• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda 6 (GJ/GL) - obecně

Za me po 81k km a 2.75 letech bila take v pohode, ale je treba to (nechat) cistit. Me auto je pouze o 2 mesice mladsi, jak muj syn, takze vcetne toho detskeho zapojeni pri znecistovani :D (ale zase moc casto tam nejezdi). Rozhodne u me ta kuze nabira barvu z mych cernych a modrych dzin, ale cistit to lze. Ja teda to vzdycky nechal u nekoho udelat, nepoustel jsem se sam.

Spis je po tech "letech" videt na ridicove sedacce borteni leve strany vedeni sedaku nez nejaka spina/starnuti.

BTW. Matej Veprek se podivoval, ze pry Mazda nedela ty kozene potahy parfemovane.
 
Na kolik vyjde nechat dodelat parkovaci zadni kameru? Jit by to melo ne?
 
Cisteni kuze za 4,500, ktere bude potreba mozna 2x za rok, pro manzelku nebude nejlepsi argument pro volbu bile kuze :D Pritom se mi tak libi :)

Koupis si tu sadu od Colourlock a vycistis si to sam, nic na tom neni, jen to chce mit na to cas:)
 
Cisteni kuze za 4,500, ktere bude potreba mozna 2x za rok, pro manzelku nebude nejlepsi argument pro volbu bile kuze :D Pritom se mi tak libi :)

To je snad trochu přehnané. Já mám auto 15 měsíců, najeto 31K km a kůži jsem ještě nečistil. Jen ji občas utřu navlhčenou utěrkou na kůži. Pouze dvakrát jsem musel lehce přitlačit na sedačce řidiče a u madla dveří, kde se kůže lehce ušpinila. Na všechno mi stačila ta jedna utěrka a čistá voda. Sedačky vypadají jako nové.

Určitě je to ale o přístupu k autu. Já jsem od nátury tak trochu puntičkář a o každé auto se starám. Jsem celý den v kanceláři nebo na cestách, takže péči o auto beru jako jistou formu relaxu. Současně v autě nevozím žádný velký bordel, nesedám si tam v montérkách apod. Proto nemám nejmenší problém s čistotou interiéru, přestože je v bílé kůži. Máme doma i bílou koženou sedačku a i po letech je jako nová. Vůbec se toho neboj. Dnešní materiály jsou neskutečně odolné a snadno se čistí.
 
Souhlasím s @Krabat-em. Vesměs mám pouze 3 místa, kde je nutné občas vlhkou utěrkou setřít a to je bok sedáku řidiče (hlavně když používám džíny), madlo dveří kde mám občas levý loket a otvírací box kde mám občas pravý loket (25k km, 10 měsíců)...
 
Možná bych ale jeden problém zmínil. Nepodařilo se mi vyčistit bílou nit, kterou je kůže prošitá. Je to patrné právě u madla dveří. Prošití kůže je tam v rozmezí asi 8-10 cm tmavší než jinde. Zatím nevím, čím to vyčistit. Četl jsem doporučení na prací prášek, tak to někdy zkusím.
 
Čištění vodou?
I kdyby nebyla špinavá, měla by se impregnovat přípravky k tom určenými.
Jde hlavně o to aby byla kůže stále vláčná a časem nepraskala.
 
Čištění vodou?
I kdyby nebyla špinavá, měla by se impregnovat přípravky k tom určenými.
Jde hlavně o to aby byla kůže stále vláčná a časem nepraskala.

I u bílé sedačky v obýváku máme v návodu stejné doporučení - občas utřít vlhkým hadrem, aby kůže natáhla vlhkost. Podle výrobce to stačí. Nikdy jsem sedačku ničím neimpregnoval a pořád vypadá perfektně. Není kůže jako kůže. Ty moderní už nejsou tak háklivé. Tím ale netvrdím, že impregnace je špatná. Jen jsem to nikdy nedělal, protože jakmile to jednou natřu nějakým sajrajtem, vůně nového auta bude pryč. Auto mi doteď voní novotou a to mám rád. :)
 
I u bílé sedačky v obýváku máme v návodu stejné doporučení - občas utřít vlhkým hadrem, aby kůže natáhla vlhkost. Podle výrobce to stačí. Nikdy jsem sedačku ničím neimpregnoval a pořád vypadá perfektně. Není kůže jako kůže. Ty moderní už nejsou tak háklivé. Tím ale netvrdím, že impregnace je špatná. Jen jsem to nikdy nedělal, protože jakmile to jednou natřu nějakým sajrajtem, vůně nového auta bude pryč. Auto mi doteď voní novotou a to mám rád. :)

Kdyz kuzi nebudes impregnovat tak bude za par let znicena, mas nove auto, nova kuze v prvnich 3 letech nepotrebuje zadnou silenou impregnaci.
Kdyz budes kuzi cistit a impregnovat pripavkem do toho urcenych tak ti urcite nicim smrdet nebude, kvalitni prostredky ba naopak vrati kuzi svou naturalni vuni ;)
 
Back
Top