• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Myčky, wapky - vaše zkušenosti

Zeptám se. Pokud je auto cca měsíc zpět kvalitně navoskovano a potřebuji ho opláchnout na wapce. Použít čistě vodu na oplach nebo použít i mikroprasek? Ten údajně likviduje aplikovanou ochranu...
Nebo využít levné ruční mytí s pH neutrálním šamponem?
 
Zeptám se. Pokud je auto cca měsíc zpět kvalitně navoskovano a potřebuji ho opláchnout na wapce. Použít čistě vodu na oplach nebo použít i mikroprasek? Ten údajně likviduje aplikovanou ochranu...
Nebo využít levné ruční mytí s pH neutrálním šamponem?
Mě bylo řečeno, že buď použít jen čistou vodu na wapce, nebo nechat ručně umýt s pH neutrálním šamponem, aby vosk z auta neslezl.
Po podzimním voskovani jsem absolvovala obojí a bylo to ok.
 
jojo idealne jen voda nebo ruco s ph neutral samponem.. obcas vapka nestaci a je potreba to pohladit houbou
 
Wapka je jenom běžný oplach, když pořádně,tak jedině ručně.Pokud máš auto navoskované,mělo by to jít dolů i bez prášku jenom vodou.Alespoň já to tak dělám.
 
urcite to dolu jenom vodou jit nemusi pokud to ma spinave hodne… field tested :) houba je houba
 
Mám to víceméně hodně jen od toho aktuálního žlutého jetelu z borovic a řepky...

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Poslední úprava:
jako urcite zkus nejdriv vodu ... pokud to pusti tak pohoda.... ono mokry to vypada ciste vzdycky :D ale pockej az to uschne. hlavne to nezapomen oplachnout osmotickou vodou (at tam nemas fleky) ..

samozrejme idealni je to pak stejne pohladit detailerem od @Doris :innocent:
 
Detailer mám ale po wapce si netroufám. To vždy a jedině po ručním mytí. To mohu tedy rovnou umýt jen tím programem deminerilizovana voda na lesk

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Mám dotaz na kohokoli, kdo ví o parním samoobslužném tepovači? Znám pouze jeden a to v Praze Chodově Purezza, ale problém bývá, že se k němu musí projet přes věčně plné mycí boxy. Jinde v Praze ani okolí jsem nic podobného neobjevil. Maximálně klasický tepovač, ale ten nechci, pač ten skutečně nasákne roztokem sedačky a po vysátí schnou i více hodin. Víte tedy někdo o místě v Praze či blízko Prahy, kde je parní tepovač a funguje?
 
Taky jsem tohle řešil, ale neporadím. Já to nakonec pořešil tak, že jsem si půjčil za 500,- tepovač na víkend a udělal jsem to klasicky na chalupě. K tomu jsem rovnou udělal auto i tátovi, dva koberce a sedací soupravu :)
 
jasný chápu, ale já mám raději přeci jen ten parní čistič.
A předpokládám, že v Praze není na jediném místě...:)
 
Back
Top