• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Diagnostika na Mazdy / OBD II Bluetooth diagnostika

Status
Neotevřít pro další odpovědi.
@vojtavojta Nejsem do 20. listopadu doma, tak pokud nepomůže zde navrhované odpojení, tak jedině až potom.
 
@vojtavojta Nejsem do 20. listopadu doma, tak pokud nepomůže zde navrhované odpojení, tak jedině až potom.
Ahoj diky za info, kontrolka po x startech nakonec zmizela, neni to tedy akutni. I tak by me zajmalo co se da delat s diagnostikou. Treba nekdy na nejakem srazu....
 
Existuje nějaký free sofware na diagnostiku? Na fiaty jsem používal kabel s EOBD2 (FTDI chip) + freecuscan na netbooku, uměl toho docela dost - hlavně jsem používal porovnání očekávaných a skutečných hodnot na různých čidlech, je něco podobného pro mazdu? A ještě dotaz, má někde tahle mazda i v jednotce uložený stav tachometru ?

Díky.
 
Na šestku lze v pohodě použít jakýkoli ELM327 modul a jako software například Torque nebo OBD Auto Doctor. Umí jak zobrazovat mazat chyby tak ukazovat hodnoty čidel.
Stav tachometru je uložený v přístrojovém štítu. Jestli je to i někde v jednotce to netuším.
 
Forscan je na PC zadarmo a do telefonu za 120,- Kč, je trochu náročnější na ELM, ne se všemi funguje.
 
Zlatí kluci,potřeboval bych poradit.Poněvadž celá rodina i kamarádi kolem vlastníme Mazdy 2, 3,6,rozhodl jsem se,že si koupíme nějakou domácí diagnostiku,protože semtam někdo příjde,že mu svítí kontrolka motoru,airbagu,ABS atd.Mám představu,že koupím nějaký přístroj,který bude se mnou komunikovat v češtině,bude mít svůj displej,abych nemusel nic připojovat na notebook.Většinou máme benzíny,jen 1 diesel,ale bez DPF.Použil bych to na vyčtení paměti závad,nastavení servisního intervalu atd.Poradte mi,co koupit pro tyhle mé potřeby,nechci furt jezdit do servisu na diagnostiku.Případné opravy si většinou děláme sami,ale ta diagnostika by se fakt šikla,at se máme od čeho odrazit.Nechci koupit něco nejlevnějšího,ale aby byla nejvhodnější na Mazdy.A chtěl bych to koupit někde u nás.Děkuji
 
Ja osobne používam aplikáciu torque v telefóne, ktorý sa cez bluetooth napojí na OBD2 modul. Na doporčenie @Max6 som si ešte stiahol aplikáciu určenú priamo na mazdy a fordy ForScan. Je vo verzii pre mobil a aj pre noťas. Je to jednoduché, šikovné riešenie.
 
Projdi toto téma obd-ll bluetooth-diagnostika je to ve společných tématech.
 
Máte někdo tušení, jestli je rozdíl ve funkčnosti těchto dvou modulu
ScanTool OBDLink LX Bluetooth a
ScanTool OBDLink MX WiFi

jde mi o to, jestli kromě způsobu připojení (Bluetooth nebo WiFi) je ještě nějaký jiný rozdíl ?
Dík Jarda
 
LX je jen na HS CAN (ISO). "Consider purchasing MX if you need access to the proprietary Ford & GM vehicle networks (MS-CAN and SW-CAN) in addition to the standard OBD-II protocols."
 
shr3k: Dík

Tak jsem se rozhodl pro ScanTool OBDLink MX Bluetooth . Koukal jsem po netu a u nás je dost drahej.
Kde v zahraničí doporučíte koupit ? AliExpress, ebay atd. Jde mi o to, abych minimalizoval možnost kopie, nebo se tyto výrobky nekopírují ? Dík Jarda
 
shr3k: Dík

Tak jsem se rozhodl pro ScanTool OBDLink MX Bluetooth . Koukal jsem po netu a u nás je dost drahej.
Kde v zahraničí doporučíte koupit ? AliExpress, ebay atd. Jde mi o to, abych minimalizoval možnost kopie, nebo se tyto výrobky nekopírují ? Dík Jarda
Kupoval jsem na Amazonu.
 
Pozor BT nekamaradi s IOS, jestli mas jablecnej telefon kup si wifi verzi
 
Poslední úprava:
Zdravím, mám diagnostiku ELM 327 v1.5 bez toho přepínače HS CAN/MS CAN, viz příloha a zajímalo by mě, zda pro diagnostiku mé Mazdy 3 BK rv. 2005 tento přepínač potřebuji. Mám v PC program FORScan a přijde mi, že se s touto diagnostikou a tímto programem moc hluboko nedostanu.
 

Přílohy

  • received_981715018680284.jpeg
    received_981715018680284.jpeg
    82,5 KB · Zobrazení: 47
  • FB_IMG_1543230611439.jpg
    FB_IMG_1543230611439.jpg
    26,8 KB · Zobrazení: 49
  • FB_IMG_1543230621718.jpg
    FB_IMG_1543230621718.jpg
    20,3 KB · Zobrazení: 45
  • FB_IMG_1543234326163.jpg
    FB_IMG_1543234326163.jpg
    27 KB · Zobrazení: 47
Status
Neotevřít pro další odpovědi.
Back
Top