• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Diagnostika na Mazdy / OBD II Bluetooth diagnostika

Status
Neotevřít pro další odpovědi.
Ahoj, je tu někdo šikovný s origo nebo klonem VCM2 diagnostiky a zprovozněným IDS? Potřeboval bych zapnout u Mazdy 5 CW tempomat a zdá se, že není jiná cesta než origo diagnostika, nahrávat nějaké upravené hexa texťáky přes fordiag se mi vůbec nechce. Zatím si vystačím s OBD2 (výhledově doplněným o přepínač) a nechci čínský klon VCM2 kupovat jen kvůli téhle jednorázové záležitosti. Předem díky.
Konkrétně mi jde o tenhle postup, mělo by to být identické s Mazdou 3:
http://www.pravorulya.com/blog/post/278/4321
 
Lepší zajet do servisu, čínské klony už stejně s aktuálním IDS nějakou dobu nefungují. Možná @Max6 má klon?
 
V prvním autorizáku mě vyfákli už po telefonu že do Mazdy 5 se tempomat ve výbavě nikdy nenabízel, takže nepovolí. Přitom mám odpovídající stránku v papírovém manuálu. Podle dalšího zdroje by stejně jako u Mazdy 3 měly stačit tlačítka a odpovídající spínače pod pedály. Ale proč je tedy na tom odkazu postup jak se v IDS příslušné volby doklikat. Ach jo, když to srovnám s Focusem, ten se dovylepšoval jedna radost, k Mazdici je na webu snad setina informací co byla k Focusu. :-(
Nějaký tip na vstřícný servis na sever od Prahy?
 
Lepší zajet do servisu, čínské klony už stejně s aktuálním IDS nějakou dobu nefungují. Možná @Max6 má klon?
Nene, uvažoval jsem, zjišťoval jsem a pro moje účely jsem zavrhnul. Na Mazdy používám klasiku Forscan pro Windows s OBDlink a pro vše co potřebuji naprosto dostačující (na výjezdy Forscan v mobilu s novým jádrem taky funguje).
 
Podívej co vim
V prvním autorizáku mě vyfákli už po telefonu že do Mazdy 5 se tempomat ve výbavě nikdy nenabízel, takže nepovolí. Přitom mám odpovídající stránku v papírovém manuálu. Podle dalšího zdroje by stejně jako u Mazdy 3 měly stačit tlačítka a odpovídající spínače pod pedály. Ale proč je tedy na tom odkazu postup jak se v IDS příslušné volby doklikat. Ach jo, když to srovnám s Focusem, ten se dovylepšoval jedna radost, k Mazdici je na webu snad setina informací co byla k Focusu. :(
Nějaký tip na vstřícný servis na sever od Prahy?
Podívej co vím tak do M5 se tempomat dával do dieslu, do benzinu ne, ale normálně do jakéhokoliv auta i kdyz je plyn na lanko jde tempomat nainstalovat, matros běžně vyjde tak na 9tis Kč www.autoalarmyhk.cz tam mají s páčkou, https://www.autoalarmyhk.cz/www-aut...-PRO-VOZY-BEZ-ELEKTRONICKEHO-PLYNOVEHO-PEDALU
+ páka https://www.autoalarmyhk.cz/www-aut...LEKTRONICKEHO-PLYNOVEHO-PEDALU//related#anch1

nebo přes ebay se dá sehnat, že to má třeba i jen panýlek s tlačítkama viz foto (který by se mohl nahradit klasickýma čudlama ve volantu z toho diesla) nebo další páčka navíc ... třeba toto https://www.ebay.com/itm/Rostra-250...403384?hash=item3d9536d3b8:g:miAAAOSw-dBTuZYa
nebo toto https://www.ebay.com/itm/Rostra-250...362251?hash=item3b392da18b:g:P0sAAOSwkrlZya0b
na youtube jsou návody jak to zprovoznit ...

cruis control switch.jpg
 
treba po face ma elektricky plyn, nevim ... ale uz vic lidi psalo ze to resili s mazdou servisem a ze pry nevedi zda to fungovat bude ... ze se tam tempomaty nedavali tvrdili v Mazdě přímo ..
 
Jen tak pro zajímavost,Mazda 6 před FL měla lankový plyn a tempomat byl řešen 2.lanovodem.
 
Ahoj, potrebuju poradit s modulem na diagnostiku. Koupil jsem z eBaye OBDII ELM327 wifi. Kdyz zapojim modul do zasuvky, tak se rozsviti 2 cervene kontrolky (kontrolek je tam mimochodem 5). Na iPhonu se k tomu pres WiFi pripojim. Stahnu nejake aplikace a pak mam bohuzel problem se s jakoukoliv aplikaci k modulu pripojit.
Vedeli byste nekdo co s tim?
Diky
 
Ahoj, potrebuju poradit s modulem na diagnostiku. Koupil jsem z eBaye OBDII ELM327 wifi. Kdyz zapojim modul do zasuvky, tak se rozsviti 2 cervene kontrolky (kontrolek je tam mimochodem 5). Na iPhonu se k tomu pres WiFi pripojim. Stahnu nejake aplikace a pak mam bohuzel problem se s jakoukoliv aplikaci k modulu pripojit.
Vedeli byste nekdo co s tim?
Diky
odkud jsi?
 
Ty jo, lankový plyn, co bych za to dal. To tenkrát ještě bylo spojení jezdce a vozu.
Dal by jsi za to sice rychlejší a "neuhlazenou" reakci.
Na druhý straně mince by jsi za to dal častější servis (čti čištění) obzvláště pokud jezdíš stylem "spotřeba". Plus teda to seřizování lanka jednou za uherák. Zároveň i kompatibilita s některýmy asistenty by nebyla tak dobrá.
Na Ride-By-Wire se ze začátku hodně nadávalo,ale dneska už to takřka nikomu nevadí (já osobně o tom už nikde v nových článcích nečtu ani neslyším)
A pokud by se nejednalo o karburátor,tak já za sebe bych se k lanku nevracel, protože ta elektronika má dost možností jak si jí nastavit.
 
Poslední úprava:
Zdarec a jestli jsem založil něco co už tu je,tak se omlouvám. Potřeboval bych poradit nějakou domácí diagnostiku za normální peníz,která bude fungovat na androidu,pc. Aby načetla chyby,případně aby šly smazat.Pokud možno v češtině. Slyšel jsem o nějaké Vgate,ale je jich tuna. Díky.
 
Status
Neotevřít pro další odpovědi.
Back
Top