• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Diagnostika na Mazdy / OBD II Bluetooth diagnostika

Status
Neotevřít pro další odpovědi.
Funguje vám forscan cez bluetooth prípadne wifi obd adaptér? Poslednú dobu appka nevidí adaptér resp. keď ho vidí tak sa aj tak nepripojí, skúšaných x rôznych kombinácií (iný smartfón, adaptér...) či už v mojej alebo cudzej mazde. S ostatnými appkami na diagnostiku ako torque pro, car scanner nieje problém. Teraz forscan používam už len cez USB-OBD adaptér, ktorý mi ako jediný funguje (na android). Rovnako vyskúšané aj staršie/novšie verzie. Appku mám zakúpenú ešte z doby, keď bola dostupná na play store.
 
Poslední úprava:
Funguje vám forscan cez bluetooth prípadne wifi obd adaptér? Poslednú dobu appka nevidí adaptér resp. keď ho vidí tak sa aj tak nepripojí, skúšaných x rôznych kombinácií (iný smartfón, adaptér...) či už v mojej alebo cudzej mazde. S ostatnými appkami na diagnostiku ako torque pro, car scanner nieje problém. Teraz forscan používam už len cez USB-OBD adaptér, ktorý mi ako jediný funguje (na android). Rovnako vyskúšané aj staršie/novšie verzie. Appku mám zakúpenú ešte z doby, keď bola dostupná na play store.
Ahoj minuly vikend (28.10) na bluetooth a android mi vse fungovalo bez problemu...
 
Poslední úprava:
Zdravím všechny. Chci se zeptat, zda se vyplatí investovat do vlastní diagnostiky, popřípadě kolik taková sranda stojí, vaše zkušenosti ap. Já o tom přemýšlím, ale zatím nevím, jestli do toho jít. Chci aby toho uměla co nejvíc, ale nechci za to dávat 10 tis.
Díky za váš názor.
 
Můžeš si stáhnout aplikaci Forscan lite za cca 200,- Kč a k tomu potřebuješ adapter OBD za cca 1000,-Kč. Víc se o tom dočteš, když si na fóru vyhledáš "forscan".
Takhle např. to pak na telefonu vypadá. Ale funguje to jen na novější Mazdy.

IMG_8022.png
 
Poslední úprava:
To zní dobře, dokáže to zjistit i třeba nefunkční parkovací čidlo?
U GH to nezjistí žádná diagnostika do OBD (ani originální).
Ale hned po originální diagnostice IDS+VCM je ForScan pro tyhle Mazdy asi to nejlepší co můžeš sehnat. Pokud chceš na tom dělat něco víc, tak pouvažuj na Windows placenou verzí. Ale 99% lidí postačí i placená mobilní verze.
 
Ahoj, Podívej sice se mě podařilo do připojit forscan, ale nejde mě koupit placená verze na android a ve Free nejdou testy. Stránky na aktivační kódy nefunguje, takže licenci nekoupím. Co s tím? Klidně bych licenci koupil, ale není kde. Díky
 
Vzhledem k tomu že se tu diagnostika adaptéry a aplikace řeší ve 2 vláknech, tohle vlákno zamykám a pokračujte na
 
Status
Neotevřít pro další odpovědi.
Back
Top