• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Nabíječka autobaterií

Ahoj. Baterku jsem nabil Lidlovskou nabíječkou.
Mám dotaz provádíte inicializaci stavu baterky v systemu?
 
Pokud nabiješ Lidlovskou nabíječkou přes kostru, není to potřeba. Baterka stejně není dobitá na 100 % a BATT_SOC není potřeba nijak aktualizovat.
 
No. one totiž nemám garáž. Takže jsem to odpojoval, nebylo to pres kostru. Zapoměl jsem to napsat
 
Ano, je tam recond křivka s náběhem. Dával jsem 12A, Wet a manuál: Press the Manual Recondition button. The SmartChargePro will remain in this mode for 4 hours. During Reconditioning the LCD will display rapid horizontal lines. On completion of the Recondition stage the charger will then start a normal charging cycle.
 
Škoda že není taková i pro hobby uživatele v nižších cenách.

Ano, je tam recond křivka s náběhem. Dával jsem 12A, Wet a manuál: Press the Manual Recondition button. The SmartChargePro will remain in this mode for 4 hours. During Reconditioning the LCD will display rapid horizontal lines. On completion of the Recondition stage the charger will then start a normal charging cycle.
 
je vhodne nahradit povodnu EFB baterku za AGM? Mate s tym skusenost?
Musim este pomerat tu moju lebo mam vrchny kryt zapeneny ( ze by som ju prevaril pri podradeni vo vysokych otackach?) Vsetko sa tvari ze funguje ale rad by som ju osetril a pripadne obnovil ale otazka je ci sa neoplati rovno aj vymena za AGM ktoru netreba prevarat kvoli tomu sklenenemu vlaknu alebo to je len marketingova informacia, ze netreba ? :)
 
Čau, neviem či netreba prevarat ale ja som vymenil normálne kus za kus a už rok aj viac je v poriadku. ec74ade9e66a84b51b2bd2c6b9ad4e8f.jpg

Odoslané z SM-G975F pomocou Tapatalku
 
EFB a AGM jsou rozdilne technologie ktere vyžadují jiný průběh a hodnoty napětí / proudu při nabíjení.
Ve tvojem případě bys měl první zjistit příčinu pěny na baterce.

EFB baterka by měla být odolná vůči dlouhodobému vybití a zvládnout zachytit krátkodobé silné nabití ( ideální dobíjecí cykly v autech s IQ dobíjením ) realita je trošku jiná..... Pokud tam dáš jiny typ baterky, pul roku / rok bude možná nějak fungovat, pak se můžou ukázat potíže. Riskuješ poškození elektroniky v autě.

Projeť forum, je zde uvedeno par alternativ za rozumné peníze ve srovnání s cenou originalu.

je vhodne nahradit povodnu EFB baterku za AGM? Mate s tym skusenost?
Musim este pomerat tu moju lebo mam vrchny kryt zapeneny ( ze by som ju prevaril pri podradeni vo vysokych otackach?) Vsetko sa tvari ze funguje ale rad by som ju osetril a pripadne obnovil ale otazka je ci sa neoplati rovno aj vymena za AGM ktoru netreba prevarat kvoli tomu sklenenemu vlaknu alebo to je len marketingova informacia, ze netreba ? :)
 
Zrovna nedávno jsem v LIDL koupil nabíječku Ultimate Speed ULGD 10 A1 za 799 Kč. Tedy asi novější silnější model, než co tu tenkrát postoval shr3k. Sice po tom co jsem si tu všechno přečetl, tak jsem ještě více zmaten, a vlastně vůbec nevím, jestli je to dobrý kup pro EFB baterie, ale i tak budu doufat, že kdyby se mi při delším odstavení vozidla příliš vybila baterka, tak to tenhle kousek nějak zvládne dobít. Návod k ní je na https://www.lidl-service.com/static/4911984381/329536_OS_DE_FR_EN_NL_PL_CS_SK.pdf a k vidění je když tak v tomto videu:
 
Zrovna nedávno jsem v LIDL koupil nabíječku Ultimate Speed ULGD 10 A1 za 799 Kč. Tedy asi novější silnější model, než co tu tenkrát postoval shr3k. Sice po tom co jsem si tu všechno přečetl, tak jsem ještě více zmaten, a vlastně vůbec nevím, jestli je to dobrý kup pro EFB baterie, ale i tak budu doufat, že kdyby se mi při delším odstavení vozidla příliš vybila baterka, tak to tenhle kousek nějak zvládne dobít. Návod k ní je na https://www.lidl-service.com/static/4911984381/329536_OS_DE_FR_EN_NL_PL_CS_SK.pdf
Je to rozhodně lepší než nic, ale original aku tím nabiješ jen trochu. Aku začne plynovat až nad hranicí 15V. Ani se CTEC nabiječkou s režimem recond 15.6V a 7A aku skoro neplynuje.
 
Poslední úprava moderátorem:
Je to rozhodně lepší než nic, ale original aku tím nabiješ jen trochu. Aku začne plynovat až nad hranicí 15V. Ani se CTEC nabiječkou s režimem recond 15.6V a 7A aku skoro neplynuje.
Počítám, že to nechce provářet, má to jen na dobití. Auto má nové, aku mu můžou jednou za dva roky promíchat v servisu.
 
Počítám, že to nechce provářet, má to jen na dobití. Auto má nové, aku mu můžou jednou za dva roky promíchat v servisu.
Nikdo neříká že ne, jen že to tím určitě nenabije na 100%. Nové / starší auto nehraje moc roli. Pokud často a dlouze nebrzdí motorem, může i s novým brzy nenastartovat. Po tom co jsem sám s ročním nenastartoval si autorizák řekl za nabití " přes noc " 1200Kč, Než tohle 2x tak raději nabíječku za 4.000Kč nebo neoriginal aku...
 
Jojo, provářet rozhodně nehodlám. S mojí "šikovností" by to skončilo explozí, no u mě osobně dokonce možná implozí :D Ale auto mám spíš pro radost, za necelé dva roky najeto jen 12.500 km, a sem tam jen stojí klidně i dva týdny v garáži. Když se to blbě sejde, mohlo by i déle. A s ohledem na to kolik věcí v autě je, tak předpokládám, že to má docela odběr i když jen stojí... tak chci mít pro jistotu něco, co oživí tak vybitou ale ne ještě zničenou baterku, že by auto nenastartovalo. Někde v hloubi paměti se mi uložilo, že shr3k kdysi psal o osvědčené z LIDLu tak když jsem tam teď naposledy tuhle viděl, tak jsem ji vzal ;) Zaplať pánbůh, že tahle Mazda je aspoň tak chytrá, že když zapomenu rozsvícené interiérové světýlko (takový můj nešvar), tak ho sama zhasne. U předchozí GG jsem v takovém případě musel běhat pro nabíječku k sousedce :D
 
Mám tutéž nabíječku z lidlu za 799kc.
A baterie originál. Pokud ji chci jen průběžně dobít na nekrytem dvorku teď v zimě a přímo v autě tak zvolit režim autíčko nebo AGM zimní režim vločku?
 
Mám tutéž nabíječku z lidlu za 799kc.
A baterie originál. Pokud ji chci jen průběžně dobít na nekrytem dvorku teď v zimě a přímo v autě tak zvolit režim autíčko nebo AGM zimní režim vločku?
Já venku dávám vločku... U mojí Lidl nabíječky je u vločky poznámka: nabíjení v nízkých teplotách nebo baterie AGM.
 
Back
Top