• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Myčky, wapky - vaše zkušenosti

Ok a které to jsou ? :)

Pardon, mohol som to napísať rovno.. :grinning:


Som spokojný s touto na Proseku, ale býva tam občas dosť plno a je len od 6 do 22 (kto má rád nočné umývanie, musí inde). Keď som po napenení auto prešiel špongiou, bolo po spláchnutí peny úplne čisté za celkovo asi 70kč.

Druhá v pohode je na Úvalskej, ale tam som nebol odkedy otvorili tú na Proseku. Keď som tam chodil, nikdy som nečakal a občas som tam bol sám, takže teoreticky by možno prešlo aj nejaké to kyblíčkovanie a ručná práca.


Naopak neodporúčam túto na Proseku vedľa OBI - bol som tam niekoľkokrát, pretože ju mám blízko. Skúšal som rôzne postupy, ale auto bolo vždy fľakaté, čo potvrdzuje aj niekoľko recenzií na Google (ktoré sú miestami dosť negatívne a s podobnou skúsenosťou). Napriek tomu je tam skoro vždy, keď idem okolo plno a čaká sa tam v rade (videl som tam umývanie áut aj po polnoci). Takže neviem či mám takú neskutočnú smolu, alebo to ostatným ľuďom nevadí. Konkrétna skúsenosť je na 4. strane tohto vlákna, prípadne tu, nech nevyzerám zaujato proti nim.

Nie som si 100% istý, ale myslím, že druhú negatívnu skúsenosť mám z tejto na ulici Průběžná. Tam som omylom skončil, keď som si nepamätal, kde bola tá na Úvalskej. Po umytí som zistil, že som nebol na tej, kde som chcel byť. Nebolo to tak zlé ako na Proseku, ale ani tak dobré, ako som chcel.
 
Tam jsem teď taky byl v pátek, bylo narváno. Do toho tam ještě nějakej tuning sraz kocernů a samý bmw, musela to tam rozhánět městská.
Nesundá ten mikroprášek vosk, co mám na autě od Doris? Já zkoušel jen program 2 a 4, abych si ho právě nesmyl, ale moc se to neumylo, ručně jsem pak sušil utěrkou z mikrovlákna a ždímal jsem z toho špinavou vodu :(
Doris doporučuje mýt pouze čistou vodou a čistou bavlněnou houbou s delším chlupem.
Jakákoli chemie jej může narušit. Aktivní pěnu určitě nepoužívej ta jej sundá.
Mikroprášek může obsahovat nejen chemii ale i nerozpuštěné pevné částice tzn nepoužíval bych jej.
 
Tak jestli vosk od te vasi slavne Doris narusi jakakoliv chemie a aktivni pena ho sunda, tak to neni vhodne ani na mazani na chleba, ne?
 
Tak jestli vosk od te vasi slavne Doris narusi jakakoliv chemie a aktivni pena ho sunda, tak to neni vhodne ani na mazani na chleba, ne?
Máš pravdu, aktivní pěna umí, tzn je super na cokoli. Tzn na chleba ideal, různé barvy ala marmaláda, uvidíš jak tě pěkně aktivuje.
 
Ok a které to jsou ? :)
Můžu doporučit myčku v Úvalech. Osmotická voda bez problémů.
Máš pravdu, aktivní pěna umí, tzn je super na cokoli. Tzn na chleba ideal, různé barvy ala marmaláda, uvidíš jak tě pěkně aktivuje.
@M3grey měl asi na mysli mazání vosku na chleba.

Jinak k věci, já sice Doriswax nepoužívám (používám Angelwax Guardian a Soft99 Fusso Dark), ale přesto nebo možná právě proto nemám problém s mikropráškem. Ani když jsem používal liquid vosky od Meguiars, nebyl s aktivní pěnou od Autobrite problém, přežilo to normálně. Jestli je Doriswax nastavený silikonovým olejem, tak ten se přirozeně může umýt rychleji.
 
Poslední úprava:
Dnes jsem sjel auto wapkou u Ono ve Slatině v Brně. Dlouho jsem tam nebyl. Prošlo to tam obměnou. Myje dobře. Z prasete se vyloupla pěkná Mazda jak když princezna žabáka políbí. Vodu jsem nechal oschnout, jen jsem otřel skla a rámy dveří. Na karoserii nejsou žádné fleky.
 
Ti co mají auta lehce špinavá, nechtějí kyblíčkovat nebo sušit a chtějí mít auta čistá bez zaschlých kapek po tvrdé vodě a jezdit tam kde používají Ph neutrální chemii jednoznačně po konzultaci a ozkoušení s klaňáky ( hlavně bych chtěl poděkovat @Muggsy , @skokan a samozřejmě i dalším) za sebe doporučuji následovné ;) :cool:

Brno - http://iq-wash.eu/kontakt/
Možnost oplachu podvozku, osmotická voda která po zaschnutí nedělá mapy a vodní spot (testováno na černých vozech :) ), Ph neutrální chemie, která si poradí bez problému s hmyzem a neoslabuje protekci laku, možnost kyblíčkování atd atd..
Tábor - https://wash-shine.wixsite.com/washshine
Praha - Mol Chodov Co jste dnes udělali na vašich Mazdách

Těšíme se na další zkušenosti a recenze ohledně ručních myček a doufám, že zde bude s odstupem času z čeho čerpat po celé ČR ;)
Funguje porad dobre ten Mol na chodove? Mam to kousek a potrebuju uz oplachnout :) bude mi asi stacit pouze cista voda na oplach a osmoticka voda na "vysuseni"
 
Funguje porad dobre ten Mol na chodove? Mam to kousek a potrebuju uz oplachnout :) bude mi asi stacit pouze cista voda na oplach a osmoticka voda na "vysuseni"
no moje zkušenost je taková, že bez mytí s práškem špína na exponovaných částech zůstává, tj. oplach nestačí. a to mám auto poctivě 2x ročně voskované. takže buď aktivní pěna a potom houba nebo aktivní pěna a prášek. aktivní pěna s neutrální PH, aby to nestáhlo dříve nanesený vosk
 
no, ale co jsem se tu tak docetl tak navoskovany auto (@Natural ) bych nemel strikat penou ani praskem ... @Natural muzes to prosim potvrdit? nebo vyvratit?
 
Platí co jsem psal na telefon a o čem jsme se bavili v garáži. Zaprášené auto tlaková voda a osmotická voda (která funguje - Mol teď aktuálně nevím jak je na tom ). Špinavé auto brát normálně pěnou (samozřejmě pH neutrální naprostý ideál).
Hlavně každý používá jiné postupy a chemii atd., tak co se dočteš u jednoho nefunguje u druhého a naopak.
 
Neviem ako majitelia inych farieb ako bielej (ja mam snowflake white pearl), ale na tych wapkach proste casto vidno, ze zostava na povrchu auta este jemny povlak, ktory posuva cisto bielu farbu do spektra bielo-sedeho ... Vidno to dobre ked clovek po umyti este prejde prstom po laku, tak narusi tu povrchovu vrstvu tej spiny.

Vosk aktualne na aute nemam, tak mozno to bude aj tym, neviem posudit. V mojom pripade vsak vidim, ze rucne umytie s dvoma kyblikmi nema konkurenciu :)
 
no tak kazdopadne kybliky jsou kybliky :) to uz taky vim a pokud to pujde tak budu umyvat kyblama.. nicmene muzu potvrdit ze auto je krasne ciste (az na kus zadku ktery jsem odflakl :( ) a zadna povrchova vrstva se nekonala !!!! to je tak kdyz sverite auto profesionalovi jako je @Natural :)
 
Druhá v pohode je na Úvalskej, ale tam som nebol odkedy otvorili tú na Proseku. Keď som tam chodil, nikdy som nečakal a občas som tam bol sám, takže teoreticky by možno prešlo aj nejaké to kyblíčkovanie a ručná práca.
Byl jsem tam předevčírem a mohu potvrdit, že dobrý. V Průběžné fronta, tady jsem nečekal a fleky na povrchu nezůstaly, jen na zrcátkách - ovšem ty si netroufám wapkou vzít, abych nesplakal nad výsledkem - stačí, že jsem je měnil jednou v záruce ;) Ale nejsem zase tak náročný na čistotu, jako někteří zde :)
 
Já dnes poprvé vyzkoušel F1 CARWASH ve Stodůlkách protože jsem byl hned za rohem v servisu. Má slušný tlak, osmotická voda je fakt osmotická - po umytí jsem na autě po oschnutí neměl ani ťupku, takže za mě palec nahoru. Ceník jsem nezkoumal, ale mám dojem, že je dražší než jiné myčky, obvykle se s opláchnutím vejdu bez problémů do stovky, ale tentokrát jsem platil 110 Kč.
 
tak potvrzuju ze moll.ka na chodove je v pohode s kbelikama.. ne ze bych se ptal ale myl jsem tam auto s kbelikem asi 20min a nikdo me neresil...

auto konecne zase (skoro) jako od Roba :)))))
 
Dneska jsme cestou z chaty otestovali myčku AS Superwash v Unhošti v Retail parku (Pražská 1544, 273 51Unhošť). Myčka je docela nová, asi tak 3/4 roku a je otevřená nonstop. Jsou tam 4 boxy, 2 vysavače, tepovač, černidlo na pneumatiky, parfemace interiéru. Aktivní pěna byla asi nejlepší, kterou jsem zatím někde potkala. Vosk krásně kapičkoval a oplach nakonec taky parádní bez skvrn. Platit je možno mincemi, platbou v aplikaci Android/Apple nebo kartou, pokud je přítomna obsluha (9-18h). Obsluha je maximálně ochotná, poradí a vše vysvětlí, můžete si od ní výhodně koupit i přednabitý klíč. K dispozici je také měnička bankovek.


Tyto myčky jsou v ČR ještě na několika místech (jiná jména, ale funguje tam stejná appka a nabité klíče) - Praha 10 Bohdalecká 1404/10, Praha 9 Prosecká 811/76a, Ovčary u Kolína Západní 243,Nepomuk Kozlovická, České Budějovice Za Otýlií, Příbram Milínská 30 a kopa dalších v zahraničí :) Kompletní krapet debilní mapa je tady nebo pak v appce Ready2Wash.

unhost1.JPG
 
Poslední úprava:
Zatím nejlepší myčka Puerreza car wash na chodově ul. Roztylská, Praha. Za pár korun komplet očista
 
Zatím nejlepší myčka Puerreza car wash na chodově ul. Roztylská, Praha. Za pár korun komplet očista
jezdim docela casto okolo a byva tam dost lidi.. vypada to fancy :)) jak jsou na tom s kbelikama? a osmotickou vodou? tece tepla z wapky nebo studena? jediny co me trochu vadi kam jezdim ja je, ze tece studena jen.. na byvalem miste meli teplou :) ale je leto tak mi to tak neva.. hlavne ze neresej kbeliky
 
Back
Top