• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Denní svícení - DRL

To byl krok #1. Došel sem až tak daleko, že jsem volal do Mazdy ale i tam mi potvrdili, že u FT je vymalováno

A vůbec.... co je to za nápady v 21. století se SW? Priprav si nožnice a flastor

;)
 
Ak.ma niekto pred FL, tak si s nim rad vymenim jednotku svetiel, ktora svieti vzdy(okrem pozicie parkovaciek, kedy svietia len parkovacky) za taku, co svieti len podla senzora. Chcem si dorobit DRL a potrebujem tu druhu jednotku. Vdaka
 
Ak.ma niekto pred FL, tak si s nim rad vymenim jednotku svetiel, ktora svieti vzdy(okrem pozicie parkovaciek, kedy svietia len parkovacky) za taku, co svieti len podla senzora. Chcem si dorobit DRL a potrebujem tu druhu jednotku. Vdaka
Přeruš výstupy z BCM na low/hi headlight a spínej je přes relé, které bude mít cívku paralelně napojenou na nějaké osvětlení v interiéru, nebo něco, co svítí, tak jak potřebuješ.
 
Netusim, co si povedal, ale ked to budem riesit s niekym, kto viac rozumie elektrike, tak mu ukazem tento prispevok
Ja som zatial mal len info, ze bud vymenit, alebo prepajkovat jednotku svetiel.
Vdaka
 
Zdarec,
Tak jsem si nakonec pořídil denní svícení ( společně a led mlhovkami):) a za mě spokojenost. Sice cena vyšší ale nemusím už řešit přepínání zapínání a podobně.
Jako úplnemu laikovi mi to trvalo 5 h. Musely se upravit držáky mlhovek protože ledky jsou kapanek větší . Ale výsledek si myslím stojí za to.

IMG_20200923_132058.jpg
 
Zdarec,
Tak jsem si nakonec pořídil denní svícení ( společně a led mlhovkami):) a za mě spokojenost. Sice cena vyšší ale nemusím už řešit přepínání zapínání a podobně.
Jako úplnemu laikovi mi to trvalo 5 h. Musely se upravit držáky mlhovek protože ledky jsou kapanek větší . Ale výsledek si myslím stojí za to.

čau taky mám ty to, už dva roky a taky spokojenost. Jen světelné čidlo je citlivější tak, když je ještě světlo při večeru přepínám ručně :)
 
Poslední úprava moderátorem:
Zdrec, más pravdu, čidlo je docela citlivé. Přepíná někdy kdy to není úplně třeba. Ale za mě to celkové splňuje účel. Nestarám se o světla vůbec :) o to mi hlavne šlo
 
Nechtěl jsem měnit originální tvář auta a přidávat nějaké dodatečné světla ani přijít o mlhovky (přepínání by stejně nefungovalo automaticky-senzorem). Našel jsem univerzální sadu 2v1 kde má "žárovka" blinkru LED čipy oranžové i bílé. Použité LED čipy 2835, světelný tok 1000 lm, příkon 20W/sada, dle specifikace v balení. Při aktivaci DRL žárovka svítí bíle, při zapnutí blinkru začne blikat oranžově.
K napájení/automatickému spínání denního svícení jsem použil modul SJ-291E (napájen přímo z kontaktů baterie + a -, spíná se zvýšením pal. napětí po nastartování, žlutý drát připojen na parkovací světla-vypíná DRL při zapnutí xenonů/parkovaček).
Cena DRL cca 16 USD i s poštovným (Aliexpress) + modul 550 Kč + montáž v servisu 1000 Kč. Celkem asi 2000 Kč. Montáž lze svépomocí kdo se vyzná, ale nedostal jsem se k vytažení origo patic z blinkru je tam moc málo místa, tak jsem to nechal na servis, beztak si světla vytáhli ven a měli pohodlnou práci.
Zobrazit přílohu 11892 Zobrazit přílohu 11893 Zobrazit přílohu 11894 Zobrazit přílohu 11897 Zobrazit přílohu 11898

Jirko, je to tenhle set? Nejsem si teď jistej co je v GH za typ žárovky v blinkru... definitivně za mě nejlepší varianta...
https://www.aliexpress.com/item/327...earchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_
 
Ahoj, nakonec jako 3 sadu jsem koupil tyto:
Tcart Car LED COB PY21W BAU15S T20 7440 DRL Front Turn Signals Lights Dual Color T25 3157 p21w w21w p21w py21w free masks|turn signal light|signal lightdual color - AliExpress

Je to novější design. Ten robustní vnější chladič je potřeba. Mám je na autě už asi 18 měsíců a stále drží jak "luteránská víra". Ty původní sady (viz. tvůj link) odešly obě po pár měsících. Vyplatí se koupit ty dražší.

nemáš někde fotku nebo video jak to svítí a bliká?
 
Svítí to dobře, zhruba asi stejně jako ta původní sada. Když jedu po dálnici a zapnu blinkr, směrová reflexní cedule nad dálnicí ve vzdálenosti cca 100m bliká lehce do oranžova taky jak se v ní světlo odráží. To je dost solidní si myslím.
 
Svítí to dobře, zhruba asi stejně jako ta původní sada. Když jedu po dálnici a zapnu blinkr, směrová reflexní cedule nad dálnicí ve vzdálenosti cca 100m bliká lehce do oranžova taky jak se v ní světlo odráží. To je dost solidní si myslím.
Funguje to aj s RJ pred fl kde sa na auto mód na packe cez deň zapnú len parkovacky a až za tmy sa zapnú stretávacky? Treba k tomu nejaky extra modul alebo je to plug/play? Objednal som ten 7440 T20 WY21W, paci sa mi, ze je to bez zasahu do naraznika a vyzera to prirodzene a nenapadne.
 
Poslední úprava:
Zdravím, už je to tady napsané dříve. Ale ano funguje to i s RJ před FL. Rozhodující je přítomnost světelného senzoru pro zapínání světel (režim AUTO na páčce světel). K řízení LED DRL je potřeba modul, který je zapne jen, když nebudou svítit parkovačky (ty svítí vždy s potkávacími i dálkovým světly). LED DRL nesmí nikdy svítit společně s hl. světly. Modul třeba tento:

Má výhodu, že napájecí vodiče se dají připojit přímo na 12V baterii. Modul sám rozpozná nastartování podle zvýšení palubního napětí od alternátoru. Jinak by se musel + vodič připojit jen na spínané napětí(přítomné jen po nastartování), aby DRL nesvítily i po vypnuti motoru.
 
Back
Top