• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda CX-3 - obecně

múžu do cx-3 110kw awd v klidu a s čistým svědomím tankovat benzin vervu 100?

Zcela určitě. Elektronika to rozpozná , spotřeba je lepší spíše pocitově , ale důležitější je to , že 100 benzin obsahuje látky, které odpuzují vodu z palivového systému.
 
Já tu svou potvoru krmím jen vervou (případně jiným 98+ octanovým benzínem, když není verva po ruce).
 
Dnes se mě stala taková nemilá věc. Při couvání jsem si nevšiml, že mám blízko přední části takoý debilní rantl a škrknul jsem o to autem. Bylo to večer, tak sem to koumal jen pod světlem a vypadá to dost blbě. Černá část nárazníku je škrábnutá docela fest a taky to chytlo trošku přední masku kousek od mlhovek. Jsem z toho docela špatný a strašně mě to sere. Tak přemýšlím, že bych to po zimě nechal vyměnit (přes zimu to nějak vydržím). A zajímalo by mě, jestli někdo netušíte kolik by mohla stát výměna. Předpokládám, že to bude asi darda, ale ono to rozleštit nijak nepůjde (už jsem zkoušel) a vypadá to fakt hrozně a jak jsem psal, jsem z toho celý špatný :(.

Tady fotka. Foceno večer mobilem,takže nic moc,ale vidět to jde :(.

jebanec.jpg
 
Poslední úprava:
Ahoj, můžu mít na mazdičce tyhle pzimní pneu?
Falken HS 449 215/45 R18 93V XL? nemám jeste technicak ponevadz na ni porad cekam, díky za rady
 
Ahoj, můžu mít na mazdičce tyhle pzimní pneu?
Falken HS 449 215/45 R18 93V XL? nemám jeste technicak ponevadz na ni porad cekam, díky za rady

Podle manuálu pouze tyto:
215/60 R16 95Q,95S,95T,95H,95V
215/50 R18 92Q,92V,92S,92T,92V
 
Pro nevrlacek: Opravdu je problem s jiným rozměrem. Já chtěl zimní rozměru 205/60 R16 a v Mazdě mě vypoklonkovali
že neexistuje. Ani typový list nechtěli vystavit. Jsou jen ty dva rozměry a přes to"nejede vlak".
Můžeš to risknout , provozně
by to nemělo vadit. Ale něco se stane a pojišťovna i policie jde po tom zda tam je to co má být a pokud to tam není
tak je "průser" jak mraky.....
 
Tak Mazda ma vozidlo schvalene pouze pro tyto dva rozmery. Takze od Mazdy jako takove nic vic necekejte. Avsak jine rozmery disku/pneumatik muzou mit schvalene vyrobci prave rafku. Takze jedine od nich lze ziskat typovy list a nechat si potom zapsat do Osvedceni o registraci vozidla.

Ostatne je tu na to dedikovane tema: Legální rozměr pneu v TP - zápis, možnosti
 
Ahoj, chci se zeptat, dnes mi jeden typek řekl že když si nechám spodek mazdy ošetřit proti korozi (ne u mazdy) ale někde jinde, že ztratím záruku, je to pravda?
 
Ahoj, chci se zeptat, dnes mi jeden typek řekl že když si nechám spodek mazdy ošetřit proti korozi (ne u mazdy) ale někde jinde, že ztratím záruku, je to pravda?

To je blbost.To by půlka Mazdaklanu měla po záruce včetně mě (dělal jsem si to sám).
 
Ahoj, chci se zeptat, dnes mi jeden typek řekl že když si nechám spodek mazdy ošetřit proti korozi (ne u mazdy) ale někde jinde, že ztratím záruku, je to pravda?

Blbost. Já ošetřený podvozek a dutiny mám a nedělal jsem to u mazdy a o žádnou záruku jsem nepřišel. A jak to viděli v servisu, když jsem tam byl stavený na garančku, tak mě to ještě pochválili.
 
diky, no ja se chtel prave jen ujistit jestli to tak je nebo ne, myslel sem si to, a cim to mate osetreny, voskem nebo nejakym kaucuken nebo jiny svinstvo?
 
ja se chtel prave jen ujistit jestli to tak je nebo ne,
Proč se nezeptáš přímo na Mazdě.U služebního auta jiné značky byl problém,nechtěli uznat špatné kotouče.
Jo,tady žádný svinstvo na Mazdy nepoužíváme.Čti a dozvíš se;)
 
Chci se zeptat ostřílených mazdaků lze u Dk Mazda cx3 vypnout denní svícení ?V chytrý knížce je odkaz na infopanel nic jsem tam nenašel.O vypnutí zatažením ruční brzdy vím.Jde mě o to nastavení na panelu.Diky.
 
Back
Top