• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Couvací / Parkovací kamera

Kuban

výkonný člen KLANu
172
Ahoj přemýšlím o couvaci kameře na svou M6 takovou tu kdyz zaradite spatecku tak ze se vám obraz ukáže na zpětném zrcátku...

Máte někdo nějakou? Máte s tím zkušenost? Montoval jste to někdo? Jakou by jste doporučili?

Díky za odpovědi;)
 
Ahoj, osobní zkušenost mám jen s Toyotami a jejich parkovací kamerou, dle mého dost na prd věc, speciálně v zrcátku. Možná si člověk zvykne, (ta auta jsme měl půjčená na jeden den), ale za mě hodně nepřirozený a nepohodlný.
Nech si na montovat senzory a vyjde to úplně na stejno, já mám na autě vepředu i vzadu a když parkuju s autem bez senzorů, mám problém :)
Ale takový automatický parkování je docela řádná vychytávka, to ale asi nedomenotuješ ;)
 
Ahoj, jelikož jsem byl zvyklej couvat u GE dle křídla, tak jsem u GY slepej :D Pořídil jsem kameru (tehdá byla i na aukru za polovic než na shopu), ale jenom kameru. Displej mám řešenej jinak... Byla to varianta tušim snad dokonce pro M6, CX-5 či tak, náhrada za jedno osvětlení RZ i s osvětlením. Zkusim dohledat ten shop, ale tam byla kolem 2k. Ale krabičku mám furt doma :)
Nechtěl jsem vrtat do nárazníku senzory a potřeboval jsem i vidět hranu obrubníku, protože skoro přes žádnej nepřejedu :D
 
Senzory právě moc nechci radši kamerku no a právě jsem viděl ze se to dává místo jednoho světla nad RZ... Tak když někdo něco doporučí nebo pokud by s tím někdo přijel na sraz rád bych to viděl jak to je a není atd:)
 
Kouknu doma minimálně po krabičce, pokud nenajdu odkaz a jedu popřípadě 24.5 Prahu ;)
 
Pokusím se tam být na sraze ale.mám to teď do konce června na pikaču v práci:/ tak uvidíme buď jo nebo ne:)
 
Jezdim tam relativně často, určitě koncem června a a přelom červenec/srpen tam budu, to vim jistě :) Ostatní termíny jsou vesměs operativně domlouvaný :D Což mi připomíná, že pojedu i v příštím týdnu, pravděpodobně úterý :)

Btw, našel jsem tu krabičku:
image.jpg image.jpg image.jpg
 
Poslední úprava:
Ahoj přemýšlím o couvaci kameře na svou M6 takovou tu kdyz zaradite spatecku tak ze se vám obraz ukáže na zpětném zrcátku...

Máte někdo nějakou? Máte s tím zkušenost? Montoval jste to někdo? Jakou by jste doporučili?

Díky za odpovědi;)

Já jsem neměl na autě ani parkáč,tak jsem to vše udělal při jednom. Mám namontováno tohle + parkovací asistent

http://www.ebay.com/itm/4-3-LCD-Scr...ket-/381137170769?hash=item58bd8bb151&vxp=mtr

A spokojenost :) Funguje to dobře, údaje o vzdálenosti e zobrazují přímo na LCD v zrcátku + akustická signalizace, večer v pohodě (ale lepší je dát LED zpátečky - pokud teda již nemáš)

Celé to vyšlo na cca 2.900,- Kč včetně DPH a cla. Pak už jsem jen nalakoval čidla a montáž.

Pak se dá pořídit kamera + externí LCD a to cca do litru. Ale nenašel jsem místo,kam ext. LCD (4"-5") nějak elegantně umístit. Tak jsem zvolil variantu ve zpětném zrcátku OEM úchytem. A cca o 2 litry dráž se dá pořídit zrcátko se zabudovanou DVR kameru se záznamem ve FULL HD.
 

Přílohy

  • 20150110_142001.jpg
    20150110_142001.jpg
    819 KB · Zobrazení: 94
  • 20150110_142209.jpg
    20150110_142209.jpg
    608,4 KB · Zobrazení: 103
  • 20150110_142338.jpg
    20150110_142338.jpg
    674,6 KB · Zobrazení: 99
  • 20150110_142413.jpg
    20150110_142413.jpg
    804,9 KB · Zobrazení: 96
  • 20150110_172349.jpg
    20150110_172349.jpg
    401,3 KB · Zobrazení: 96
  • 20150113_093259.jpg
    20150113_093259.jpg
    607 KB · Zobrazení: 100
  • 20150116_092458.jpg
    20150116_092458.jpg
    413,3 KB · Zobrazení: 100
Myslim, ze tak by se dala zapojit i do originalnich navigaci, resp displayu u GG/GY.
 
Davep: díky super info;) nahodou nemáš i zdokumentované montážní postupy nebo ti to někdo dělal?:)
 
Kuban: To bohužel nemám Montoval mi to kamoš. Hodil jsem mu auto a jel jsem do práce. A on to mezitim namontoval.
Říkal že to šlo v pohodě a že nenarazil na žádný problém. Dělal to cca od půl 9 do 1 (montáž čidel + kamery + zpětného zrcátka).

Pokud máš na autě čidla, tak o to by byla montáž jednodušší :)

Send from Galaxy Note 4 using Tapatalk
 
Myslim, ze tak by se dala zapojit i do originalnich navigaci, resp displayu u GG/GY.
Studoval jsem kdysi zapojení LCD monitoru navigace v BK/GG/GY a opravdu tam nějaký kompozitní vstup je, nicméně se mi nepodařilo zjistit, zda a jak jej aktivovat. Jediné 100% funkční řešení tak bylo vložit do signálové cesty RGB z navigace nějaký přepínač a převodník kompozitního videa na RGB, což nebyla dvakrát levná věc.
 
Tady se da urcite vycist co s tim... ale elektrika neni muj obor. Takze... :D
 

Přílohy

  • CY-VM4290A Matsushita - gruppo display navi.pdf
    908,6 KB · Zobrazení: 31
Jo, to je jasny. Ten display je mimo uz dneska... mam podezreni, ze i tenkrat uz to nebylo uplne ono.
 
Tablet byla jedna z věcí, kterou jsem dlouho zvažoval. Audio výstup, navigace, wifi, touchscreen... Ale nenarazil jsem na nic moc kvalitního a pořádnýho, za rozumný peníz, aby do toho šel napojit signál z kamery...
 
Mám bezdrátovou kameru a jsou mista kde mi občas něco ruší signál . displej mám na rádiu a jinak spokojenost.
 
Back
Top