• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda 3 (BM) - obecně

Jenže ty zřejmě vlastnis novější verzi BP a ta v posledních verzích už měla USB C. Tady řešíme téma BM a BN.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
No jasně. Tam se to dá chápat. Ale já řeším původní USB A.
USB C má výkon 100W kdežto USB A sotva 2.5W ale stejně mi to připadá až strašně pomalé.

Samsung S22 256GB Tapatalk
V M3/BN 2016 a bohužel i v M6/GL 2019 to bylo dtto. Samsung S21 či pak S23+ to přes USB-A jenom škádlilo, o dobití nemohla být řeč, zejména, když na pozadí jelo AA, GoogleMaps atd.
 
A kde tedy vzal USB C?
Žádný BN jej nemá.
USB C má až BP od 2022... Myslím.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Pardon, tak mám asi BL (podle techničáku), ale vin dekodér co tu má shr3k mi píše BN, takže jsem zmaten 😁
Nedávno jsem intenzivně sháněl "neoriginální" disky a mraky výrobců v ABE/TUV BM a BN uvádějí jako "BL s podskupinou MZBM/MZBN".
 
U BM se do techničáku psal předešlý model BL hlavně kvůli homologaci chladiva klimakompresoru - použával se ještě starý neekologický typ R134a
Vždy je hlavní co říká VINko auta: jmzBM...., 3mzBM...., 3mzBN.... (to samý platí i pro Mazdu 6 GJ/GL)
 
Aha. Já už objevil ten retro fit kit že má po modifikaci fakt USB C. Hergot, že bych jej vyměnil? To je jako o dost lepší..
 
Aha. Já už objevil ten retro fit kit že má po modifikaci fakt USB C. Hergot, že bych jej vyměnil? To je jako o dost lepší..
IMG_0603.jpeg
Jen teda iphone 15 pro to nějak neumí vzít, tak jsem musel na Ali koupit bezdrátový Carplay a ten mimochodem jde jen přes to usb-c.
 
Poslední úprava moderátorem:
A teď je otázka kolik je výstupní proud toho USB C? Jestli není něco co to převádí z vozidla tak se to moc lišit nemůže. Buď změřit kolik to dává a na to stačí apka do telefonu nebo kolik ukáže dobu do nabití téměř vybity telefon. Dobré uvést pač pak by mělo třeba smysl tenhle retro kit vyměnit za ten co má ještě USB A.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
A teď je otázka kolik je výstupní proud toho USB C? Jestli není něco co to převádí z vozidla tak se to moc lišit nemůže. Buď změřit kolik to dává a na to stačí apka do telefonu nebo kolik ukáže dobu do nabití téměř vybity telefon. Dobré uvést pač pak by mělo třeba smysl tenhle retro kit vyměnit za ten co má ještě USB A.

Samsung S22 256GB Tapatalk
Pokud seženu nějakou appku na iphone, tak můžu testnout. Ale rychlost nabíjení mě (příjemně) překvapila. Byť to byl iphone 12 mini s tragicky malou kapacitou baterie 😁
 
A teď je otázka kolik je výstupní proud toho USB C? Jestli není něco co to převádí z vozidla tak se to moc lišit nemůže. Buď změřit kolik to dává a na to stačí apka do telefonu nebo kolik ukáže dobu do nabití téměř vybity telefon. Dobré uvést pač pak by mělo třeba smysl tenhle retro kit vyměnit za ten co má ještě USB A.

Samsung S22 256GB Tapatalk
Tohle uvádí číňan....

Screenshot_20240312_062109.jpg Screenshot_20240312_061748_com.brave.browser_edit_311500141736322.jpg
 
Předem se omlouvám, jestli kladu otázky, který jsou tady zodpovězený, ale nenašel jsem to:
1. Jde chcípnout auto bez deaktivace infotainmentu? Samozřejmě typicky nejhorší případ je když volám.
2. Jde někde nastavit, aby bylo preferovaným typem rádia DAB před FM?
Díky moc.
 
1 myslím ze ne
2 v seznamu zdrojů je dab a nebo Fm a samozřejmě další
Ale u nás myslím ostravsko dabko hraje desne. Nebo spis nehraje. A dlouho mi trvalo než se tam ukázaly i jine stanice než česky rozhlas
 
Zobrazit přílohu 50434
Jen teda iphone 15 pro to nějak neumí vzít, tak jsem musel na Ali koupit bezdrátový Carplay a ten mimochodem jde jen přes to usb-c.
V roce 2017, kdy jsem si koupil trojku Apple Car/Android Auto nebylo. Když se pak v infotainmentu Apple Car zpřístupnilo, tak jsem si nechal instalovat nový modul co je právě v té opěrce.Bez nového modulu AC/AA nešlo. Bylo to z důvodu, že právě původní USB porty nedokázali telefon nabíjet a ani udržovat, aby se aspoň nevybíjel. Teď mám iPhone 15 PRO, připojen je USB-A -USB-C kabelem a v pohodě se telefon dobíjí i při použití apple navigace a hudby z telefonu. Tak jestli nebyla chyba v tom kabelu. V práci máme nakoupeny nějaké super levné USB-A - USB-C kabely, Samsung to v pohodě nabije, iPhone ani nedetekuje, že se nějaký kabel zapojil.
 
@Mantaman461 Dík za snahu, ale moc jsi mi nepomohl :) Co je v seznamu zdrojů vím. Ale o to mi nejde - jde mi o to, jak nastavit, aby v případě, že se nespáruje telefon nezačalo hrát FM, ale DAB.
 
V roce 2017, kdy jsem si koupil trojku Apple Car/Android Auto nebylo. Když se pak v infotainmentu Apple Car zpřístupnilo, tak jsem si nechal instalovat nový modul co je právě v té opěrce.Bez nového modulu AC/AA nešlo. Bylo to z důvodu, že právě původní USB porty nedokázali telefon nabíjet a ani udržovat, aby se aspoň nevybíjel. Teď mám iPhone 15 PRO, připojen je USB-A -USB-C kabelem a v pohodě se telefon dobíjí i při použití apple navigace a hudby z telefonu. Tak jestli nebyla chyba v tom kabelu. V práci máme nakoupeny nějaké super levné USB-A - USB-C kabely, Samsung to v pohodě nabije, iPhone ani nedetekuje, že se nějaký kabel zapojil.
Neznám nikoho, komu by Samsung řady S ideálně nabijel i za použití AA. Má to úroveň leda tak udržení baterie či pár procent do plusu při jízdě více jak hodinu.
Ale spíše pouhé udržování baterie na současném stavu.
Právě proto může být zajímavá alternativa ten inovovaný kit s výstupem USB C.
Ale dávat znovu další 2 tisíce a ten starý nikdo asi nekoupí.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Já neznám nikoho, kdo by měl Samsung :joy:

Furt se nemůžu rozhodnout, do jaké té AA "krabičky" jít? Určite s USB-C, ale teď jestli do kabelové, nebo bezdrátové verze? když jsem dělal barák, všichni říkali "kabel je kabel". Funguje ten bezdrát zárovň i na kabel?
 
Back
Top