• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Couvací / Parkovací kamera

Tobě tam jde 6V, co bych za to dal...no jasně, že to nechodí. Napoj tu kameru přímo na baterii (jen provizorně), v kufru nech zapojený video kabel a potom odpoj baterku. Při stále připojené kameře tu baterku zase připoj a zapni zapalování a zařaď zpátečku a měl bys mít obraz.Aby se kamera přihlásila musí být při restartu rádia (odpojení baterie) pod napětím. Pokud máš obraz z kamery, můžeš připojit +12V na světlo od zpátečky a -12V dobře ukostřit !! nebo použiješ měnič a necháš to zapojené na konektor v kufru (6V)
U CX5 jsem použil tento měnič
http://shop.mypower.cz/napajeci-zdroj-dc-dc-s-cipem-lm2577-2713

Tak tě opět zdravím,tak jsem se s chutí do toho pustil, ale úspěch se nedostavil. jak tak o tom přemýšlím tak mám dojem že se opravdu musí použit 6V kamera.pokud bude napojena na těch 6V tak při zařazení zpátečky začne napájet kameru a tento uzavřený okruh přes nějaký spouštěč spustí obraz.Aspoň tak mně to napadá. U těch káblíků co se táhnou dopředu je na to asi ten červený drátek.Jenže kam ho zapojit.Navíc pustit někam 12V to by mohla být taky sranda. Uvažuju,že pokud to člověk napojí na ty vývody 6V co jsou v konektoru tak si to ten impuls pustí asi samo.Ale to je jen moje úvaha.Třeba je to jinak.
 
to není možný, všem to chodí, tobě to musí chodit taky, nevím co máš za kameru, ale z kamery ti vedou 4 dráty, video + a - , 12V + a -. Pokud video konektor (asi to bude žlutý cinch) připojíš k TV a k napájení kamery připojíš 12V (třeba pospájené tužkové baterie) musí se ti na tv ukázat obraz, tím máš odzkoušenou kameru, tu nech stále připojenou na ty tužkáče a video připoj na konektor v kufru, odpojení baterie, zpátečka a musíš mít obraz na monitoru, pokud ne, špatně zapojený konektor nebo jsou ty kabely někde přerušené, nezbude než odpojit baterku, vyjmout rádio a proměřit kabely mezi kufrem a vstupem do rádia, případně natáhnout nový videokabel k rádiu.
 
to není možný, všem to chodí, tobě to musí chodit taky, nevím co máš za kameru, ale z kamery ti vedou 4 dráty, video + a - , 12V + a -. Pokud video konektor (asi to bude žlutý cinch) připojíš k TV a k napájení kamery připojíš 12V (třeba pospájené tužkové baterie) musí se ti na tv ukázat obraz, tím máš odzkoušenou kameru, tu nech stále připojenou na ty tužkáče a video připoj na konektor v kufru, odpojení baterie, zpátečka a musíš mít obraz na monitoru, pokud ne, špatně zapojený konektor nebo jsou ty kabely někde přerušené, nezbude než odpojit baterku, vyjmout rádio a proměřit kabely mezi kufrem a vstupem do rádia, případně natáhnout nový videokabel k rádiu.

Ahoj,teď dva dny to nechám uležet a v pondělí se do toho zase pustím. Jedu na chalupu a tam na to nebude klid.Taky si říkám že bude někde zakopaný pes.Ale jak vidím, s tebou to asi dokážu.To by v tom byl čert aby to nešlo, když to říkáš.Asi ale nejprve udělám kontrolu těch drátů.Taky mně napadlo,že můžou být přehozený . Hezký víkend.
 
Ahoj,teď dva dny to nechám uležet a v pondělí se do toho zase pustím. Jedu na chalupu a tam na to nebude klid.Taky si říkám že bude někde zakopaný pes.Ale jak vidím, s tebou to asi dokážu.To by v tom byl čert aby to nešlo, když to říkáš.Asi ale nejprve udělám kontrolu těch drátů.Taky mně napadlo,že můžou být přehozený . Hezký víkend.
Určitě to zvládneš, pokud budeš potřebovat návod jak vyjmout rádio nebo zapojení konektoru u rádia tak ti to mohu poslat + odkaz na stránky, kde se dozvíš víc
 
Určitě to zvládneš, pokud budeš potřebovat návod jak vyjmout rádio nebo zapojení konektoru u rádia tak ti to mohu poslat + odkaz na stránky, kde se dozvíš víc

Ahoj,tak tě opět zdravím.Dnes jsem proměřil dráty až za obrazovku.Je to červený a černý a jsou zapojeny nad sebe v prvních dvou polích nad sebou.. V kufru je proti nim jak jsi říkal dva červené.Třetí červený je mínus 6V.Ten jsem nechal volný.Napájení na kameru jsem zapojil trafo 12V DC odpojil baterku a NIC. Ještě jsem si dělal doma legraci,že jestli to pojede,zasloužíš flašku i když nevím kam bych jí poslal. Tak už nevím jak na to_Oni to mají vše asi dobře natažené.Teď jde opravdu o to jestli to nemusí být opravdu 6V kamera.Jinak už nevím.:(
 
zapojené je to správně, zkus tu kameru na TV, vypadá to na vadnou kameru....

Na TV je to samé HDMI a tak nevím kam to připojit.Ale půjčil jsem si kameru od zeťáka taky 12V dává se míslo svštla SPZ.Zapojil jsem ji a NIC.
Jinak jsem měřil těch 6V a je mně divná jedna věc.Pokud příjdeš k autu po delší době 6V tam není, ale jakmile zapneš zapalování 6V se tam objeví a je tam potom i povypnutém zapalování.Vypne se až po chvilce jak je to nastaveno třeba u osvětlení kufru pokud necháš ho otevřený.Tal nevím jestli je to taky dobře když to má napájet kameru.Tak nevím,asi to vzdávám.Díky i tak za tvoji snahu mně pomoci.
 
chce to TV se vstupem na videokameru (1x cinch video a 2x cinch audio), pokud zapojíš kameru do videa a na 12V musí ukázat obraz, jak je to u CX3 nevím, mně dozadu zatím 6V nepošle, ale příští týden se dostanu konečně domů a rozdělám palubku, u CX5 (NB 1) po nastartování pošle 6V, tím vyzkouší. že tam nějaká kamera je a potom je přeruší až do zařazení zpátečky, já jsem kupoval tuto kameru na 6V (dokáže 6V až 12V) NTSC a stála tuším 680.-
https://www.aliexpress.com/item/328...76&spm=a2g0o.detail.1000023.11.11cf5c61b4IFQq
lze si připlatit za rozšířený úhel, ale obraz je zkreslený...používají čip od Aptiny, u cx5 mám Sony, ale za ty peníze mě překvapil kvalitní obraz,
až to připojím pošlu fotku z monitoru
 
chce to TV se vstupem na videokameru (1x cinch video a 2x cinch audio), pokud zapojíš kameru do videa a na 12V musí ukázat obraz, jak je to u CX3 nevím, mně dozadu zatím 6V nepošle, ale příští týden se dostanu konečně domů a rozdělám palubku, u CX5 (NB 1) po nastartování pošle 6V, tím vyzkouší. že tam nějaká kamera je a potom je přeruší až do zařazení zpátečky, já jsem kupoval tuto kameru na 6V (dokáže 6V až 12V) NTSC a stála tuším 680.-
https://www.aliexpress.com/item/328...76&spm=a2g0o.detail.1000023.11.11cf5c61b4IFQq
lze si připlatit za rozšířený úhel, ale obraz je zkreslený...používají čip od Aptiny, u cx5 mám Sony, ale za ty peníze mě překvapil kvalitní obraz,
až to připojím pošlu fotku z monitoru

Ahoj,tak jsem zkusil tu kameru na TV a nic. Vzal jsem tedy tu od zetě a jela.Tak jsem ji dal do auta ,zapojil a světe drž se ono to funguje. Tak jsem všechny spoje pěkně proletoval zaizoloval a vše upravil..Obraz taky docela pěkný. Jenže se objevil PROBLÉM.Než jsem vše upravil,složil a tak dál,šel jsem to vyzkoušet a NIC.Tak jsem znovu připojil externí zdroj a odpojil baterku a zase se objevil obraz. Jenže než jsem vše uklidil cca 15min. šel jsem to opět vyzkoušet a zase NIC.Tak je ta radost trochu předčasná.Přece nemůžu před každou jízdou odpojovat baterku to by byla blbárna. Nevíš co to může být? Už jsi mně tak hodně poradil.Jen pro info.Mínus pól jsem použil taky ze zpátečky,nemůže to být tím? I když logicky by nemělo.
 
u NB1 se kamera natrvalo aktivovala po vložení kódu, u toho tabletu netuším, možná přes diagnostiku, ale viděl jsem zapojení na 12V, kde bylo zapojeno 12V přímo na relé ovládané 6V z rádia nebo měnič 6V na 12V, třeba se ti někdo ozve, co to má zapojené na zpátečku
 
u NB1 se kamera natrvalo aktivovala po vložení kódu, u toho tabletu netuším, možná přes diagnostiku, ale viděl jsem zapojení na 12V, kde bylo zapojeno 12V přímo na relé ovládané 6V z rádia nebo měnič 6V na 12V, třeba se ti někdo ozve, co to má zapojené na zpátečku

Ahoj, myslíš,že když bych tam dal ten převod z 6V na 12V a tím bych to nenápájel ze zpátečky,ale z těch 6V co jsou tam přivedeny ,že by to fungovalo jak má? Mají ho v GMelektroniks za 160Kč.O ty peníze nejde jen jestli to bude funkční stále.Ne jen po odpojení baterie.Asi to chce ten 6V okruh.že?
 
u CX 5 to mám tak zapojené, ale je to ten starší infotainment NB1 s navigací TomTom nebo jsem viděl zapojení s relé, které je ovládané 6V z infotainmentu a do kamery pouští 12V z baterie přes pojistku.
 
u CX 5 to mám tak zapojené, ale je to ten starší infotainment NB1 s navigací TomTom nebo jsem viděl zapojení s relé, které je ovládané 6V z infotainmentu a do kamery pouští 12V z baterie přes pojistku.

Tak po delší době ahoj. Díky tvým radám už parkovací kamera funguje jak má. Nakonec jsem musel koupit ten měnič napětí a po zapojení obraz jak víno. Ještě jednou velké díky.
 
Tak to jsem rád, vše se nakonec v dobré zvrátilo...na svoji se chystám v úterý
 
u CX 5 to mám tak zapojené, ale je to ten starší infotainment NB1 s navigací TomTom nebo jsem viděl zapojení s relé, které je ovládané 6V z infotainmentu a do kamery pouští 12V z baterie přes pojistku.

Ahoj m3m, obracím se na tebe s prosbou o radu, co se týče zapojení parkovací kamery. Mám Mazdu CX-5 KE s infotainmentem NB1.

Pořídil jsem tuhle kameru ...https://www.aliexpress.com/item/32619182223.html,
dále tuhle video přípojku ...https://www.aliexpress.com/item/4000109968825.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dzZExZJ.

Kamera je 12V a napájená z covačky, podle návodu z netu viz. níže jsem připojil ten červený vodič z kamery na "trigger" který by měl v normálním režimu přepnout na zobrazení kamery, žel to nefunguje.

Když dám NB1 do testovacího režimu, tak mi kamera okamžik zobrazí a pak obraz zmizí. V případě, že tento vodič odpojím, tak mi kamera v testovacím režimu zobrazuje správně, vždy se zařazením zpátečky.

Takže závěr, kamera funguje a v testovacím režimu zobrazuje správně pouze s odpojeným vidičem. V případě, že ho připojím na trigger, tak v testovacím režimu ukazuje jen okamžik a v normálním režimu nefunguje vůbec. ......žel nikde jsem nenašel elektro schéma NB1

Myslíš, že by tu pomohlo nějaké relé či co?upload_2020-1-18_23-52-31.pngupload_2020-1-18_23-48-11.pngupload_2020-1-18_23-55-6.png
upload_2020-1-19_0-6-32.png
 
mám to zapojeno přes ten bílý konektor se 4 piny(zapojení orig kamery) + měnič 6DC- 12DC, dnes lze koupit kameru přímo 6-12 DC, proč si to všichni komplikují s 12V kamerami.....V pondělí budu doma a návody, zapojení a factory manual mám na serveru, pošlu ti to SZ
 
Ahoj m3m, obracím se na tebe s prosbou o radu, co se týče zapojení parkovací kamery. Mám Mazdu CX-5 KE s infotainmentem NB1.

Pořídil jsem tuhle kameru ...https://www.aliexpress.com/item/32619182223.html,
dále tuhle video přípojku ...https://www.aliexpress.com/item/4000109968825.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dzZExZJ.

Kamera je 12V a napájená z covačky, podle návodu z netu viz. níže jsem připojil ten červený vodič z kamery na "trigger" který by měl v normálním režimu přepnout na zobrazení kamery, žel to nefunguje.

Když dám NB1 do testovacího režimu, tak mi kamera okamžik zobrazí a pak obraz zmizí. V případě, že tento vodič odpojím, tak mi kamera v testovacím režimu zobrazuje správně, vždy se zařazením zpátečky.

Takže závěr, kamera funguje a v testovacím režimu zobrazuje správně pouze s odpojeným vidičem. V případě, že ho připojím na trigger, tak v testovacím režimu ukazuje jen okamžik a v normálním režimu nefunguje vůbec. ......žel nikde jsem nenašel elektro schéma NB1

Myslíš, že by tu pomohlo nějaké relé či co?Zobrazit přílohu 25915Zobrazit přílohu 25914Zobrazit přílohu 25916
Zobrazit přílohu 25917
amfmfmfmg
mám to zapojeno přes ten bílý konektor se 4 piny(zapojení orig kamery) + měnič 6DC- 12DC, dnes lze koupit kameru přímo 6-12 DC, proč si to všichni komplikují s 12V kamerami.....V pondělí budu doma a návody, zapojení a factory manual mám na serveru, pošlu ti to SZ
Ahoj,promiň že se do toho pletu,ale tento problém jsem řešil před pul rokem.mám CX3, ale ten problem je stejný i u CX5.Do kufru auta je přivedeno ovládání couvací kamery.Ovládání kamery je 6V. A to je ten zakopaný pes.Já mám taky kameru 12V a tak jsem koupil převodník ze 6V na 12V .Zapojil jsem to také na dráty co vedou dopředu ke kameře a funguje to perfektně už půl roku,Na couvací světlo nic nezapojuješ.Když tak napiš,dáme to dohromady.Taky mně s tím pomáhali.
 
amfmfmfmg

Ahoj,promiň že se do toho pletu,ale tento problém jsem řešil před pul rokem.mám CX3, ale ten problem je stejný i u CX5.Do kufru auta je přivedeno ovládání couvací kamery.Ovládání kamery je 6V. A to je ten zakopaný pes.Já mám taky kameru 12V a tak jsem koupil převodník ze 6V na 12V .Zapojil jsem to také na dráty co vedou dopředu ke kameře a funguje to perfektně už půl roku,Na couvací světlo nic nezapojuješ.Když tak napiš,dáme to dohromady.Taky mně s tím pomáhali.


Ahoj, díky za zpětnou vazbu..popravdě na netu jsem našel info jen na čajna obchodech ... kablík na připojení kamery + nějaké popisy s postupem jak připojit trigger ...rozhodoval jsem se kvůli ceně. Kamera s kablíkem za cca 250Kč. ..pokud to půjde vyřešit tím, že dám za pár kaček měnič, tak by to bylo super. :)
 
Back
Top