojistnou udalost mohl nechat vyresit pres ne, ale musel bych cekat na schvaleni pojistovnou, nez mi auto vrati. Nebo to zaplatit sam a sam si vyresit s pojistovnou. Takze si online nahlasit pojistnou udalost, dat jim cislo a oni tam k tomu nahrajou fotky, pripadne je sam kontaktuje likvidator, kdyz si to chce prohlednout.
 
Já měl doteď štěstí a za víc jak 20 let jsem sklo měnit nemusel, nemám z toho dobrý pocit :(
 
Já měl doteď štěstí a za víc jak 20 let jsem sklo měnit nemusel, nemám z toho dobrý pocit :(

Co se týče praskliny, záleží jak je velká, já mám na skle v levým rohu dole takový 2 malý praskliny (ještě od předchozího majitele), ale jsou jaksi zalepený aby se nerozšiřovali.
Ale taky přemýšlím o výměně skla, jelikož je docela poškrábaný a to se mi nelíbí víc než ty 2 malý praskliny a taky se té výměny trochu bojím. :D
 
ta poslední prasklina je poměrně velká a další 3 jsou přímo před očima, na ty už jsem si zvyknul, ale serou mě :D , výměna skla mě asi nemine. Zatím jen vím, že v Auto Palace Spořilov výměna skla na CX3 cca 18000 kč - tak teď ještě potěším pojišťovnu, ať z nich taky něco mám když platím.
 
No, tak jestli ty praskliny máš v zorným poli tak bych se to snažil vyřešit, protože pokud se nepletu, tak by to nemělo být.
Co se týče pojišťovny, nevím no, jestli máš pojištěný přímo přední sklo nebo tak něco, tak by ti to měli vzít, ovšem pokud nemáš, tak ti to likvidátor nemusí uznat.
 
Jen ještě nevím jestli to svěřím Mazda servisu (kvůli záruce) nebo nějaké firmě, která to dělá denně
 
Vláďo @vladas75 , raději bych volil firmu která má zkušenosti s Mazdama, respektive je velká šance že dělali i tvojí CX3. Ty palubky jsou dneska tomu sklu neuvěřitelně blízko a už jsem viděl i u starších mazd (kde bylo naopak místa až až) nebo i u jiných značek,že měli rozřezaný boční tapice A-sloupku (prostě je nesundali nebo nevim), palubku a stropní tapec.... O poškrábanym laku nemluvě.
Taky jsem se toho bál u svý M3BM jak čert kříže měnit sklo,taky jsem ho nechal lepit,ale pak přiletěl šutr od koktávky co nás mohutně předjížděla na 50ce,že nezbejvalo nic jinýho než výměna...

Sám jsem se na to raději vyprdnul,protože jsem sklo měnil jen 2x na starších autech (a u sebe mám navíc pojištění),takže jsem zaje do Spořilova. Dával jsem jim tam asi hodinovou přednášku, jak chci aby to vypadalo a že si auto nepřeberu pokud tam bude cokoliv co se mýmu oku nebude líbit. No myslete si o Spořilově co chcete (já mám taky svůj názor),ale zřejmě jsem vychytal suprovýho skláře,protože mi to udělal naprosto hodobóžo... Nikde ani známka o tom že bylo sklo měněný. Jediný za co bych dal takový to malý bezvýznamný mínus je,že fólii na senzor deště co se musí nalepit na sklo do toho okýnka ještě před nasazenim čidla,tak jí dali asi o 0,1° křivě,ale to je pro mě tak nepodstatná věc a navíc deštťovej senzor funguje, že kdybych vám to neřek,tak si toho nikdo ani nevšimne. Sečteno podtrženo,tak ať maj poslední dobu trošku problém s těma novejma mechanikama ze KodoFky,tak to sklo mi udělali luxusně
 
Poslední úprava:
Ja mam taku skusenost, ze aj mazda servis si objednava vymenu skla u specializovanej firmy na vymenu skiel.
Noooooo, skusenost robi majstra.
A priznat si zo strany servisu , ze niekto to vie lepsie ako oni, je podla mna OK.
 
Vláďo @vladas75 , raději bych volil firmu která má zkušenosti s Mazdama, respektive je velká šance že dělali i tvojí CX3. Ty palubky jsou dneska tomu sklu neuvěřitelně blízko a už jsem viděl i u starších mazd (kde bylo naopak místa až až) nebo i u jiných značek,že měli rozřezaný boční tapice A-sloupku (prostě je nesundali nebo nevim), palubku a stropní tapec.... O poškrábanym laku nemluvě.
Taky jsem se toho bál u svý M3BM jak čert kříže měnit sklo,taky jsem ho nechal lepit,ale pak přiletěl šutr od koktávky co nás mohutně předjížděla na 50ce,že nezbejvalo nic jinýho než výměna...

Sám jsem se na to raději vyprdnul,protože jsem sklo měnil jen 2x na starších autech (a u sebe mám navíc pojištění),takže jsem zaje do Spořilova. Dával jsem jim tam asi hodinovou přednášku, jak chci aby to vypadalo a že si auto nepřeberu pokud tam bude cokoliv co se mýmu oku nebude líbit. No myslete si o Spořilově co chcete (já mám taky svůj názor),ale zřejmě jsem vychytal suprovýho skláře,protože mi to udělal naprosto hodobóžo... Nikde ani známka o tom že bylo sklo měněný. Jediný za co bych dal takový to malý bezvýznamný mínus je,že fólii na senzor deště co se musí nalepit na sklo do toho okýnka ještě před nasazenim čidla,tak jí dali asi o 0,1° křivě,ale to je pro mě tak nepodstatná věc a navíc deštťovej senzor funguje, že kdybych vám to neřek,tak si toho nikdo ani nevšimne. Sečteno podtrženo,tak ať maj poslední dobu trošku problém s těma novejma mechanikama ze KodoFky,tak to sklo mi udělali luxusně

tak 1.8 předám svýho mazlíka do péče na Spořilov, doufám že se to povede stejně jako u @Max6
 
Jsem blbec proste ... dnes pro zmenu prorazena pneumatika, prava predni ... ranni projizdka odtahovkou do Auto Jeremiasova, odkud jsem si v patek po dvou tydnech vyzvedaval auto ze servisu :(. Hadam, ze podle te slupky to neprezije zase ani disk.

Za posledniho trictvrte roku to mame 2x znicena Nokian WR A3 a jedna Turanza 001. Kdyz jsem si rikal, ze by to chtelo zaminku pro vymenu Bridgestonu za Dunlopy, tak takhle jsem to zrovna nemyslel o_O.

A to jsem puvodne chtel do tohoto tematu psat svuj zazitek z toho dvoutydenniho pobytu auta v servisu ...
 
Ja mam taku skusenost, ze aj mazda servis si objednava vymenu skla u specializovanej firmy na vymenu skiel.
Noooooo, skusenost robi majstra.
A priznat si zo strany servisu , ze niekto to vie lepsie ako oni, je podla mna OK.
V pátek jsem byl měnit čelní sklo v Auto Efektu Zlín (první prasklinu lepili pojízdní lepiči od Kooperativy a nějak se jim to moc nepovedlo, u druhého většího pavouka už jsem si říkal, že by to chtělo vyměnit). Zdeňa to vyříznul L nožem kolem dokola, spodní díl se dělal strunou, samozřejmě s ochranou palubky. Lasery a kamery dostaly novou gelovou podložku a sklo je jak nové. Jen jsem to nechal odstát na dílně do soboty, aby to hned po přilepení nezmoklo a lepidlo pěkně uschlo. Za odměnu mazda dostala i nové stěrače, po 3 letech :).
 
Back
Top