• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda3 BP 2019 - obecně

Ahoj doporučí mi někdo nějaký dobrý kabinový filtr s aktivním uhlím? Koukal jsem těch značek je mraky. Díky.
Přeju hodně štěstí. Mann dodával kabinak snad jen měsíc, pak záhadné svůj filtr stáhnul z prodeje. Ostatní značky prý nepasuji přesně - vždy je nějaký rozměr jiný... Zatím prý jediná možnost je origo za 1200.
 
Tyjo tak přesně tohle jsem nechtěl slyšet a bál jsem se toho. MANN samo znám ale našel jsem plno značek co nabízí filtry za 250 - 350 s aktivním uhlím pak trochu dražší ale stále výrazně pod cenou origo obyčejného - podle zadání vozu roku a motorizace - tak se mi do obyčejnýho originálu za 1200 opravdu jít nechce.
Autíčko má 33000 km sice vím ze to ve 40 budou měnit ale říkám si že se mi to teď už častěji mlží jak je venku vlhko a přeci jen je tam už 1,5 roku tak by to chtělo asi vyměnit - už to asi bude humus.

Teď koukám na mazdashop a mají tam na moji trojku jen obyčejný za litr a popis:

Vzduchový filtr, pro benzínové motory 2,0 a 2,5 Skyactiv-G.
Použitelný pro: Mazda3 BM/BN/BP, Mazda6 GJ/GL, Mazda CX-5 KE/KF, CX-3, CX-30.

Tak to vypadá že ho raději vytáhnu a přeměřím.
 
Tyjo tak přesně tohle jsem nechtěl slyšet a bál jsem se toho. MANN samo znám ale našel jsem plno značek co nabízí filtry za 250 - 350 s aktivním uhlím pak trochu dražší ale stále výrazně pod cenou origo obyčejného - podle zadání vozu roku a motorizace - tak se mi do obyčejnýho originálu za 1200 opravdu jít nechce.
Autíčko má 33000 km sice vím ze to ve 40 budou měnit ale říkám si že se mi to teď už častěji mlží jak je venku vlhko a přeci jen je tam už 1,5 roku tak by to chtělo asi vyměnit - už to asi bude humus.

Teď koukám na mazdashop a mají tam na moji trojku jen obyčejný za litr a popis:

Vzduchový filtr, pro benzínové motory 2,0 a 2,5 Skyactiv-G.
Použitelný pro: Mazda3 BM/BN/BP, Mazda6 GJ/GL, Mazda CX-5 KE/KF, CX-3, CX-30.

Tak to vypadá že ho raději vytáhnu a přeměřím.
Tak to tam mají dost blbě napsané. Na 3 BM a BP je filtr jiný.
 
Tak to tam mají dost blbě napsané. Na 3 BM a BP je filtr jiný.
Právě že bohužel na Pemě apod jsou filtry psané jako pro BP bohužel rozměrově údajně jiné. Na Mazda.cz mají v příslušenství přímo uhlíkový, ale je za 1200 circa no. Pokud narazis na funkční náhradu, bude to bezva.
 
Jedině vyndat, přeměřit a zkusit objednat. Takhle jsem to dělal u 3 BM a vždy seděl. Teď u BP mám originál zatím 10 měsíců, tak to ještě neřeším. Jednou měsíčně ale filtr vyndám, vyklepu, popř. vysaju a je stále jako nový. Ale máš pravdu, že když dáš kdekoliv vyhledat trojku BP, tak vyjede x filtrů a každý je rozměrově jiný. A ten Mann, tam píšou už dlouhou dobu, že je v přípravě a stále nic.
 
Právě že u Mazdy mi uhlíkový nabízí jen na starou trojku

A u nové BP zas obyčejný filtr a píšou, že je i na starou trojku.

Takže v tom mají sami dost bordel.
Dnes ho vytahnu kouknu se na to číslo a přeměřím ho.

Na druhou stranu když bych sehnal s aktivním uhlím což právě chci protože to dost pomáhá na smrádek z venku tak jim pak na garančce mužů říct ať na filtr nešahají, že jsem ho nedávno měnil a hned bude o litr levnější ?

Jinak se mi líbil tento
 
Právě že u Mazdy mi uhlíkový nabízí jen na starou trojku

A u nové BP zas obyčejný filtr a píšou, že je i na starou trojku.

Takže v tom mají sami dost bordel.
Dnes ho vytahnu kouknu se na to číslo a přeměřím ho.

Na druhou stranu když bych sehnal s aktivním uhlím což právě chci protože to dost pomáhá na smrádek z venku tak jim pak na garančce mužů říct ať na filtr nešahají, že jsem ho nedávno měnil a hned bude o litr levnější ?

Jinak se mi líbil tento
Přímo na Mazda.cz - Musíš k Dealerovi. Navíc ty rozměry na netu jsou takový jakýkoliv. Podle mě to každej výrobce měří různě a je v tom prostě bordel.
 
Právě že u Mazdy mi uhlíkový nabízí jen na starou trojku

A u nové BP zas obyčejný filtr a píšou, že je i na starou trojku.

Takže v tom mají sami dost bordel.
Dnes ho vytahnu kouknu se na to číslo a přeměřím ho.

Na druhou stranu když bych sehnal s aktivním uhlím což právě chci protože to dost pomáhá na smrádek z venku tak jim pak na garančce mužů říct ať na filtr nešahají, že jsem ho nedávno měnil a hned bude o litr levnější ?

Jinak se mi líbil tento
Ten Vzduchový filtr - benzin na mazdashopu
https://www.mazdashop.cz/Vzduchovy-filtr-benzin-d1691.htm
je fitr do motoru. Není to kabinový pylový filtr.
 
Kdyby z toho vyskočila mrtvola asi bych se leknul míň. JJ tohle je humus to chce novej filtr.
Teď jen kde ho najít - asi mě to v Mazdě nemine, kdyby byl za litr s uhlím zamáčknu slzičku, ale pokud bude za litr obyčejný tak to tam snad ten humus nechám ?
 
Hm sem to vzdal už jsem volal do Mazdy. Prý by měli mít s uhlím ale nějak jim nechtěl naskočit systém. Tak jsem jim posílal info přes mail, snad se to dnes/zítra povede - když jsem ten humus viděl to jsem snad nikdy neměl takovou prasárnu, přitom jsem filtry měnil většinou po 2 letech - většinou stačili vyfoukat.
Ale je fakt ze co jezdím mají pořad rozkopane silnice tak to bude ono.
Každopádně dejchat už to nechci ?
 
Back
Top