• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda 6 (GJ/GL) - obecně

Nějaké doporučení na impregnaci mám už z minulosti, takže časem možná něco zkusím. Výhodu mám taky v tom, že moje auto je garážované. A i když jsem v práci, stojí ve stínu. Když jsem někde v zahraničí, parkuji v krytých garážích. V podstatě mimo jízdy nepozná slunce. :D To je taky výhoda, protože na sedačky nesvítí přímé sluneční světlo, nezahřívají se a jejich životnost se tak zásadně prodlouží.

Mimochodem, ten prací prášek docela zafungoval. Sebral jsem manželce gel na bílé prádlo a podařilo se mi vyčistit i to prošití bílou nití.
 
Nějaké doporučení na impregnaci mám už z minulosti, takže časem možná něco zkusím. Výhodu mám taky v tom, že moje auto je garážované. A i když jsem v práci, stojí ve stínu. Když jsem někde v zahraničí, parkuji v krytých garážích. V podstatě mimo jízdy nepozná slunce. :D To je taky výhoda, protože na sedačky nesvítí přímé sluneční světlo, nezahřívají se a jejich životnost se tak zásadně prodlouží.

Mimochodem, ten prací prášek docela zafungoval. Sebral jsem manželce gel na bílé prádlo a podařilo se mi vyčistit i to prošití bílou nití.

S tim praskem opatrne, hodne to tu kuzi vysousi ;)
 
Dneska mi prisel dopis na svolavacku ohledne ESS a SCR, ze to chce nejaky software update, uz to mate za sebou? Auto mam od vcera na par dni v servisu tak snad i to udelaji :)
 
Tak jsem dnes byl v servisu a o pár hodin později jsem na mazdě udělal první zářez :D
IMG_20180614_201205.jpg
Auto nebylo zabrzene a manzelka otevrela dvere proti sloupu, kdyz auto pomalu jelo dozadu. Nastesti je ohnuta a poskrabana jen ta leskla plastova lista. Plech je nedotceny a dvere nejsou pohnute.

Nemate pls nekdo tuseni kolik takova vymena plastu muze stat a jestli by to mohli mit treba na sklade?
 
Ahoj, řešil už někdo výměnu vačky u GJ (kombi 2,2 2013) jinde než v Mazdě?
Jaké jsou zkušenosti.. zkoušel jsem vyhledávání a nic moc. Aktuálně mě to čeká..
Díky
 
Jakto ze tam nemam ten "spunt" tak jak na fotce v cervenem krouzku, sem si rikal proc je na druhe srane ta dira kdyz do ni nic nezapada a ted jsem si vsiml ze jine sestky ten "spunt"maji....

upload_2018-6-22_18-0-48.png
 
Ahoj. Zkoušel jsem to tady dohledat, ale nikde jsem to ohledně navigace na forech nenašel. Když koupím kartu s mapami z ebaye do 6tky, tak mám i možnost třech roků aktualizací. Co se ale stane s aktualizacemi, kdyz uplynou tři roky a já eventuálně koupím další novou kartu z ebaye s mapami? Další aktualizace už předpokládám nebudou, ledaže si je ofiko zaplatím přímo u Mazdy?
 
Aktualizace v Mazda Toolboxu jsou myslím vázané na VIN auta, takže koupí nové karty nezačnou fungovat na další tři roky. Řešením je doplatit si další roky u Mazdy. (Pokud někdo např. neumí zkopírovat aktualizované podklady z karty na kartu.)
 
Aktualizace v Mazda Toolboxu jsou myslím vázané na VIN auta, takže koupí nové karty nezačnou fungovat na další tři roky. Řešením je doplatit si další roky u Mazdy. (Pokud někdo např. neumí zkopírovat aktualizované podklady z karty na kartu.)

Jj, to potvrzuje to, co jsem si myslel. Pak jedině čas od času koupit kartu na ebay a tím si to zaktualizovat...
 
Me se teda moc nezda, ze by ta koupena karta byla rovnou aktualizovana.

Ja to myslel tak, ze po tech trech letech to bude chtit hledat kartu s co nejnovejsimi podklady. Protoze aktualizace neprobehne ani na zacatku po koupi takove karty. To ano. A to se podle me dle popisu snad da. Protoze ebay prodejce tam pise verzi, napr. BJM7 66 EZ1K. Takze podle toho posledniho pismena vzit co nejnovejsi mapu... Ted u noveho auta je to samozrejme jedno a provede se aktualizace a tri roky bude klid.
 
Nevíte někdo, kdy zapíná druhé turbo u 2.2D? Vím, že to první je někdo u 2000 otáček.
 
Nemáte někdo zkušenost se skřípáním středového tunelu? Přijde mi, že se tam tře kůže o kůži, nevíte jak se toho nějak snad zbavit? Když jakoby posunu to víko dozadu, tak to nedělá.
Odtud jde skřípání:
upload_2018-7-1_20-31-49.png
 
Back
Top