• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Mazda 6 GH - tapecírung a pár dotazů

fakqcze

člen KLANu
41
Ahoj,

UŽ 1 den vlastním Mazdu 6, 2008, 2.5i. a mám pár otázek..

1) Mám specifikaci GT ( kůže,naví, šíbr, bose.. ) a mám 18' originál Mazda kola..Nevíte proč neni v DE ani v CZ techničáku zapsán tento rozměr a je pouze 17'?
2) Nevíte kde se dá za pár korun sehnat ta vrchní část, přidělaná na kapote zevnitř? tapecírung
3) Dá se nějak po domácku do verze 2008 před FL dodělat audio přes Bluetooth?
4) Nějaký dobrý a levný servis okolo Ústí n./L. od Mazdy?
5) Pokud půjdu do neautorizovaného servisu, jsou schopni zásahy zadat do e. serv. knížky? Budou schopni resetovat servisní interval?
6) Vzhledem ktomu že mám origo navigavi, dá se nějak přepnout z navigace například na rádio popřípdě jiný přehled?

Díky
 
Ahoj,

Díky.
Chci se zeptat ohledně těch kol. Mám verzi GT , která měla od základu 18" kola origo Mazda. ( Pneu mám 225/45R18 95W - Ventus Prime ). Absolutně nechápu proč bych měl SCC platit 1420,- Kč za potvrzení pro úřad když to má být základ... Kde se stala chyba? Díky
 
K bodu 6. - seznam rádií by měl být přístupný po zmáčknutí otočného ovladače v pravém horním rohu, označeném jako tune audio. Pokud nefunguje, je tam nějaká chyba... ;)
 
@fakqcze
1) Bude to nějaká chyba úředního šimla. Taky jsem u Mazdy nepochopil proč se zápis kol dělá přes externí firmu, s Nissanem jsem to řešil u dvou aut - napsal jsem mail s VIN kódem a za pár dní mi poslali PDF do mailu a pak to přišlo i poštou - vše úplně zdarma. Bohužel Mazda to má takhle nepříjemně řešený, ale furt lepší než vůbec.
3) Nejjednodušší a nejfunkčnější tj i s ovládáním na volantu a s textem na středovým infopanelu je koupit rádio Eonon 9198B ... ona tě stejně original navigace začne za chvíli pěkně štvát - neaktuálnost map, pomalý ovládání/reakce atd
6) těžko říct, ale info o ovládání rádia máš na infopanelu, takže možná ne, ale opět to vyřeším předchozí radou ;)

P.S. šíbr závidím ;)
 
Ahoj,

Mám další dotaz.. na FB jsem četl radu ped koupí a to že se má zkontrolovat nějaká kapalina v tlumičích popřípadě doplnit..O co se jedná?

Díky
 
Není to kapalina v tlumičích ale mazivo v horním uložení. A nemá se kontrolovat, jen v případě dutych ran na nerovnostech se má mazivo doplnit ;)
 
Díky, jde mi o to že už 2 mi při zatočení do prava něco rupne u levého kola a byla to docela rána.. Jako kdyby přeskočil nějaký kloub nebo se vytrhl tlumič.. Může to být ono? Najeto mám cca 160kkm a tlumie asi sériové..

Další věc, všichni chváli podvozek na Mazdě, ale ještě jsem nezažil že při průjezdu zatáčkou z kopce ( rychlost cca 50-60km/h ) na nerovnostech tak strašně auto odskakovalo. Je to jako kdyby celé auto poskočilo do boku o pár cm..
 
Back
Top