• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Hudba do auta

Jazz at the Pawnshop zní moc pěkně, ale že by to byla nejlepší jazz skladba století bych určitě neřekl :)

Tak já taky ne, ale do auta mám tenhle typ, spíše rytmický a "jednodušší", rád... na co naráží i moreplavec, ten audio systém ani v podání Bose v šestce není zas tak extra, teď navíc jezdím už přes měsíc jen s CX-3, kde je základní audio, no a do toho hluky ze silnice a nutnost se soustředit na řízení.

Takže za mě do auta spíš rytmus a méně nástrojů, často poslouchám při řízení taky folk, soul, až k northern soulu, blues... občas rock, ale tam už mi u hutnějších věcí přijde, že to prostě není ono, takže i tam spíš něco nahnutého k popu nebo prostě méně komplexního - King Crimson nebo Pink Floydama to nezatěžuju, Radiohead (tam mi v autě sedí spíš "orchestrální" cover od Noordpool Orchestra), PJ Harvey nebo Muse mi tam taky moc nezní.

Jsou věci, co si radši poslechnu doma, ideál soustředěně z vinylu, nebo alespoň CD, a přinejhorším i to Spotify. (Teď teda bez vinylu... když začala dcera chodit, odstěhoval jsem gramofon a desky "na pár let" do beden, z obavy abych jednou nenašel přenosku zaraženou v basreflexovém výdechu na Bowersech :))

Druhé album, které jsem podle statistik poslouchal poslední dva týdny nejvíc, je Count Em 88 od Ahmad Jamal Trio...


Repro v Mazdě teprve zajíždím a pomalu ho rozehrávám, ale stále nemohu najít ideální nastavení, abych zvukem svou 6ku skutečně naplnil. Takže stále zkouším, hledám, co bude to pravé. Dneska jsem zvědav, ale podle dosavadní zkušenosti jí toto může sednout. Nějaký Prodigy fanda?

Před asi 22 lety... pak jsem nějak žánrově oddriftoval převážně k věcem od Ninja Tune a Warp Records a obecně k elektro-alternativě té doby... Cujo, Funki Porcini, Herbaliser, Aphex Twin, Boards of Canada, Squarepusher, Cinematic Orchestra, Bonobo... ale i třeba k raným Chemical Brothers :). Nicméně v autě mě ostřejší a často skoro jakákoliv syntetická hudba ruší, takže si to (teda s postupem let se mi to pročistilo na nízkých pár desítek alb) taky nechávám na domácí poslech.

Co tohle?

Nicméně ke zvuku: u post-2018 Šestky mi přišlo, že Bose hraje hůře, než u mojí bývalé 2017. Také jako kdyby mělo prostě ve frekvenčním spektru ne jen typické Bose vlny, ale přímo díry. Na 2017 už jsem věděl, co tomu sedne a co ne, a jak si u čeho poštelovat ekvalizér, na 2018 to asi zas bude pár měsíců hledání a zvykání si. Doporučuju zkusit taky vypnout Centrepoint a Audiopilot... U 2018+ mi přišlo, že věrněji, aspoň na place v autosalónu, hrála Šestka v Attractionu, právě protože si na nic nehrála. Za jízdy jsem ji nezkoušel, je možné že pak už by to bylo slabší...
 
Poslední úprava:
Nicméně ke zvuku: u post-2018 Šestky mi přišlo, že Bose hraje hůře, než u mojí bývalé 2017. Také jako kdyby mělo prostě ve frekvenčním spektru ne jen typické Bose vlny, ale přímo díry. Na 2017 už jsem věděl, co tomu sedne a co ne, a jak si u čeho poštelovat ekvalizér, na 2018 to asi zas bude pár měsíců hledání a zvykání si. Doporučuju zkusit taky vypnout Centrepoint a Audiopilot...
Jo, souhlas. Nemám moc srovnání, ale Bose v 2018+ hraje hůř, než audio v mém minulém Volvu. Ale zase to hraje o něco líp, než Bose v Insignii (která byla taky ve výběru). Předpokládám, že průběh frekvenční charakteristiky aspoň trochu ladili na prostor vevnitř (i když... kdoví), tak se nějaká vyrovnaná charakteristika čekat nedá, ale je to jen auto, tak nečekám výsledek jako doma. Nicméně je to Bose dost vybíravé - Phaeleh, Douglas Appling, NIN nebo třeba Youssou N'Dour (a další) jsou celkem ok, ale třeba Jack White (celé Lazaretto) nebo Kurt Vile mu moc nechutnají.
Souhlas s vypnutím CenterPointu - je to lepší, když se DSP nesnaží něco nasimulovat.
Zítra zkusím trio DiMeola/Clarke/Ponty a uvidím, jak si s tímto hudebním (a zvukovým) skvostem Bose poradí.
 
@lekarnicka, co znamena byt vylozene trancovej? Exploration of Space je hymna mych stredoskolskych let a do dnes mi beha mraz po zadech, kdyz to slysim. Ja proste musim tu hudbu citit a nic uz me nezajima ... ja nepotrebuju na dobre hudbe zadne podpurne prostredky pro absolutni dusevni relax :cool:. Ale musim to poradne citit ...celym telem! :cool:

Takze ano, ja jsem celozivotne trancovej. Tenkrat Cosmic Gate, Kai Tracid, Tiesto, Ferry Corsten, Armin van Buuren, Paul van Dyk ... Akorat pozdeji jsem presel spis na Psychedelic/Goa Trance a posledni dobou to smrncnu necim z toho Hardstyle nebo Hardcore sveta. Ale nakonec se nebranim nicemu, ma solidni spad ;).
 
@Ter Leeloo II Jen mě to zajímá jak to tady je hudebně vybalancované co se týče stylu hudby :) - spousta lidí Hardstyle nebo Trance odsuzuje ;)

Jinak to mám podobně jako ty, akorát já začal na Eurodance (to poslouchala moje mamka takže jsem na tom vyrostl) -> Trance -> Vocal Trance a občasně Hardstyle (protože jsem tancoval Melbourne Shuffle) ale to vydržím už jen chvilku a pak si musím pustit něco klidnějšího, takže to prokládám hudbou na klavír\operou


K Hardstyle, měl jsem oblíbenou sortu umělců, přišlo mi, že kolem milénia byl Hardstyle nejlepší na poslech
Tatanka, Headhunterz, D-Block S-te-fan, Frontliner,Noisecontrolers,Donkey Rollers
atd
No a protože Holandsko je daleko tak mi zbylo už jen se dívat na eventy od Q-Dance jako Qlimax a Defqone 1 - ty mám nejradši

K Trance: Chodím alespoň jednou ročně na Transmission, letos jsem neodolal a šel místo toho na ABGT 350

Každopádně jsem chtěl z někoho vytáhnout playlist na spotify nebo youtube protože se mi moje hudba občas oposlouchá ale to asi zná každý.
 
Fiha. Ja jsem se k Hardstyle dostal prave take kvuli Melbourne Shuffle. Ale to jen proto, ze jsem nekde zahledl video s tancem a uplne se mi to zalibilo (ten tanec), tak jsem se dival, dival a najednou jsem zjistil, ze je to docela prijemne i poslouchat. Ale nikdy jsem netancoval, to ne. Ikdyz nemuzu rict, ze me to nekdy nenapadlo. Ale ja k tomu nikdy nemel spravnou partu ... nakonec jsem i driv na hudebni akce chodil jen tak sam. Proste si to uzit, poslechnout. A dnes ... nevim, spolecnost by asi rekla, ze jsem na to uz stary. Ja si to teda nemyslim, na hudbu nebude clovek nikdy stary, akorat proste uz jsou priority jinde. Manzelka muj hudebni apetit nesdili, takze ja uz to resim tim autem ;). A na akce se mi nejak dnes uz nechce (prave samotnemu).

Jinak presne s playlisty mam problem. Ja teda zvladnu docela dlouho obehravat dokola to stejne, ale cas od casu je proste potreba pridat neco noveho, rozsirit si obzor. Ale vetsinou se mi nakonec nechce :D.
 
Díky Melbourne Shuffle objevila spousta lidí kouzlo Hardstyle - ten tanec se k té hudbě prostě hodí. Kdysi dávno dokonce mezi sebou bojoval Jumpstyle vs Hardstyle a to jen díky tomu, že SCOOTER vydal nějaký song o Jumpstyle a všichni z toho šílely, jenomže už málo kdo věděl, že Melbourne Shuffle tu byl dříve ale to sem nepatří.

Koukám, že nejsem jediný u koho "manželka" nebo "přítelkyně" nesdílí jeho hudební apetit. Ta moje nemůže vystát ani Trance ani Hardstyle. Ta je vyloženě na "POPÍK"

Pošleš mi SZ nebo sem tvůj playlist pokud to není tajné ? :)
 
Back
Top