• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Co vás pobavilo?

Aut jsem už měl spoustu a starý jsem taky dost.
A je mi teda smutno z toho ze u vás v Čechách stojí všechny autorizaky já hovno resp. Jejich osazenstvo. Já měl u nás hodně na výběr a zvolil jsem tak abych byl max spokojený.
Momentálně jsem se přemístil od Halfara do palkovic a spokojenost bude pokračovat dal.
Ano když jsem měl staré auta tak jsem to taky dával kamarádovi na sevis. Protože se dělal jen olej a spotřební věci. Bohužel ale nemá takové vybavení na ty dnešní pojízdné počítače.
 
Ono na tom něco bude že "moraváci" jsou poctivější. Já jsem přímo z Prahy a tady a v okolí tak průměrně 2/10 za něco opravdu stojí. Pro ostatní je to jen vidina výdělku na úkor klienta. Respektive za služby nejsi 100% spokojený. Můj kamarád dělá ve značkovém servisu, takže velká výhoda že má k dispozici vše...

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
U vas v Cechach? Pobavilo. Tak napr. do Mazdy v Brne jsem prestal jezdit davno, ptz. 8-9 tis za prohlidku, to se pos.ali asi. Kdyz to muzou napr. ve Zline udelat za pulku, ze? Ale i tak je to drahe. Po konci záruky dam radeji vydelat mistnimu garazmistrovi, ktery to neodflakne (nemuze si to ani dovolit), stoji daleko mene, nemusim si kvuli cestovani k nemu brat den dovolene a tu servisku mi vystavi take...
 
Ještě se mi nestalo, že by mi v autorizáku vyměnili jenom část olejové náplně, ono to je na měrce dost dobře poznat. ......
 
Tobě ne. Mě ano. Nebudu k tomu tady řešit detaily. Stará náplň byla naředěna novým. Hned druhý den jsem to nechal vypustit a překontrolovat.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Mě se zase stalo, že mi v Autodráb rozebrali rozdělovač a pak to neuměli dát dohromady, tak auto dali na odtahovku a jeli shánět pomoc jinam.....Mechanik byl údajně vyučený opravář počítačů a ne aut......
 
Já si teda na autorizák ve Zlíně nemůžu stěžovat.Práce vždy odvedená jak má a ceny taky nejsou nějak vyšší než u neautorizovaných servisů.Vždycky se mě snažili vyjít maximálně vstříc a můj problém vyřešit.Samozřejmě pokud bych měl nějakou šikovnou dílnu za barákem,tak proč nejezdit tam? Bohužel,ale nemám😐,takže Zlín je jistota i když to mám trochu z ruky.😁
 
Kolikáté máš auto? Kolik ti je? Snad každý ví, že většina autorizaku je levota a jediné, co máš oficiálně, je papír s úkony nebo El. knížka ale skutečnost a to velmi častá je výměna pouze části náplně oleje nebo běžné přelití, výměna kabinovych filtrů ačkoli tam najdeš stále ten starý a spousta dalších úkonů jen na oko nebo odbyta. Je to už legendární postup a občas jsou výjimky které fungují poctivě. Já tenhle nesmysl neplatil a jezdím ke kamarádovi, který predemnou vše udělá poctivě až to bolí. Ano. Nemám to oficiálně pro kupce ale jen píšu, že je to opravdu dogma v inzerátech tzv. Pouze autorizovaný servis.
Takže je fajn, že jsi ty spokojený se servisem ale pro mě je tato dogma spíše varovaci znamení a důkladnější prohlídka.


Samsung S22 256GB Tapatalk


Absolútny súhlas, celé ako to píšeš.

Ja som išiel na 1 garančku s tým že sa na opätku otočím keď mi nedovolia byť pri aute celú dobu počas práce. Neskutočné ale keď videl technik moje odhodlanie tak súhlasil. Možno sa mu zježili chlpy na zadnici ale odpovedal že dobre ale on berie auto do dielni a potom ma volá. Mechanik vôbec nebol nasratý aj keď sme sa chvílu oťukávali. Jednalo sa mi hlavne o ten olej do motora. Nechal ho ale poctivo vytiecť až na posledné kvapky. Všetko robil poctivo možno lepšie ako ja. Druhá garančka sa odohrala rovnaku a na tretiu som už nešiel a bola v mojich rukách. S 5 ročnej záruky som stratil 3 roky. Aj keď to bol určitým spôsobom risk ale takto viem ako a čo sa robilo.

Presne podla tohoto scenára som servisoval aj moje 4 motorky a ďalšie 2 autá. Tie dokonca neboli na žiadnej garančke.
Je pravda že som pôvodným povolaním automechanik a celý svoj život sa pohybujem v prostredí servisov. Možno aj preto tá moja paranoja :)

Ještě se mi nestalo, že by mi v autorizáku vyměnili jenom část olejové náplně, ono to je na měrce dost dobře poznat. ......
Na služobáku mi pri 1 garančke nie že nariedili olej ale ho ani nevymenili a mi aj ukradli nový vzduchový filter, ktorý vymenili za starý Mysleleii si že si to nevšimnem ale sa mýlili, ja som si to skontroloval a im to aj prišiel ukázať a dokázať. Chlapci sa červenali a že mi nie.

Najvätší prúser je že keď to odrbeš hneď na začiatku tak potom už sa to nesie počas celej životnosti motora. Na začiatku je všetko OK ale neskôr tak po 50 - 60 tis km sa to môže už prejavovať a to zvýšenou spotrebou oleja, benzínu a tým sa skracuje aj životnosť iných konponetov ako katalizátora....
 
Poslední úprava:
Na služobáku mi pri 1 garančke nie že nariedili olej ale ho ani nevymenili a mi aj ukradli nový vzduchový filter, ktorý vymenili za starý Mysleleii si že si to nevšimnem ale sa mýlili, ja som si to skontroloval a im to aj prišiel ukázať a dokázať. Chlapci sa červenali a že mi nie.

Najvätší prúser je že keď to odrbeš hneď na začiatku tak potom už sa to nesie počas celej životnosti motora. Na začiatku je všetko OK ale neskôr tak po 50 - 60 tis km sa to môže už prejavovať a to zvýšenou spotrebou oleja, benzínu a tým sa skracuje aj životnosť iných konponetov ako katalizátora....
Tohle už je bohapustá krádež a ojebávka.Za tohle by si zasloužili hódně dobrou reklamu.Hold svině jsou na celém světě a vždycky se najde nějaký chytrák, který si myslí, že s tím může vydrbávat do nekonečna.😕
 
Já si teda na autorizák ve Zlíně nemůžu stěžovat.Práce vždy odvedená jak má a ceny taky nejsou nějak vyšší než u neautorizovaných servisů.
Vsak ja na ne nemuzu rict jedineho kriveho slova, prave naopak - ceny nizsi nez v Brne a vzdy pohodovy pristup k zakaznikovi. Ale...
 
Tohle už je bohapustá krádež a ojebávka.Za tohle by si zasloužili hódně dobrou reklamu.Hold svině jsou na celém světě a vždycky se najde nějaký chytrák, který si myslí, že s tím může vydrbávat do nekonečna.😕
Boli to dvaja tzv mechanici ktorých vyhodili ako som sa neskôr dozvedel.
 
Dnes jsem byl v Autopalace v Brně, a nad zídkou tam stojí předváděcí CX-60. Tak jsem jí koukl pod sukně, a co nevidím: tenkou rourku skutečného výfuku za těmi velkými falešnými. Mazda se asi inspirovala u VW. IMG_8327.jpeg
 
Ten vejfuk by to chtělo v tom sváru obrousit a stříknout jinak to bude za pár let na výměnu :confused:

Ale tyhle falešný vejfuky jsem nikdy nepochopil. Takhle to opravdu působí "prémiově" oproti tomu kdyby to tam nebylo vůbec.
Vlastnit auto s takovymhle podvodem, tak tu faleš vyříznu a upravim tu koncovku něčím co by tam pasovalo:
 
Poslední úprava:
Dnes jsem byl v Autopalace v Brně, a nad zídkou tam stojí předváděcí CX-60. Tak jsem jí koukl pod sukně, a co nevidím: tenkou rourku skutečného výfuku za těmi velkými falešnými. Mazda se asi inspirovala u VW. Zobrazit přílohu 49932
Niekde som zachytil info, že výfuk naftového motora musí vždy smerovať na zem, ale neviem, čo je na tom pravdy a odkedy, keďže CX-5 nafta mala výfuk dozadu (iba jeden na rozdiel od benzínovej).
 
Niekde som zachytil info, že výfuk naftového motora musí vždy smerovať na zem, ale neviem, čo je na tom pravdy a odkedy, keďže CX-5 nafta mala výfuk dozadu (iba jeden na rozdiel od benzínovej).

ale s nástupem DPF (případně GPF) je tohle už zbytečný.
 
Vlastně nevím, jestli mě to pobavilo nebo naštvalo. Krtek úplně vysušený, pravděpodobně tam vlezl o víkendu, kdy jsem parkoval venku a pak teplo motoru při delší cestě domů vykonalo své... Objevil jsem ho dnes už za tmy, tak zítra kontrola kabeláže. Doufám, že krtek kabely nežere :cool:

krtek1.jpg krtek2.jpg
 
To jsem zažil nedávno u fábie. Rodinná rada rozhodla, že si ho tam dotáhla kuna. Jednou jsem tam našel topinku. Krásně dozlatova vypečenou, netknutou, z čtvercového toastového chleba. Dodnes nechápu, kde se tam vzala, ale asi nějak podobně.
 
Back
Top