• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Montážní návod na parkovací kameru (KE a GJ SDN/WGN)

Za tu cenu je tam na rok ještě předplacenej osobní asistent, místo čidel v nárazníku, ne?...
 
Dnes mě servis kontaktoval s tím, že Mazda konečně nabízí na dodělání originální kameru pro CX-5 po faceliftu. Má označení K015-V7-535 a že mi ještě prověří cenu a dostupnost.

Na ofiko stránky české Mazdy si kamera ještě cestu nenašla (v interním systému dealera už je), ale opravdu nevím, co si mám myslet o tomhle:

Zobrazit přílohu 18413
Tak tohle už bych si dal líbit, ta šířka a hloubka záběru je slušná. Ale nevím, jestli se mi chce se zase dohadovat a požadovat třeba výměnu :-(
 
Tak tohle už bych si dal líbit, ta šířka a hloubka záběru je slušná. Ale nevím, jestli se mi chce se zase dohadovat a požadovat třeba výměnu :(

Zachovej klid a pořádně se podívej na ten obrázek. To není z CX-5 a nebude to ani ta kamera. Tím, co namontovali tobě, se moc chválit nedá, tak je jasné, že si museli nějak vypomoct. Sranda bude, až po nich budou lidi chtít to, co oficiálně nabízejí.

Tarzana a mayovky ve slověnčině jsem jako kluk četl x-krát, ale větě "Nárast bezpečnosti, zatiaľ čo parkovanie a jazda je v opačnom smere. " opravdu nerozumím. Mohla by to třeba @Danka vysvětlit?
 
@Danka, čomu nerozumiem, to som napísal: větě "Nárast bezpečnosti, zatiaľ čo parkovanie a jazda je v opačnom smere. " opravdu nerozumím.

Do češtiny přeloženo "Nárůst bezpečnosti, zatím co parkování a jízda je v opačném směru" mi zní taky celkem hrozně. Ale dál bych se už tomuhle celkem úsměvnému exkurzu do tajů jazyka nevěnoval.

BTW. @Danka, pokud před nick uživatele na zdejším fóru napíšeš "@", tak ti zafunguje našeptávač (dobré u delších nicků) a taky uživatel dostane echo, že o něm padla zmínka; je to praktické. A jestli se mnou máš nějaký problém (aspoň mně to tak přijde), tak od toho tu jsou soukromé zprávy.

Jen tak mimochodem. V servisu mi dnes potvrdili, že dodělávaná originální kamera od Mazdy opravdu trajektorie nenatáčí a obraz bude takový, jaký má @PaKo.
 
Poslední úprava:
bob: fajn, jazykove okienko si uzavrel, takze nemame co riesit dalej.
Prakticke, neprakticke ... budem pisat ako ja chcem ak dovolis.
Ja nemam s nikym problem, jediny kto ma spomina si ty, nikto iny - teda bud tuzis po mojej osobe alebo chces mat problem so mnou. :smuggrin:
 
V servisu mi dnes potvrdili, že dodělávaná originální kamera od Mazdy opravdu trajektorie nenatáčí a obraz bude takový, jaký má @PaKo.
Podle mých informací nelze v nižších výbavách nijak softwarově aktivovat výstup dat o natočení úhlu volantu v řídícím modulu.
 
Podle mých informací nelze v nižších výbavách nijak softwarově aktivovat výstup dat o natočení úhlu volantu v řídícím modulu.

Už jsi třetí zdroj, co mi tohle potvrdil :-/ Když vidím, co domontovaná kamera za tu cenu umí, tak marně hledám nějaký zásadní důvod, proč ji kupovat. Snad jen záruka a oblíbený strašák "zásah do elektroinstalace". V pátek bych měl mít možnost vidět ten zázrak na vlastní oka montovaný do M6 (nebo aspoň nafoceno, pokud se nestihnu zastavit v servisu) - podělím se o dojmy (a pokud dostanu nějaké fotky do ruky, tak v případě souhlasu i o ty).

Jinak kamera pro CX-5 po faceliftu už je dostupná i na českém webu Mazdy (akorát nám ta bezpečnost neporoste, zatím co pojedeme v protisměru :D).
 
Zdar.
CX5 2015 Atraction jsem kupoval někdy v létě loňského roku. Nechal jsem si tam u dealera doinstalovat parkovací kameru. Hned když jsem auto přebíral tak se dealer omlouval ,že se vyskytly problémy s kamerou a výrobce to řeší. Obraz z kamery v 95% nefungoval. Pokud se udělal reset (podržení NAV+MUTE) tak kamera vždy naskočila. Vodící čáry se natáčely!
Minulý týden mě dealer pozval na výměnu že konečně mají vyřešeno. Kamera už tedy pokaždé funguje bohužel čáry se nenatáčejí.
Dealer přislíbil ,že zjistí jestli to tak má být nebo je to zase nějaká chyba.
 
Možeš ho rovno objednat zo stranky ktoru uvadzas .
Doprava mi vychadza 65 USD + české clo + české DPH aj tak budeš na polovičke ceny šialených 430 € oficialnej kamery

Španielsky sice neviem, ale mozno aj tu by si mohol objednat kameru. CLICK na zeleny comprar

http://venturatechnology.com.mx/pro...M-05&category=backup_camera_products&mlan=esp
 
Poslední úprava:
Mám namontovanou origo parkovací kameru a čáry se natáčejí. Bohužel tam je ale nějaký problém, protože už v servise se mi stalo, že se kamera ani neaktivovala, takže pojedu ještě na výměnu za jinou. Jezdím tedy s původní a zatím se stále aktivuje, včetně natáčení čar.
 
Back
Top