• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Koupě nové 5

romin

rodinný člen KLANu
692
Kolega má zájem o koupi pětky. Můžete doporučit a poradit jakou motorizaci a na co si dát pozor atd. Cena do 150000 Kč.
 
Tak tam velký výběr není, 1.8 slabá, 1.6 MZ-CD s chipem by šla, 2.0 DISI je nej.
 
Potřebuju pořídit "nové" auto pro rodinu.
Standartní auto pro 2 dospělé a 3 děti (3/6/11) už moc komfortní není :)
Takže jsem uvažoval o nějakém 7-mi místném. Původně teda Peugeot 5008...ale i M5 po faceliftu vypadá celkem zajímavě.
Jsou nějaké obecné rady čemu se vyhnout nebo na co dát pozor?
Když jsem se díval tak se i něco dá sehnat do 200 000.
Třeba tahle?

https://www.sauto.cz/osobni/detail/mazda/5/18869781?goFrom=list

nebo radši benzín?

 
Oba motory jsou OK, záleží na jízdním profilu. U tohoto 1.6 Y6 snad jen EGR občas vyčistit a informovat se, jak je na tom DPF (ale to u 5008 taky), protože tady je nádržka na Eolys a DPF se postupně zanáší.
 
Ja bych radsi ten benzin. Tohle auto je velke jako krava, a nevim jestli je pro nej 1.6 diesel 85kW dostatecna motorizace...
 
Žena má k dispozici C4 Grand Picasso 1,6 HDI a ten motor s tím cvičí dostatečně, toho bych se nebál. Raději bych pohlídal výměny provozních kapalin a zjistil si stav filtru pevných částic.
 
Poslední úprava:
jj diesla mam tak nejak tusim. I kdyz treba v P407 co mame taky doma je to skoro bezudrzbove. Akorat se musi davat pozor na aditivum.
A chip to je dobry napad :)
 
Ahoj,
aktuálně mám Mazdu 5 rv. 2005 2.0, ale zvažuji prodej a koupi nověješí (3. generace). Už sem si našel že ideálně zase 2L, ale chtěl bych se zeptat na co si u novějších dát pozor při koupi? Nemyslim obecný rady který platí pro každý ojety auto, ale nějaká specifika týkající se přímo Mazdy 5. A taky jestli se Mazdě podařilo vyřešit problém, kterým trpěla 1. generace a to že nad cca 80km/h je uvnitř poměrně hluk (pocit netěsnících dveří).
 
Neviem, co je 3 generacia, ale mame 2013 a na dialnici je tichsia Ako model 2006, to som Mal pocit ze fucalo cez zadne dvere...
 
Jak sem sháněl informace, tak sem někde narazil na článek kde Mazdu 5 vyráběnou od roku 2011 uváděli jako 3. generaci, hádám že pak Premacy je jako 1. generace. Ano ten pocit že fouká skrz dveře je jediný co nám na ní vadí.
 
Ano, Mazda Premacy (CP) by se dala považovat jako první generace Mazdy 5, ale tak se to bralo v japonsku kde totiž další generace nebyly pojmenovaný jako Mazda 5, ale pořád Mazda Premacy snad až do úplnýho konce.
V evropě byla prostě Premaci (CP), pak první Mazda 5 (CR) a druhá/poslední Mazda 5 (CW)

@tucnic Jen tak pro info. Víš za kolik by jsi tu svojí prodával ?
 
@tucnic A to je 2.0 benzín bebo diesel ?
Pořád přemýšlím nad takovýmhle povozem, protože potřebuju něco na převoz většího materiálu.
 
Ahoj.Zvažuji koupi M5 2.0 DISI. Cca do 300000,- Na co si dat pozor a je tento motor dostatecne pruzny na takove auto? Doposud jsem mel vzdy naftak,ale chtel bych zkusit benzin bez turba a jinych serepeticek.Diky za info.
 
Back
Top