• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Jaké používáte palivo? Dojezd, zkušenosti ...

Podľa návodu od Mazdy, bod 3-26 :

• POUŽÍVAJTE VÝHRADNE BEZOLOVNATÝ BENZÍN. Olovnatý benzín spôsobuje poškodenie katalyzátora a lambda sondy a vedie k poškodeniu systému riadenia emisií alebo k iným poruchám. • Použitie paliva E10 s 10 % etanolu v Európe je pre vaše vozidlo bezpečné. Môže dôjsť k poškodeniu vášho vozidla, pokiaľ množstvo etanolu prekročí túto odporúčanú hodnotu. • Nikdy nepridávajte žiadne aditíva do palivovej sústavy, mohol by sa poškodiť systém riadenia emisií. Podrobnosti získate v kvalifikovanej opravovni, odporúčame autorizovanú opravovňu vozidiel Mazda.

Takže VIF asi vôbec nepoužívať???
 
Nevím, ale tohle mě přijde jako hloupost trošku. Co se týče těch aditiv.
 
No ja dnes rano v sest hodin na benzince znejistel, kdyz jsem videl nove stitky. Ale rikal jsem si, ze jde jen o zmenu nazvu, at jsou vic cool i s obyc palivem :).
 
odstraní až 58 procent všech usazenin a sníží tvorbu nových až o 99 procent

tak určitě.... jen přemejšlím, z jakého prstu si marketéři Benziny ty dvě čísla vycucali :D nutno dodat, že paliva Benzina patří dlouhodobě k těm kvalinějším ....
 
Prostě jak do teď, VIF do nádrže a třeba to bude motoru chutnat. :D
 
To bude jen marketing.neco jak Agip dříve nebo Shell.benzin je na spodní hranici normy a teď to dorovnají a myslí si buhvi co nevyrobil.Vif tam budu dávat pořád,neublíží motoru,to spíš ta biosložka
 
cestou z Blavy jsem teď v pondělí tankoval v jakýchsi Koštěmrdech před Brnem a opět se potvrdila moje teze o kvalitě paliv... kupovat benzín (nedejbože naftu) na no name pumpách znamená minimálně nižší dojezd a mizerný výkon, u nafty mohou být následky fatální ..... Raději kvalitu za vyšší cenu (nemluvím o předražených pumpách na D1).
 
Koštěmrdech před Brnem

No no, ty pražáku. :D
Ale jinak souhlasím i když tady u nás v PV (Prostějově) je jedna benzinka, konkrétně jménem Prim a ta si myslím je docela slušná.
Jinak Benzina to prostě jistí.
 
S Bmw v dehetu jsem bral zásadně jen Benzinu, nebo Omv. Ve výsledku nej palivo u Nás a stejně jsem raději dával Vif. Jinak tu nevěřím ničemu, ani Shell, to je jen naceněná mrd*a....
Teď s mazdou se už tak hlídat nemusím, ale i tak beru jen na již zmíněných. Akorát musím ještě koupit vif....
Upřímně jsem rád, že dehet už nemám a nemusím tohle řešit. Na Bmw klubu jsem o tom načetl dost a stačilo...
 
Muzu jen napsat ze pokazde kdyz se delaly testy paliv(benzin) tak pokazde zvitezila Benzina,a kdyz se delaly testy 100 oktan tak jedina benzina mela pres 100 oktanu ... Takze zustanu verny :)
 
Cestou do Itálie před týdnem v sobotu jsem tankoval Super 95 na čerpačce u Mnichova Autobahnrastanlage Botschek, Markleitenweg 3 a rozhodně nedoporučuju! Poprvé s Mazdou se mi stalo, že po natankování auto jelo jako by mu chcíplo sto koní. Sotva jsem se s tím vyškrábal na Brenner. Dneska po dotankování půlky nádrže cestou zpátky na OMV v Seefeldu auto zase začalo jet normálně .... Paradoxně spotřeba s tím sajrajtem byla 6,92, což je skoro můj rekord. Ale připadal jsem si jak ve Fobii SDI.....
 
hezkej PR článek. Na druhou stranu paliva Benzina považuju za kvalitní, takže s nimi nelze udělat chybu (pokud to netankuješ někde v Koštěmrdech, kde není výtoč... )
 
hmm no nevim jestli tomu věřit, je fakt že PR jak hovado, ale zase něco na tom bejt může. já jsme si zvyknul při výměně oleje, tam lejt ty proplachovače/čističe včetně paliváku. dělá to pár korun navíc
 
Mě naštvali s tou změnou barevnýho schema na billboardu s cenama :D
Modrá byla vždycky Verva100, což teď udělali diesela a musim se naučit koukat po řádku s bílou barvou :D
 
Ahoj, ide nejakým spôsobom skalibrovať palubný počítač aby počítal reálnejší dojazd a nie haus numerá? Pri udávanom dojazde 0km som ešte najazdil cez 70km a bola tam ešte nejaká rezerva. Alebo je to vlastnosť, s ktorou sa budem musieť naučiť pracovať?
 
Back
Top