• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Diskuze o cenách paliv a politický koutek

Dnes v Roudnici už byl rozdíl Ono-Benzina jen 3 Kc, na Benzine zhruba 100 metru daleko nebylo jedine auto, na Onu fronta asi 60 aut na 4 stojany... dosahovala az pred tu Benzinu.

Pokud vetsina lidi, co tu zije, dojizdi do prace a na nakupy 5 - 20 km denne, krat dva, vychazi to v nejhorsim kolem 800 km mesicne. S nasi narodni popularitou dieselu nebo malych nevykonnych benzinu, a prumernym ceskym venkovskym tempem jizdy, to znamena kolem 50 litru paliv mesicne. Takze rozdil 150 Kc mesicne. Kdyby cena vyrostla na 50, je to proti dnesku 600 Kc rozdilu mesicne. Opravdu ma smysl kvuli tomu stat pul az hodinovou frontu, nebo tankovat pet kanystru a pak je nekde horko tezko nebezpecne skladovat? A i ty stejne jednoho dne dojdou :)

Pak jedu kolem Lidlu, ktery je zde s prehledem vyrazne nejdrazsim supermarketem, a parkoviste je uplne narvany nejlevnejsima autama, za kosikama zhusta duchodci, kosiky plny (ma tady asi i nejdelsi fronty na pokladnach). Kdyby lidi byli schopni alespon vzdalene racionalniho chovani, netravili by tolik casu, usili a nepohodli usporou 150 Kc na palivu, kdyz tu samou usporu + jeste casovou k tomu, mohou realizovat na jednom vetsim nakupu v Kauflandu nebo Penny misto Lidlu. Teda ti, kteri tam nakupuji. A jasne, image K nebo P je proti L na nic, ale na to se penezenka nepta... Ti co uz v tomhle zbytecne neutraceji, to same muzou usetrit par jizdami verejnou dopravou, snizenim konzumace alkoholu/cigaret (coz se dost prekryva - nizkoprijmove skupiny konzumuji vice), mensi utratou za mobil, snizeni frekvence navstev hospod, topenim na 20 misto tradicnich ceskych 22 - 24 stupnu... a vetsina z tech kroku bude mit i jiny, nez financni pozitiva :)

Ja se teda na maly vesnici s pozemkem podel cca 10 sousedu klepu, az tady nekdo blbe uskladni nejaky stary omlaceny kanystry s benzinem a dojde ke katastrofe. Tady se s flexou i cirkularkou zasadne reze bez ochrannych pomucek a bez premysleni, kam litaji jiskrzy (jako vsude)... nebo si deti budou hrat...

No a pokud by doslo k zavreni ropovodu, tak to kanystry s benzinem nebo naftou nespravi. To bude posledni z problemu beznych lidi. Nedostatek paliv by znamenal efektivni zastaveni vetsiny ekonomiky = konec dojizdeni nekam, protoze by s nasimi rezervami byl za chvili i nedostatek zbozi v regalech, chybejici zdroje k vyrobe, chybejici moznost distribuovat vyrobky... To si nejsem jisty, jestli si lidi uvedomuji. Pak nebude kam a pro co jezdit.
 
Poslední úprava:
Ja som za TankONO rád, pretože často znižuje ceny v širokom okolí. Keď je tam potom Benzina o 30hal drahšia ale zároveň o 2kč lacnejšia ako inde, radšej idem tam, ako hodinu čakať. Celková strata na plnej nádrži je potom asi 15kč, ale časový zisk 45 minút.

Už párkrát som na Ono natrafil na stojan, ktorý to tam snáď kvapkal, každý liter tam šiel 5s... ?‍♂️
 
Jestli nejsme zhyckank ze se ceny dlouho drzeli na +- stejne urovni.
Si pamatuji jak jsem si ve 2014 privezl auto, nateseny jak budu jezdit a ejhle nafta stala okolo 35-37kc. Pak to teda slo razantne pod 30kc/l, ale ne na dlouho. Ted, o 7 let pozdeji je cena vys i cca 4-6kc/l, ale oproti jidlu atd. zas o tolik nevylezla.
Jeste okolo 2014 jsme si se zenou davali na jidlo a domacnost 6000kč a zbývalo nám. Teď jsme min. na dvojnásobku.
 
Podotkl bych tu za mně jeden problém, který je podobný jak u peněz...uspora proti spotřebě ..je to velmi jednoduché...čím víc člověk dostává peněz za práci..tím si víc dovolí a víc utrácí...mění svuj životní styl...tzn. vydělávám 20 tis. mám usporu bokem 50 tis. jsou to dvě výplaty a je to pro mě dost peněz. Vydělávám 100 tis. uspora 200tis. a primárně jsem na tom procenty k výši platu stejně jako ten co vydělává dvacet.... no a pokud vezmu PHM je to stejné...jezdím jednu nádrž za měsíc...budu mít doma 2 kanystry...mám na další měsíc ježdění...budu mít 5 nádrží za měsíc...potřebovbal bych minimálně 200 litru...pominemeli kolik peněz na to musím mít najednou navíc...prostými počty při stejném chování se pousouvám o měsíc dal což mi nepříjde jako něco co vyřeší situaci...ke všemu jak se tu píše výš..uskladnění, dojetí pro to, čas a dašlí faktoryukážou že to není řešení. Bohužel jediná možnost je zásadní změna v přístupu a řekněme vystoupení ze své komfortní zóny. Ušetřní řádově pár stovek v tom asi nebude hrát roli.
Samozřejmě ceny momentálně 42,50 jak tu ve vteřině začla hlavně praktikovat sít stanic MOL jsou děs, ale s vývojem situace na ně ještě budem asi vzpomínat.
 
To už je docela masakr. Každý den o 2 koruny nahoru. Koncem týdne to bude za 50 a do konce měsíce za 100.:mad:

Screenshot 2022-03-05 at 16-00-39 Tank ONO.png
 
Kdo ma LPG je docela vysmatej. Za kolik by bylo asi E85 dneska.
Jj, tedy do okamžiku než se stát rozvzpomene při větším využívání, že vlastně spotřební daň není tak velká na LPG. :D
Kor v dnešní době vyprazdňujících se kasiček státu....
 
Dnes na D1 som videl Verva Diesel za 50,50kč ? (benzín bol lacnejší). Na Slovensku som natankoval N95 v prepočte za 40,4 a teda o 1,5kč lacnejšie ako Ono.

Nemá to zmysel riešiť. Kto potrebuje jazdiť, bude jazdiť a nadávať, komu to pripadá moc drahé, zistí časom že aj bicykel aj MHD sú vlastne fajn ?
 
Dnes na D1 som videl Verva Diesel za 50,50kč ? (benzín bol lacnejší). Na Slovensku som natankoval N95 v prepočte za 40,4 a teda o 1,5kč lacnejšie ako Ono.

Nemá to zmysel riešiť. Kto potrebuje jazdiť, bude jazdiť a nadávať, komu to pripadá moc drahé, zistí časom že aj bicykel aj MHD sú vlastne fajn ?
Souhlasím, teda pro mně je "problém" jen cesta do práce či na návštěvu mamky....68 km na kole nedám. Přestože existují meziměstské busy, no holt asi budu jezdit i za 60 Kč. Cena za menší množství volného času, kde nemohu 2 hodiny tam a 2 hodiny zpět strávit v autobuse. :rolleyes:
Tímto si nestěžuju, byla to moje volba se odstěhovat tam kde bydlím.
 
Back
Top