• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Myčky, wapky - vaše zkušenosti

" Jen mě drtí kapky ze zrcátek,které mám pak po dveřích" to asi vymysleli naschval nejaký rezervoar vody v zrkadlách,aby detailerov jeblo...Tiež ma to sere.
Buď v klidu, já když umyju auto tak mě že dveří teče voda ještě dva dny.Jinak všechny spáry a kam se dostanu,vyfoukám vzduchem,ale že dveří stejně teče.?
 
jezdim docela casto okolo a byva tam dost lidi.. vypada to fancy :)) jak jsou na tom s kbelikama? a osmotickou vodou? tece tepla z wapky nebo studena? jediny co me trochu vadi kam jezdim ja je, ze tece studena jen.. na byvalem miste meli teplou :) ale je leto tak mi to tak neva.. hlavne ze neresej kbeliky
Jasan, teplá voda ( spíš horká), na oplach osmotická je fakt pořád absolutně čistá a nenechává fleky a hlavně cena jest 10 Kč za 50 vteřin mytí a je uplně jedno jaký máš program. Dokonce doporučují mytí horkou vodou s práškem a pak rovnou oplach osmotickou.
Jezdim tam často ( 3-4 x týdně) a zatím stále stejná kvalita.
Kbelíky jsem nezkoušel
 
super.. tak to asi vyzkousim - prece jen to mam za barakem... kolik tam tak nechas na bezne myti?

A staci opravdu voda -> pena/prasek -> osm. voda a auto je cisty? i kdyz je spinavy?
 
super.. tak to asi vyzkousim - prece jen to mam za barakem... kolik tam tak nechas na bezne myti?

A staci opravdu voda -> pena/prasek -> osm. voda a auto je cisty? i kdyz je spinavy?
Mam obě auta navoskovaný a pravidelně je přetáhnu detailerem, takže stačí většinou jen oplach osmozou ( 20-30 kč), když jedu i mytí práškem vejdu se do 50 kč.
 
Som plný očakávania.. Ak to nepokazia tvrdou vodou, budem to mať 1km od domu (Globus Pdaha-Čakovice) :party:

IMG_20210712_175558.jpg
 
Taky jsem zvedav a v ocekavani...
Už to otvorili. Dnes som to skúsil, ale chcem ešte s hodnotením počkať kým to poriadne uschne a uvidím to na dennom svetle. Na prvý pohľad to fľaky nenechalo.

Pozitívne je, že sa dá platiť kartou už 20kč, takže drobné už skoro netreba. Dnes som to dal za 80 ale keď som zaplatil 60kč tak sa vypol ten displej s časom a šlo to pomerne dlho, takže buď je to lacnejšie ako som čakal, alebo to ešte úplne nemajú bez "chyby".
 
Globus Praha - Čakovice, takto vyzerá nárazník po umytí. Kvapky vody poskakujú preč.

Zaujímavé...

GIF_20210925_121627.gif
 
Já bych potřeboval najít v Brně WAPku kde berou CCS karty. Našel jsem jednu a ta je úplně na druhém konci Brna, resp. až mimo Brno ve Šlapanicích. Lze tam koupit žetony na benzince který se pak hází do WAPky. Neví někdo o nějaké další?
 
byl jsem teda v Praze na Chodove v te nove a nic moc... cekal jsem asi vic ale zlatej kybl :) zustaly mi tam stejne matne spinave mapy po bordelu atd..... nein to proste uplne cisty.. za ty samy prachy na MOLce s kyblama mam auto jako hvezdicku :)
 
byl jsem teda v Praze na Chodove v te nove a nic moc... cekal jsem asi vic ale zlatej kybl :) zustaly mi tam stejne matne spinave mapy po bordelu atd..... nein to proste uplne cisty.. za ty samy prachy na MOLce s kyblama mam auto jako hvezdicku :)
Malo která " bezkontaktni myčka " umyje aniž by zanechala šedé mapy. Ono jde spíš o to jak je ošetřena karoserie a jak na ní drží špína, než co umí myčka. Tlakova mycka + houba s kyblem + demineral voda je jistota....
 
tak mam to voskovany dvakrat rocne od Roba a sam tomu jednou za mesic / za dva (jak stiham nebo casto jezdim) pri myti auta davam after care od Doris :) takze udrzovany si myslim ze to je...

za me presne jak rikas: voda, sampon + kybl + houba, demineralizovana voda na oplach, utteni do sucha a zaverem detailer od Doris a naprosta spokojenost.. auto se leskne jak psi kulky ... s tim ze jaro a podzim nechavam auto v peci u Roba na doladeni detailu ktery ja "zanedbam" ... tahle kombinace mi funguje :)
 
Malo která " bezkontaktni myčka " umyje aniž by zanechala šedé mapy. Ono jde spíš o to jak je ošetřena karoserie a jak na ní drží špína, než co umí myčka. Tlakova mycka + houba s kyblem + demineral voda je jistota....
Bezkontaktní mytí je jen „oplachování“ od hrubých nečistot a soli, a tak je potřeba k tomu přistupovat. Teď přes zimu je to dostačující, a po takovém „opláchnutí“ vypadá auto celkem čistě, ale rozhodně není umyté! Kontaktní mytí prostě žádná chemie ani prášek nenahradí, ale kolem nuly se máchat v kýblu fakt nechci, natož když po pár kilometrech je karoserie opět zaflákaná.
 
Bezkontaktní mytí je jen „oplachování“ od hrubých nečistot a soli, a tak je potřeba k tomu přistupovat. Teď přes zimu je to dostačující, a po takovém „opláchnutí“ vypadá auto celkem čistě, ale rozhodně není umyté! Kontaktní mytí prostě žádná chemie ani prášek nenahradí, ale kolem nuly se máchat v kýblu fakt nechci, natož když po pár kilometrech je karoserie opět zaflákaná.
Jak říkáš,je to jenom rychlý oplach během sezóny od toho největšího marastu,ale pořádné mytí jedině růčo.?
 
Dneska jsem se cestou domů zastavil na Stochově. Jsou tam relativně krátce.
Za 120,- jsem hezky zvládnul všechny programy, kromě mytí ráfků.
Za mě docela dobře odvedená práce, co se možností bezkontaktního mytí týče.
 
Dneska jsem se cestou domů zastavil na Stochově. Jsou tam relativně krátce.
Za 120,- jsem hezky zvládnul všechny programy, kromě mytí ráfků.
Za mě docela dobře odvedená práce, co se možností bezkontaktního mytí týče.
hezký, to mám za barákem a ani o tom nevím :joy:
 
Čus, neporadíte někdo bezkontaktní myčku v Praze, která umí mytí podvozku? Něco jako Wapi v Olomouci...?
Nebo jinou alternativu, jak umýt podvozek, aniž by se po autě prošly kartáče v mycí lince?
 
Čupnout si a tou pistolí to projet ručně pod autem? V zimě tu sůl je lepší umýt teplou vodou a ještě jsem neviděl mytí podvozku teplou vodou. A dost možná to bude efektivnější než ty trysky ze země. Dělám to tak pokaždé jízdě co se silničáři rozhodnout solit.
 
Je fakt že na omytí z nejhoršího by to z pokleku stačit mohlo. A na jaře nějakou pořádnou péči.
 
Back
Top