• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda 3 (BM) - obecně

V roce 2017, kdy jsem si koupil trojku Apple Car/Android Auto nebylo. Když se pak v infotainmentu Apple Car zpřístupnilo, tak jsem si nechal instalovat nový modul co je právě v té opěrce.Bez nového modulu AC/AA nešlo. Bylo to z důvodu, že právě původní USB porty nedokázali telefon nabíjet a ani udržovat, aby se aspoň nevybíjel. Teď mám iPhone 15 PRO, připojen je USB-A -USB-C kabelem a v pohodě se telefon dobíjí i při použití apple navigace a hudby z telefonu. Tak jestli nebyla chyba v tom kabelu. V práci máme nakoupeny nějaké super levné USB-A - USB-C kabely, Samsung to v pohodě nabije, iPhone ani nedetekuje, že se nějaký kabel zapojil.
No u mě to je o tom, že usb-a mi v Mazdě očividně ani carplay nejspíš nepodporuje (nejsem si jistý, jestli to je bug nebo feature v tom modulu). Zkusil jsem hromady kabelů samozřejmě včetně originálních a dražších a pouze nabíjí. Takže jediná možnost byla přes to usb-c a to mi s IP15 jen nabíjí telefon a carplay nic, všechny telefony s lightningem fungovaly, takže to bude očividně asi nějaká nekompatibilita (zajímavé, že přes redukci lightning -> usb-c to většinou alespoň na vteřinu naskočilo), která se vyřeší buď časem v ios nebo v softwaru Mazdy pokud ještě nějaký bude. Jinak to usb-c mi telefon nabíjí v podstatě stejně rychle jako přes origo 20W adaptér.
 
Předem se omlouvám, jestli kladu otázky, který jsou tady zodpovězený, ale nenašel jsem to:
1. Jde chcípnout auto bez deaktivace infotainmentu? Samozřejmě typicky nejhorší případ je když volám.
2. Jde někde nastavit, aby bylo preferovaným typem rádia DAB před FM?
Díky moc.
1. mám pocit že pouze u automata, když chcípneš auto a na voliči máš N
 
Furt se nemůžu rozhodnout, do jaké té AA "krabičky" jít? Určite s USB-C, ale teď jestli do kabelové, nebo bezdrátové verze? když jsem dělal barák, všichni říkali "kabel je kabel". Funguje ten bezdrát zárovň i na kabel?
Možná jsem se ztratil, ale za mě bezdrát je nadstavba nad drátem. Tedy bezdrát je jen možnost navíc.
Originál instalace CX-5 (KF) 2023 má výstup na wired použití (USB-C) a wireless jsem jen zaškrtnul v infotainmentu (a povolil na SMG) a jedu tak.
Moje testy s externí krabičkou v M6 (GL) 2019, která bezdrát neměla nativně, je jiná kapitola, ale na to se asi neptáš, anebo řekni (?)
 
Neznám nikoho, komu by Samsung řady S ideálně nabijel i za použití AA. Má to úroveň leda tak udržení baterie či pár procent do plusu při jízdě více jak hodinu.
Ale spíše pouhé udržování baterie na současném stavu.
Právě proto může být zajímavá alternativa ten inovovaný kit s výstupem USB C.
Ale dávat znovu další 2 tisíce a ten starý nikdo asi nekoupí.

Samsung S22 256GB Tapatalk
Je fakt, že Android nemám, ale dnes jsem schválně testnul svuj iPhone 15 PRO na kabelu USB-A ( v mazdě) - USB-C ( v iphone). Cesta z práce, start v 14:38 stav baterie 46%. Příjezd v 15:04 stav baterie 63%. Po celou dobu zapnutá navigace Apple Mapy a hrála hudba z Apple Music. Nemám ji uloženou v telefonu, takže stream přes LTE. Za mě dobrý. Že by fakt měl Android Auto takový problém s nabíjením?
 
Možná jsem se ztratil, ale za mě bezdrát je nadstavba nad drátem. Tedy bezdrát je jen možnost navíc.
Originál instalace CX-5 (KF) 2023 má výstup na wired použití (USB-C) a wireless jsem jen zaškrtnul v infotainmentu (a povolil na SMG) a jedu tak.
Moje testy s externí krabičkou v M6 (GL) 2019, která bezdrát neměla nativně, je jiná kapitola, ale na to se asi neptáš, anebo řekni (?)
Dotaz byl k tomuto ;)

Screenshot_20240312_062109.jpg
 
No někde jsem četl že právě Samsung řady S dost papají a horko těžko se dobíjí v autě. Respektive dost pomalu a obzvlášť když je spuštěno AA. Schválně dnes zkusím znovu.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Hmmmm, nemám přímou zkušenost, nevím, odkud obrázky pochází.... a u Číňana se na obecnou logiku raději odvolávat nebudu také :)

No někde jsem četl že právě Samsung řady S dost papají a horko těžko se dobíjí v autě. Respektive dost pomalu a obzvlášť když je spuštěno AA. Schválně dnes zkusím znovu.

Samsung S22 256GB Tapatalk
MX-30 s AA (drát) nabíjí S21/S23 na pohodu, resp. M6 (GL) mě tím šudláním tenkrát rozzlobila o to více...

Je fakt, že Android nemám, ale dnes jsem schválně testnul svuj iPhone 15 PRO na kabelu USB-A ( v mazdě) - USB-C ( v iphone). Cesta z práce, start v 14:38 stav baterie 46%. Příjezd v 15:04 stav baterie 63%. Po celou dobu zapnutá navigace Apple Mapy a hrála hudba z Apple Music. Nemám ji uloženou v telefonu, takže stream přes LTE. Za mě dobrý. Že by fakt měl Android Auto takový problém s nabíjením?
MX-30 s AA (drát USB-A na USB-C pro S23+). Cesta 39 minut, start 66%, konec 83% a jel GoogleMaps plus polovinu cesty cca jsem protelefonoval.
Ta podoba až bolí, ale rozdíl ve žravosti tam je :cool:
 
Já souhlasím a potvrzuji stejné chování jako @Zeggjk a @mabu. IPhone13 Pro - Když jsem včera jel z práce, baterie měla 18-20% tak po cca 30minutách jízdy jsem byl někde za 50-55%. AppleCar, Podcasty, Mapa vše taháno skrze mobilní data. Kabel klasický Iphoňácky = USB A (2.0) -> Lightning.
 
Já tedy jel pouze s připojeným dobíjením pro test bez AA a nabijelo to rychle. Respektive u 51% psal 53min do úplného nabití. Zkusím znovu při zapnutém AA.
Možná tehdy jen chyba v Matrixu

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Ahoj, pokud to tady už bylo tak se omlouvám, ale náhoudou nevíte zda sedí grill ze sedanu na hatchback pro 2014 verzi.
Děkuji
 
Poradí někdo jaké rozměry potřebuji u ventilku na originální kola. Píše se všude délka a průměr toho otvoru. Nebude někdo vědět? Chci vyměnit ty hnusné gumové obyčejné když už mám vyzuto.
Ani nevím jak se to sundava či nasazuje 789060e85ffa6749a91b5b806a21b5ac.jpgda9ce552ccb536e788e5af02e2d2addf.jpg

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Poradí někdo jaké rozměry potřebuji u ventilku na originální kola. Píše se všude délka a průměr toho otvoru. Nebude někdo vědět? Chci vyměnit ty hnusné gumové obyčejné když už mám vyzuto.
Ani nevím jak se to sundava či nasazuje Zobrazit přílohu 50513Zobrazit přílohu 50514

Samsung S22 256GB Tapatalk
Zevnitř disku ten ventilek odřízni nožem nebo ho chytni do kleští a protáhni ven.

Kovový ventilek se utahuje klíčem zvenku.
 
Poradí někdo jaké rozměry potřebuji u ventilku na originální kola. Píše se všude délka a průměr toho otvoru. Nebude někdo vědět? Chci vyměnit ty hnusné gumové obyčejné když už mám vyzuto.
Ani nevím jak se to sundava či nasazuje Zobrazit přílohu 50513Zobrazit přílohu 50514

Samsung S22 256GB Tapatalk

Daj to robiť do pneuservisu, s tým by som sa nesral kord keď nemáme rezervu. Nahadzvať nové pneu a vyvažovať to ti budú aj tak robiť v sevise.
 
Ok ale co to má společného s rezervou? Mají ty kovové ventilky nějaký vliv při defectu horší než ty gumové? Ptám se.. Nevím.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Stále tě nechápu. Však koupím 4ks ventilku a na pneuservise je nechám před nazutim vyměnit za ty gumové. Dává to smysl?

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Hoši. Já vám nerozumím. A v čem je to jiné když si přímo vedle mé práce v Escape koupim ventilky v barvě kol Titanium Grey?
Já vůbec netuším čím jsou vybaveny pneuservisy..

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Kámoš mě právě od nich odradil. Důvod teď netuším ale prý už nikdy více.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Back
Top